ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in elini niye sıkmadığını açıkladı!

03.04.2017 13:00

ABD Başkanı Donald Trump, Financial Times'a verdiği özel röportajda Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Oval Ofis'te yaşanan 'tokalaşma krizine' değindi.

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in elini niye sıkmadığını açıkladı!

Trump "Gazetecinin ´el sıkışın´ sözlerini duymadığını söyledi. ABD Başkanı Donald Trump´ın Beyaz Saray´daki görüşmede Almanya Başbakanı Angela Merkel´in elini sıkmaması, Amerikan kamuoyu ve medyasında günün en çok tartışılan konularından biri olmuştu.

Trump, Financial Times´a verdiği özel röportajda "Şansölye Merkel ile harika bir görüşme yaptım. 5 kez elini sıktım ve sonra yan yana oturduğumuzda sanırım bir gazeteci ´Onun elini sık´ dedi. Ben bunu duymadım" ifadelerini kullandı.

´İTTİFAKLARA İNANIYORUM´

Röportajda Trump´ın Twitter hesabından attığı ´sert´ mesajlarda gündeme geldi. Trump "İnsanlar sizin sözlerinizi gördüğünde korkuyor. Onlar bu başkanın öncekilerin aksine ittifaklara değer vermediğini düşünüyor" yorumuna "İttifaklar bizim için her zaman hayırlı olmadı. Ama ben ittifaklara inanıyorum. İlişki kurmaya ve ortaklıklara inanıyorum. Ancak ittifaklar bizim için her zaman hayırlı olmadı" yanıtını verdi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto