59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

TEKNOLOJİ

28 MİLYONA ULAŞTI

VODAFONE İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Kızıldağ, dijitalleşen Türkiye´de 62 milyon internet aboneliği olduğunu, akıllı telefon kullanıcı sayısının ise 28 milyona ulaştığını kaydetti.

30.11.-0001 00:00

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu´nun (Salı Grubu) Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü´nde (ATİK) düzenlenen haftalık toplantısına Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Kızıldağ konuşmacı olarak katıldı. Kızıldağ´ın ´Dijitalleşme Teknoloji Trendleri´ başlığı altında sinevizyon destekli sunum yaptığı toplantıyı, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Nejat Yılmaz, Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü Ercan Ağır, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme VI. Bölge Müdürü Rıfkı Kocaman, Vodafone´nin birim müdürleri, akademisyenler ve Salı Grubu üyesi işadamları izledi.

Şirketin temel yapısı hakkında bilgiler veren Mehmet Sinan Kızıldağ, 5 kıtada, 26 ülkede hizmet verdiklerini, dünya genelinde 470 milyon müşterileri olduğunu, 150 milyon aboneyle Hindistan´ın ilk sırada yer aldığını kaydetti.

2006 yılında Telsim´i alarak GSM operatörleri arasında önemli bir yere geldiklerine değinen Mehmet Sinan Kızıldağ, Türkiye´de yüzde 38.2 pazar payına ulaştıklarını ifade etti. Kızıldağ, "2016 yılında 4.5G lisansını aldık ve ülkemize 20 milyar TL/lik bir yatırım gerçekleştirdik. Mağaza sayımızı 1258´e yükselttik. 81 il, 985 ilçede binlerce çalışanımızla hizmet veriyoruz" dedi.

Dünyanın hızla dijitalleştiğine değinen Kızıldağ, 2020 yılına kadar 26 milyar cihazın birbiriyle konuşmasının beklendiğini söyledi. Dijitalleşen Türkiye´de ise 62 milyon internet aboneliği olduğunu vurgulayan Kızıldağ, akıllı telefon kullanıcısının ise 28 milyona ulaştığını belitti.

Şehirlerin vatandaşların fikirleriyle geliştiğini anlatan Mehmet Sinan Kızıldağ, akıllı telefon satışında Türkiye´nin Almanya ve İngiltere´nin önünde yer aldığını, akıllı telefonların ömrünün ise 6 ay ile 2 yıl arasında değiştiğini söyledi. Türkiye´nin Avrupa´da en ucuz konuşan ülke konumunda olduğunu da belirten Kızıldağ, şirket olarak sosyal ve kültürel yatırımlara önem verdiklerini okul öncesi eğitim yatırımları, kadınların ekonomik hayata entegre olmaları noktasında projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.
 

( DHA )

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri