BU KAVGA BİZİM KAVGAMIZ DEĞİL!

15.09.2015 10:00

Ülkemin canı çok sıkkın... Etrafta morali düzgün olan kimsecikler yok desem abartmış olmam sanırım. Herkes gergin, tek soru var; ‘ne olacak ülkemin…

Ülkemin canı çok sıkkın...

Etrafta morali düzgün olan kimsecikler yok desem abartmış olmam sanırım.

Herkes gergin, tek soru var; ‘ne olacak ülkemin hali?’..

Bu topraklarda olup bitenlere, bir hiç uğruna kaybettiğimiz canlar, sönen ocaklar, çöpe giden kazanımlara bakarsak kaygılar yerinde diyebiliriz...

Böylesi bir dönemde yurdum insanının, ülkesini milletini sevenin yüzü nasıl gülsün?

Gülen yok mu? Tabii ki var...

Türkiye’nin kötü gidişine, kardeşin kardeşi öldürdüğüne, düşman olduğuna sevinen çok hain var.

Türkiye ne zaman biraz ayağının üstüne doğrulsa benzer olayları yaşıyoruz. Neden?

Bir kaç defa en hassas tarafımız olan inançlarımıza dayalı bir mezhep kavgasına sokmak istediler yurdumu. Özellikle üzerinde yaşadığımız coğrafyayı birlikte inşa ettiğimiz Alevi ve Sünni kardeşlerimizi karşı karşıya getirmek istediler ama başaramadılar...

Kendi içimizdeki hainleri de saflarına katan, Türkiye’nin tarihten kalan düşmanları bir türlü kirli ellerini çekmedi üzerimizden.

Son umutları kalmıştı. Bu coğrafyanın ortak sahipleri Türk ve Kürt kardeşleri birbirine kırdırıp, bölmek, parçalamaktı gayeleri. Türkiye’yi bitirmek, ayağa kalkmasını engellemek için başkaca planların olduğunu bilmeyen var mı? Bu oyuna geldik mi? Yaşananlara bakarsak eğer kısmen de olsa oyuna hem de göz göre göre geldik, gelmeye de devam ediyoruz.

Türkiye’nin düşmanları ve onun içerideki uzantılarının tek bir amacı var, tıpkı çevremizde olduğu gibi, mezhep veya etnik yapıya dayalı bir iç savaş çıkartıp Türkiye’yi bölmek parçalamak bitirmek. Yakın komşularımız Irak ve Suriye hatta yıllardır ezilen bir türlü güneş yüzü görmeyen Filistin’e yapılanlar. Hiç mi örnek alınmaz...

Kız alıp verdiğimiz, kısaca kandaş, akraba olduğumuz Kürt kardeşlerimizle tarih boyu bu coğrafyada ufak tefek sorunlara rağmen bir arada yaşama kültürüne erişmişiz. Büyük bir oyunun, geri dönüşü olmayacak kadar tehlikeli bir girdabın içine çekilmek istendiğimizin farkında mısınız?

Son günlerde tırmanan terör olayları nedeniyle canı yanan milletimizin haklı demokratik tepkisini anlamakla birlikte, bu tepkisini verirken cana mala kasteden saldırıları kim onaylar? Sizce bu olaylar masum şeyler mi?

Bu kavga bizim kavgamız olamaz...

Sadece kimliğinde Doğu doğumlu veya fiziki yapısı Kürt’e benziyor diye bir insanı dövmeye kalkışmak tam da Türkiye’nin düşmanlarının istediği şey değil mi? 

Gidin Çanakkale’ye mezar taşlarına bakın orada ülkesi için can verenlerin hangi kentlerden olduklarına! Kürt veya Alevi, fikri, inancı, milleti, görüşü ne olursa olsun insana insanca bakmak gerekmez mi?

Batı dediğin bünyesinde barındırdığı medeniyet kendinden başkasını tanımıyor, kabullenmiyor. Hele Müslüman muhafazakar bir toplumsanız, bir de Anadolu topraklarında doğduysanız hiç şansınız yok. Sen istediğin kadar batılı olmaya çalış, onların gözünde doğulu, barbar, geri kalmış, üçüncü dünya vatandaşısın.

Halklar nezdinde öyle değilseniz bile ülkelerin geliştirdiği değişmez, tarihsel politikalar bu. Tarih bunu böyle yazmış. Ta ki dünya tarihini sen yazana kadar da bu değişmeyecektir. 

Sen batı istedi diye batılı olmaya onlara özenmeye kalkışırsan burnun asla bu pislikten bataklıktan kurtulmaz. Kendi coğrafyanda yaşayanların çıkarları, sosyo ekonomik yapısı ve kültürel değerlerine uygun bir medeniyet geliştireceksin.

Medeniyet dediğin şey nedir ki?

Hoşgörü, saygı, ekonomik özgürlük, bireylerini kutsayan devlet sistemi, inançlara saygılı, özgür, kendini geliştirmiş, uzay çağını yakalamış, kültürlü bir toplum yaratmak değil midir medeniyet?

Siz bunları yapın bakalım, 70 yıldır it gibi kapısında bekletecek mi veya sen batının emir kulu olmayı kabul edecek misin? Ancak aciz kalmış çaresiz toplumlar gider aciz olmayanların kapı kulu olur.

Bu coğrafyada Türkiye Cumhuriyeti diye bir devletin kurulmasına zamanında planlı olarak göz yuman veya yummak zorunda kalanlar bugünlerin nifak tohumlarını Anadolu topraklarına ekip öyle gitmiştir. Şimdi onların hasat zamandır. Eğer o günden bugüne sen kendini yukarıda saydığım şekilde geliştirseydin o tohumlar asla bu topraklarda yeşeremeyecekti.

Oyun sahnede, oyuncular sahnede...

Ben bu oyunun ne izleyicisi ne de bir parçası olmak asla istemiyorum.

Dün olduğu gibi bu günde kardeşçe yaşamak istiyorum bu toprakların sahipleriyle.

Oyuna gelme, oyunun parçası olma diyoruz.

Aman dikkat diyoruz!

Çünkü başka Türkiye yok.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto