CHP Genel Başkanı Özel Gazipaşa'dan seslendi! En güçlü ittifak emeklilerin ittifakıdır

18.03.2024 23:21

Antalya haber... CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Meral Hanım ile Ankara'da siyasi ittifak kuramadık ama emekli ittifakında buluştuk. Meral Hanım da söylüyor. Bütün partiler söylüyor, en güçlü ittifak emeklilerin ittifakıdır. Sizin için çalışıyoruz, sizin için uğraşıyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Özel Gazipaşa'dan seslendi! En güçlü ittifak emeklilerin ittifakıdır

Antalya haber... Özgür Özel, Gazipaşa ilçesinde belediyenin toplu açılış törenine katıldı. Tropikal Park'ta düzenlenen programda konuşan Özel, "Antalya, bu iktidarın üvey evladı. Geçtiğimiz günlerde söyledim, karşı çıkan yok. Adalet ve Kalkınma Partisi 2023 yılında 73,6 milyar lira vergi tahsilatı yapılan, devletin sağ eli, alan eli 73,6 milyar almış buradan. Burası, Türkiye'deki bütün milli gelirin yüzde 3,3'ünü üretmiş. Burada 55 milyar dolarlık turizmin 25'i yapılmış. Bacasız sanayi burada ve 73,6 milyar vergi toplanmış. Peki, yatırım programında Antalya'ya ne verilmiş? 7,1 milyar. Yüzde 9'u, 9,5'u verilmiş. 10 almışlar, Antalya'ya 1 vermişler. Kepçe ile almışlar, çay kaşığı ile vermişler. Antalya'nın hakkını yemişler. Antalya'ya haksızlık etmişler. Antalya'nın hakkını da arayacağız hakkını da savunacağız. Antalya'nın üvey evlat olmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Antalya'da Rusya ve Ukrayna savaşından sonra konut fiyatların fırladığını aktaran Özel, Antalyalıların bu konuda büyük sıkıntılar çektiğini vurguladı. Emeklilerin eskiden ilk emekli olduklarında 1,5 asgari ücret aldıklarını kaydeden Özel, "Tayyip Bey hiç karışmasa 26 bin lira olacaktı. Ama 'Enflasyona ezdirmeyeceğiz' diyerek enflasyon canavarına yem ettiler. Emekliye bulamadığı parayı 5'li çeteye buluyor. Emekliye bulamadığı parayı yol müteahhidine, yandaş müteahhide buluyor. 'Emekliye' deyince de 'yok' diyor. Buradan soruyorum; 'emekliye yok' diyen Tayyip Erdoğan'a 31 Mart'ta oy var mı? Yok, işte yok. 45 gün önceydi, 'Emekliye zulmü bırakın, emeklinin hakkını verin' dedim. Meydanda bu kadar emekli yoktu. Dedik ki 'Emekliler gelin, sesinizi yükseltini hep birlikte talep edin; duyacaklar'. Ufak ufak partiler, yavaş yavaş katılmaya başladılar. En nihayetinde herkes söylemeye başladı. Hatta şunu söyleyeyim; Meral Hanım ile Ankara'da siyasi ittifak kuramadık ama emekli ittifakında buluştuk. Meral Hanım da söylüyor. Bütün partiler söylüyor, en güçlü ittifak emeklilerin ittifakıdır. Sizin için çalışıyoruz, sizin için uğraşıyoruz" dedi.

'SİZİN ARKANIZDA OLACAĞIZ'

Gazipaşa'nın tarım kenti olduğunu ve yüzde 80 tarımla uğraştığını vurgulayan Özel, şunları söyledi: "Geçen sene mayısta mazot 19 liraydı, 20'ye dayandı diyorduk. 4 liradan, 20 lira oldu. 'Göreceksiniz, mazotu düşüreceğim mazotu' diyordu ama 9 ayda 43 lira oldu. Mazota zam geldi mi, çiftçinin keyfi kaçıyor. Maliyetler yükseliyor. Çiftçinin 1 destekleme hakkı var onun da 5'te birini zor ödüyorlar ama diğer yandan kur korumalı mevduata para buluyorlar. Geçiş garantilerine para buluyorlar ama özellikle buradaki tropik meyve üreticisinin çok farklı sorunları, almaları gereken çok önemli destekler var. Eskiden ithal muz yiyorduk. Şimdi Gazipaşa sayesinde bütün dünya, başta Rusya, Ukrayna, İngiltere sizin muzunuzu, sizin ürettiğiniz ejder meyvesini yiyor. 50 çeşit meyveyi yurt dışına satıyorsunuz. İhracata katkı yapan, ülkeye katkı yapanlara sahip çıkmak gerekirken bütün savaşlardan olumsuz etkileniyorsunuz. Bu konuda devletin farklı pazar olanaklarını zorlaması lazım. Gazipaşa Belediye Başkanımız ile buradaki üreticiler için bir büyükşehirle, tahminen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile beraber fuarlar yapmaya, size yeni ihracat kapıları bulmaya, bu konuda danışmanlık hizmetleri yapmaya, Gazipaşa çiftçisinin yüzünü güldürmeye kararlıyız. Sizin arkanızda olacağız."

'ADAM MAFYA GİBİ GELMİŞ ÇÖKMÜŞ, 27 YILLIK PARAYI ALMIŞ, BİZİM TESİSİ BİZE AÇIYOR'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki programının ardından Alanya ilçesinde düzenlenen mitingde halka seslendi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, Kemer ilçesindeki Çamyuva Atık Su Arıtma Tesisi'nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i davet etmediğini söyleyen Özgür Özel, Manavgat ve Kemer gibi turistik bölgelerin yaz aylarında nüfusunun artmasıyla karşı karşıya kaldığı atık sorunlarına değindi. Bu sorunların çözümü için devletten destek isteyen Muhittin Böcek'in, arıtma tesisi projesi için gerekli krediyi ve onayı almakta zorlandığını belirten Özgür Özel, şunları söyledi:

"Manavgat'ta, Kemer'de sorduğumuz şu; 'Sizin burada kışın bir kişi, yazın on kişi var. Devlet parayı bir kişiye göre yolluyor ama on kişi atık üretiyor.' Biz diyoruz ki, Muhittin Böcek diyor ki 'Devlet bana kredimi versin, onayımı versin ben arıtma tesisimi yapayım ama bu azıcık parayla kış nüfusuna göre olur. Yaz nüfusuna göre olacaksa bana destek olmanız lazım' diyor. Bu iş için bir hesap var. 4 yıllık, 5 yıllık atık su parasını verdin mi tesis tamamlanıyor. Sen devlet babasın ver parayı al 5 yıllık atık suyu, yok. Karşınızdaki bildiğin tefeci. 5 yıllık para yerine, 10 istese iki katı, insaf dersin. 27 yıllık atık su parasına sözleşmeyi getiriyor 'atın imzayı' diyor. Arıtmayı yapacak, 27 yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin atık su parasına el koyuyor. Lanet olsun yapacak bir şey yok.

İmza atılmış arıtma yapılıyor daha bitmemiş geçen gün başkanla Antalya'dayız, bir baktık, gelmiş arıtma tesisi açılışı yapıyor. Adam mafya gibi gelmiş çökmüş. 27 yıllık parayı almış, bizim tesisi bize açıyor. Nasıl biliyor musunuz? Adamı düğüne çağırdık orkestra çalsın diye, parayı da vermişiz, 'damada takılan altınları da bana takın' diyor orkestra şefi. Böyle bir şey olur mu? Biraz utanma sıkılma olur. Tesis bizim, parası bizim, 27 yıllık su parasına el koymuşsun Muhittin Böcek'i davet etmeden tesis açılışı yapıyor. Muhittin Böcek'in tesisini, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin tesisini, Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan, Kemer Belediye Başkanı olmadan, Manavgat Belediye Başkanı olmadan açan bakana diyorum ki Allah sana akıl fikir versin."

'ATANAMAYAN ÖĞRETMEN LAFINI ERDOĞAN UYDURDU'

Öğretmenlerin atama ve çalışma koşullarına değinen Özel, atanamayan öğretmen lafının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uydurulduğunu söyledi. Mülakat sistemini ve öğretmenlerin diğer işlerde çalışmak zorunda kalmasını eleştiren Özel, CHP'nin öğretmenlerin yanında olduğunu belirtti. Özel, "Bu 'atanamayan' lafını Tayyip Erdoğan uydurdu. 'Atanamayan öğretmen' diye bir şey yok. Öğretmenin ne kusuru var da atanamıyor ama senin mülakatın, senin insan ayırman yüzünden öğretmenler başka işlerde çalışıyor. Biz öğretmenlerimizin arkasındayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başöğretmen, 'Öğretmenlere milletvekili maaşından az vermeyin' demiş. Sen hepsini aç süründürüyorsun. Öğretmenleri sana ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi var o da Cumhuriyet Halk Partisi'dir" dedi.

'STAJ MAĞDURLARINI GÖZALTINA ALDIRMIŞ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine giden staj mağdurlarının gözaltına alındığını söyleyen Özel, "Bir yandan da çıraklık mağdurları var, buraya da gelmişler, şeref vermişler. Staj mağdurları dün de Tayyip Erdoğan'ın mitingine gitmiş ve onları gözaltına aldırmış, telefonlarını toplatmış, emniyete götürtmüş. Burada bütün mağdurlara söylüyorum sizinle birlikte mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde seçim sonrasındaki ilk meclis toplantısı gerçekleşti

Antalya Büyükşehir Belediyesinde seçim..

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde seçim sonrasındaki ilk meclis toplantısı gerçekleşti
Alanya'da drift atan alkollü sürücü fena yakalandı!

Alanya'da drift atan alkollü sürücü fe..

Alanya'da drift atan alkollü sürücü fena yakalandı!
Türkiye'nin gözü Antalya'daydı! Mahsur kalan tüm vatandaşlar 23 saat sonra kurtarıldı! İner inmez ilk işi bakın ne oldu

Türkiye'nin gözü Antalya'daydı! Mahsur..

Türkiye'nin gözü Antalya'daydı! Mahsur kalan tüm vatandaşlar 23 saat sonra kurtarıldı! İner inmez ilk işi bakın ne oldu
Bakan Tunç duyurdu: Antalya'daki teleferik faciasında 13 kişi hakkında gözaltı kararı!

Bakan Tunç duyurdu: Antalya'daki telef..

Bakan Tunç duyurdu: Antalya'daki teleferik faciasında 13 kişi hakkında gözaltı kararı!
Antalya dere yatağında ceset bulundu!

Antalya dere yatağında ceset bulundu

Antalya dere yatağında ceset bulundu!
Alanya'da kaza geçiren Mehmet Uymaz'dan kötü haber! Hayat mücadelesini kaybetti

Alanya'da kaza geçiren Mehmet Uymaz'da..

Alanya'da kaza geçiren Mehmet Uymaz'dan kötü haber! Hayat mücadelesini kaybetti