'EĞİTİMDEKİ BAŞARI GRAFİĞİ YÜKSELİYOR'

10.06.2017 11:00

KORKUTELİ Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, TEOG ortak sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ilçedeki eğitimde kalite çıtasının her geçen gün yükseldiğini söyledi.

'EĞİTİMDEKİ BAŞARI GRAFİĞİ YÜKSELİYOR'

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, TEOG sınavı ile ilgili açıklamada bulundu. Korkuteli'de 20 okuldan 717 öğrencinin TEOG sınavlarına katıldığını belirten Yıldız, "TEOG sınavından ilçemizde 14 öğrencimiz 120 sorunun tamamına cevap verdi. Son yıllarda yapılan TEOG sınavlarında tüm soruları cevaplayan öğrencimiz bulunmuyordu. Bu sınavda 14 öğrencimizin tüm soruları cevaplaması ilçemizdeki eğitim kalitesinin daha da yükseldiğinin bir göstergesidir. Bu öğrencilerimizden Edanur Yaşa ve Süheyla Ece Can bir ve ikinci sınavda da tam yaptı" dedi.

2016-2017 eğitim öğretim yılı 1 ve 2'nci TEOG sınav sonuçlarına bakıldığında il genelinde başarılı bir grafik sergilediklerini vurgulayan Yıldız, "TEOG sınavları arasında ilçe ortalamasında büyük bir artış olması ve 1 ve 2'nci TEOG sonuçlarına baktığımızda tüm okullarımız 2'nci TEOG sınavında ortalama puanlarını yükseltmiş olması bunun bir örneğidir. İl geneline baktığımızda ise ilçemizin son yıllarda Antalya'da eğitim kalitesi ve başarının artmasında bir lokomotif görevi yaptığı görülmektedir. Okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ve velilerimizin duyarlılığı neticesinde ilçemizin eğitim kalitesi her geçen gün daha da artmaktadır. Eğitim öğretimdeki bu yükseliş grafiğinin gerçekleşmesinde, fedakarca çalışan meslektaşlarıma, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yıldız, şöyle devam etti:

"1 yanlış olan 19 öğrenci, 2 yanlışı olan 21 öğrenci, 3 yanlışı olan 19 öğrenci, 4 yanlışı olan 11 öğrenci, 5 yanlışı olan 11 öğrencimiz de mevcuttur. İlçedeki okullardaki başarı olarak da Alaaddin Ortaokulu 87.67 puan ile 1'inci sırada yer alırken, Sülekler Şehit Semih Aldemir Ortaokulu 78.92 puan ile ikinci, Datköy Ramazan Karabağır Ortaokulu 78.81 puan ile üçüncü, İmrahor İstiklal Ortaokulu 78.25 puan ile dördüncü, Yazır Fevziye Polat Ortaokulu 76.41 puan ile beşinci sırada yer aldı. Korkuteli eğitim olarak Antalya ortalamasının üzerinde yer alarak kendinden söz ettiren ilçeler arasında yer almaktadır."

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto