30.10.2014 / 09:43:44
4662 kez okundu
Tüm arşive ulaşmak için tıklayınız.

Kariyer Uçuşu

Üniversitelerin açılmasıyla, "Kariyer Uçuşu" konferanslarıma tekrar başlamanın heyecanıyla yazılarıma bir süre ara verdim. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi´nde başlayan "konferans turnesi" Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Kocaeli ÜniversitesiAnadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi´yle şimdilik son buldu. Bu sezon bir farklılık yaparak, konferans sonunda "Kantin Sohbetleri"yle, gençlerle kantinde bir araya geldik. Gençlerin, konferans sonrası salonda soramayacağı sorularını, kişisel dertlerini dinleme imkanına ulaştım.  Onlarla çay içip, mezuniyet sonrası endişeleri üzerine sohbet ettik.

Ve yazacaklarım da birikmiş oldu...

Kariyer Uçuşu´nda, üniversiteli gençlerle doğru kariyere giden adımları nasıl atacaklarından çok, bu adımları atarken nelerle karşılaşacaklarını anlatıyorum. Bazen bir iletişim hikayesi  ile doğru iletişimin örneklerini paylaşıp kendi sektörümde karşılaştığım sorunları, bazen de her yerde karşılaşabilecekleri tipik sorunlardan örnekleme yapıyorum.

Konferansları gerçekleştiren öğrenci kulüpleri tarafından davet ediliyorum. Konferansın organizasyonunu büyük bir titizlikle çalışarak gerçekleştirdiklerini söylemeliyim. Büyük bir disiplin ve titizlikle hazırlandıklarını görünce konferans öncesi heyecanım daha da artıyor. Her anlatılanı, sunumu dikkatle izlemeleri ve dinlemelerinden şunu anlıyorum; gençler nasihati değil hayata dair deneyimleri dinlemek istiyor. Sizin yaşadıklarınızdan, "Hayat Bilgileri"nden daha çok şey öğrendiklerini söylüyorlar.  Esasen hayata dair deneyimlerin, kariyer basamaklarında daha büyük bir değer olduğuna inanıyorlar.

Konferans sonunda gençlerimizle kağıttan uçak yaparak temsili kariyer uçuşuna ilk adım atmalarıyla konferans bitiyor.

Yarının emanetçileri gençlere güveniyorum.

Saygılarımla.

 

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Etiketler :

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)