59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Manken Didem Soydan, trafiğe takılmamak için toplu taşıma kullandı....
Gökçe Bahadır ve Efe Duru ilişkilerini sürpriz bir şekilde...
Ahmet Kural ve Sıla çifti İstanbul gecelerindeydi....
13 Aralık 2014'te Alp Kırşan ile nikah masasına oturan...
Kendi deyimleriyle "Türkiye'nin ilk dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya'dan...
Toygar Işıklı’nın Kıbrıs gazisi babası 70 yaşındaki Ahmet Işıklı,...
Murat Dalkılıç ve Hande Erçel aşk yaşıyor...
Kanal D’nin Perşembe akşamları ekrana gelen reyting rekortmeni dizisi...
Manken Didem Soydan, kendisini taciz eden ve attığı mesajlarda...
Ağustos 2012'de nikah masasına oturan oyuncu çift Yeliz Şar...
Survivor yarışmasıyla tanınan Sahra Işık, Survivor 2018'de yarışacağını açıkladı....
Hayko Cepkin’in, Altın Kelebek gecesinde canlı performans sergileyen Aleyna...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, pazar akşamı Zorlu PSM’de...
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
2017-11-27
Teşekkürler

Neden teşekkür ediyoruz ki… 24 saat içinde ne kadar çok tekrarlıyoruz bu cümleyi… Hadi uyanır uyanmaz günde kaç kişiye teşekkür ettiğinizi sayın. İster istemez belki de içgüdüsel olarak güne başladığımız andan gözümüzü kapayana kadar teşekkür alıp ısmarlıyoruz. Sahi biz ne için kime teşekkür ediyoruz?
Hayat akışında ne için, kim için neye karşı kime karşı teşekkürü borç biliyoruz bilmiyorum. Bilmemenin ayıp olmaya başladığı dünyaya gözleri her sabah açarken bilmediğimiz birçok şeyi yaparak günü tamamlıyoruz.  

Ballandıra ballandıra ya da dallı budaklı teşekkürler silsilesi…  Teşekkürlerinizin de bir çeşidi var elbet ölüm çeşitleri olduğu gibi…  Her ölümün katili farklıdır her katilin de ölümü dimi? Ölmenin hiç zemini yokken ölenler gibi çok bir şey ifade etmeden kullanılan teşekkürler… Hem edene hem alana ne hissettiriyor şu teşekkür? İletişimin uzay boşluğunda dona kaldığı çağımızda teşekküre ne hacet ediyoruz? A mesela topluluklarda bazen konuşmanın sonlanması için teşekkür ederiz. Ama bazen de yeni başlangıçlara hoş gelişler olduğu için de…

Tabi bir de insanları kırmayı nasıl göze alırsak gönlünü alabilmek için çabayı da o kadar geciktiririz…  Bazen kuru yavan bir özür dileriz bazen teşekkür ederiz bizi kırdıkları için…  Sonunda bakışmadan dokunmanın başladığı aşamaya geçmişizdir hele şükür. Teşekkür ve özür ile hayatlarına dokunduğumuz insanların bizden gitmek veya hayatımıza daha çok dâhil olmak gibi çabaları olacaktır. 

Aman diyeyim son tutundukları dal siz olmayın! Yoksa kibarca teşekkür de etseniz sizin kibarlığınıza tekme tokat girebilirler. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı edebiyatı teşekkürün sınırı aşmış burada. Dedim ya bazen hiç bilmiyoruz neye kime teşekkür ettiğimizi. İşte tam da bu durakta bilmek eylemi o boş vermişlik rafından tozlarını silkeleye silkeleye yanı başınızda bitiveriyor. Bitivermesin mi oh be iyi ki geldi. Sağ olsun kendisine sonsuz TEŞEKKÜRLER. 
Biliyorum gitmek yerine 1 kez daha kalmayı denediğiniz ne çok durak oldu. En azından sizden sonraki ölümün müsebbibi siz olmak istemediniz.  Peki, o hayatların teşekkürlerimizle dediklerini duyar gibi misiniz? Duyuyorsanız ne mutlu… 

Şimdi kıymetli olana geçelim. Modadan nasibini alan teşekkürün içsel yansımasına bakalım. Cesareti olan önce başlasın. Haydi, bir sabah sokağa çıkıp karşınıza çıkan tüm canlılara teşekkür edin…  Nedensiz, niyetsiz edileninden hem de…  Özellikle insanlar şaşakalsın, isteyen “deli mi ne” desin. Kimin size nasıl davranacağı, sepetinizdeki aşınız olsun. Onlar ne derse desin siz teşekkürü bir borç bilin. E akşam yemeği öncesi sepeti doldurun biraz. Belki kuşlar, kediler, köpekler insanlardan daha çok dokunacak teşekkürünüze…  Kim bilir belki bir tepe veya nehir. Ya gökyüzü…  Elbet demek için demediğinizi anlayan bir şeyler/birileri çıkar. Neye niyet kime kısmet… Ama evden çıkmadan önce önce kendinize teşekkür edin. Her şeye rağmen edin.

Corendon
Adin Hotel

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri