BATIK KENT'TE TEMİZLİK

03.06.2017 15:00

ANTALYA'nın Demre İlçesi'ne bağlı Kekova'da bulunan Batık Kent'te alan temizliği başlatıldı.

BATIK KENT'TE TEMİZLİK

Kaymakam Murat Uz tarafından geçen ay Kekova'nın merkezi konumundaki Üçağız Mahallesi'nde yapılan toplantıda, turizmciler Batık Kent'te bitki temizliği yapılmasını istedi. Neden olarak da Batık Kent'in kara bölümündeki antik kalıntıların bitkiler tarafından kapatıldığı belirtildi. Kaymakam Murat Uz da konuyla ilgileneceğini belirtti.

Kaymakamlık tarafından Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan temizlik için izin alındı. Demre Likya Uygarlıkları Müzesi Müdürlüğü'nün denetiminde temizlik çalışması başladı. Temizlik çalışması, bir arkeoloğun denetiminde yaklaşık 10 işçinin katılımı ile yapılıyor. Çalışmalara Demre Belediyesi ve Üçağız Mahallesi'ndeki yatçılar da destek veriyor.

Kaymakam Murat Uz, "Çalışmalarda Batık Kent'in karada kalan bölümündeki antik kalıntıları kapatan bitkiler temizleniyor. Ağaçlarda budama yapılıyor. Çalışmalarla Batık Kent'teki kalıntılar, yatlarla gelen turistler tarafından rahatlıkla görülebilecek. Fotoğraflanıp, video görüntüleri rahatça çekilebilecek. Toplanan bitkiler de taşınacak" dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto