Kolak'tan istifalara tepki

01.01.1970 00:00

MHP Kaş İlçe Başkanı Cemil Kolak, partiden istifa eden Kaş Belediyesi meclis üyeleri Şükrü Koçak, Mustafa Özen ve Hüseyin Balya ile ilgili açıklama yaptı

 Üyelere tepki gösteren Kolak yaptığı açıklamada, "Basında 'yıllarca ülkücü harekete, MHP'ye hizmet ettik' diyerek partiden ayrılan Kaş Belediyesi'nin üç meclis üyesinden Şükrü Koçak, 12 Haziran 2017 tarihinde ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. Diğer üye Mustafa Özen'in MHP'de kaydı yoktur. MHP'den üye seçilmiş, ne hikmetse MHP üyesi olarak partide kaydı yok. Diğer üye Hüseyin Balya, 2009 yerel seçimlerinde Kaş'a bağlı o zaman belde olan Yeşilköy Beldesi'nde MHP adayı olarak seçime girdi. Bu üyelerden Şükrü Koçak, 2014 yerel seçimlerinde Kaş MHP listesinden ikinci sırada belediye meclisi üyesi olarak Kaş Belediye Meclisi'ne seçildi. Arkadaşımız, Kaş halkına hizmet etme yerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi yıkma, değiştirme çalışmalarına katıldı. Bu nedenle kesin ihraç istemiyle, disiplin kuruluna sevk edildi. Hüseyin Balya, 2014 yerel seçimlerinde hiçbir çalışmaya katılmadan üçüncü sıradan meclis üyesi oldu. Mustafa Özen, MHP'ye üye olmadan siyasi yaşamının son virajında beşinci sıradan Kaş Belediye Meclisi üyeliğine seçildi. Kendisi MHP'de uyum zorluğu yaşadığı için ayrıldı sanırım" dedi.

İstifa eden 3 üyenin gidecekleri partiyi de açıkladığını aktaran Kolak, "Kendilerine yeni partilerinde başarılar dileriz. Keşke hiçbir çaba harcamadan kendilerine Kaş Belediye meclis üyeliğini kazandıran MHP seçmeninden helallik isteyerek gitselerdi daha onurlu bir davranış göstermiş olurlardı. Türk milliyetçiliği bu fırtınalardan her zaman güçlenerek çıkmıştır. Bu arkadaşlara cevabımızı 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde vereceğiz" diye konuştu.

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto