KİEV FUARINDA ANTALYA'YA YOĞUN İLGİ

29.03.2017 16:00

Ukrayna´nın başkenti Kiev´de başlayan UITT- 23´üncü Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı´na katılan Antalya Tanıtım A.Ş tarafından oluşturulan ´Antalya Destination´ standı yoğun ilgi gördü.

KİEV FUARINDA ANTALYA'YA YOĞUN İLGİ

Ukrayna´nın başkenti Kiev´de başlayan UITT- 23´üncü Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı´na katılan Antalya Tanıtım A.Ş tarafından oluşturulan ´Antalya Destination´ standı yoğun ilgi gördü.

Antalya´nın en önemli turizm pazarlarından Ukrayna´da başlayan fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Baki Alkaçar, Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ATAV Başkanı Nizamettin Şen, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, ICF Airport Antalya Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Döngel, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar başta olmak üzere çok sayıda Antalyalı turizmci katıldı.

Türkiye standının açılışını yaptıktan sonra Antalyalı turizmcilerle buluşan Müsteşar Yardımcısı Alkaçar, Ukraynalı turist sayısının artması ve iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek için çalıştıklarını belirterek, "Bu fuara Türkiye olarak büyük bir stantla katılımımız da bunun bir göstergesi" dedi.

Kiev Turizm Departmanı Başkanı Anton Taranenko da Antalya standını ziyaret ederek, Antalya heyetiyle bir görüşme yaptı. Taranenko, Antalya´nın turizm aktörlerini ve iş dünyası temsilcilerini Kiev´de konuk etmekten son derece mutlu olduklarını söyledi.

MOSKOVA VE KİEV MUTLU ETTİ

Fuara ilginin beklediklerinden daha yüksek olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin ise "Berlin´de hayal kırıklığı yaşadık ama Moskova ve Kiev yüzümüzü güldürdü. 2016 yılında 1 milyonu aşan sayıda Ukraynalı ülkemizi ziyaret etti. Bu rakamın yarıdan fazlasını Antalya´da konuk ettik. Önümüzdeki süreçte pasaport zorunluluğunun da kalkması ile çok daha fazla Ukraynalı misafirimizi Antalya´da konuk etmek istiyoruz. Kiev´de edindiğimiz izlenim Antalya olarak geçen yılın üzerine çıkabileceğimiz yönünde" dedi.

Davut Çetin, valiliğin öncülüğünde, BAKA, Büyükşehir ve ATSO´nun bütçe desteğiyle Antalya olarak bütün pazarlarda geçen yıla göre daha aktif bir tanıtım çalışması yaptıklarını da sözlerine ekledi.

ATSO Başkanı Davut Çetin liderliğindeki Antalyalı iş adamları Kiev´de bir dizi temasta bulunacak. Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Kiev Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nikolay Vasilievich Zasulski, Kiev Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Dmitriy Aleksandrovich Bespalov, Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası Turizm ve Otel Endüstrisi Komitesi Başkanı Alla Valerievna Shapovalova´yı ziyaret edecek Antalya heyeti, Ukrayna´nın basın yayın kurumlarının temsilcileriyle de bir araya gelecek.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto