YOĞUN BAKIM SEVKLERİ AZALTTI

01.06.2017 14:00

ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Elmalı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Burak Emre Demir, 1'inci Basamak Genel Yoğun Bakım Servisi sayesinde başka bölgeye hasta sevkinin azaldığını söyledi.

YOĞUN BAKIM SEVKLERİ AZALTTI

Elmalı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Burak Emre Demir, yenilenen ve yeni eklenen tıbbi cihazlar, artan doktor kadrosu ve hizmete açılan özellikli birimler sayesinde sağlıkta kalite standartlarının arttığını söyledi. Özellikli birimlerin başında genel yoğun bakım servisi geldiğini aktaran Demir, "Elmalı'nın merkeze olan uzaklığının 120 kilometre olması yakın takip gerektiren hastaların sevklerinde önemli bir sorun arz etmekteydi. Ama 1'inci Basamak Genel Yoğun Bakım Servisimizin hizmete girdiği 20 Haziran 2016 tarihinden itibaren sevk oranlarımız azalmış ve yakın takip gerekli olan hastalarımız hastanemiz bünyesindeki uzman doktor kadrosuyla hastanemizde tedavi ve takip edilir hale gelmiştir" dedi.       
Genel yoğun bakım servisinin 6 yataklı olduğunu, sorumlu hekim, 5 hemşire ve temizlik personeliyle hastalara hizmet verdiklerini vurgulayan Demir, "Yoğun bakımımızda açıldığı günden bugüne yaklaşık 300 hasta hizmet almıştır. Başta kardiyoloji olmak üzere çocuk hastalıkları ve dahiliye uzmanlarımız hastaları için yoğun bakım servisini aktif olarak kullanmaktadır. Böylelikle zatürre, bronşit, ilaç zehirlenmesi, karbonmonoksit zehirlenmeleri, febril konvülziyon (ateşli havale), hipertansiyon, çarpıntı, kalp yetmezliği gibi yakın takip ve gözlem gerekli olan tanılara sahip hastalarımız hastanemiz bünyesinde sevk gerekmeden takip edilebilmekte" diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto