59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründe...
ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone...
Adana merkezli 14 ilde internet üzerinden site kurup 700...
Sinan Çetin, yönetmen koltuğuna oturacağı yeni projesi için şarkıcı...
Sıla'nın peşini hırsızlar bırakmıyor....
Geride bıraktığımız hafta yaşadığı gıda zehirlenmesi sonrasında soluğu hastanede...
ANTALYA'da bugün yapılacak nişanına hazırlanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki...
ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Adrasan Mahallesi yakınlarında kontrolden çıkan...
Bakü'nün kurtuluşunun 99. yılında Türk dostu Azerbaycan Milletvekili Ganire...
Ünlü aranjör Erdem Kınay ve Faslı genç şarkıcı Hind’in...
Geçtiğimiz hafta gıda zehirlenmesi nedeniyle konserini iptal eden İrem...

SERİK

SERİK’TE ESNAF EYLEM YAPTI

Antalya'nın Serik İlçesi Belek turizm bölgesinde, belediyenin turist taşımacılığına başlaması üzerine minibüsçü esnafı eylem yaparak kararı protesto etti.

05.07.2017 16:00

Serik Belediyesi, geçen mayıs ayında Kadriye Mahallesi'nde otellerden özel olarak dizayn edilmiş etrafı açık römorklarda traktörle turist taşıdığı gerekçesiyle minibüs esnafı eylem yaptı. Minibüsçüler turistleri kendilerinin taşıması gerektiğini belirterek, yolu kapatmış ve belediyenin turist taşımasına engel olmuştu. Serik Belediyesi bu kez de otobüsle turist taşımacılığına başladı. Bunun üzerine Kadriye ve Belek'teki otobüsçü ile taksici esnafı, belediyenin yolcu taşımacılığı yaptığı otobüsün önünü keserek eylem yaptı. Karara tepki gösteren minibüsçü ve taksici esnafını yolu trafiğe kapatarak otobüsün geçişine izin vermedi. Olay yerine gelen polis ekipleri kooperatif başkanlarıyla görüşerek yolun açılmasını istedi. 100'e yakın şoför yaklaşık 3 saat süren eylemin ardından otobüsün geçişine izin verdi.

'SORUN ÇÖZÜLSÜN'

Kadriye Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ethem Öztaş yaptığı açıklamada, resmi belgesi ve dayanağı olmayan bir araçla taşımacılık yapıldığını söyledi. Bölgede yaklaşık 500 minibüs ve taksici esnafının çalıştığını ifade eden Başkan Öztaş, "Esnafımız haklı olarak eylem yapıyor. Sorun çözülene kadar eylemler devam edecek. Çözüm istiyoruz. Serik Belediyesi'nin yanımızda olmasını istiyoruz" dedi.

Serik Belediyesi'nin geçen mayıs ayında traktörle taşımacılık yapmaya çalıştığını hatırlatan Başkan Ethem Öztaş, "Yasal olmadığını söylememize rağmen taşıma yapmaya devam ettiler. Dava açtık ve mahkeme bizi haklı buldu. UKOME de belediyenin traktörle taşımacılığını kaldırdı. Bu sorunun çözmelerini talep ediyoruz. Belediyeyle bir sorunumuz yok" dedi.

Belek Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İsmail Öz ise yaptığı açıklamada ilçe belediyelerin taşımacılık yetkisinin olmadığını söyledi. Yetkinin Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu kaydeden Başkan Öz, "Serik Belediyesi, zabıta eskortluğu eşliğinde esnafı mağdur edecek şekilde otobüs gönderiyor. Esnafımız mağdur durumda. Belediye şirketleri bu şekilde haksız kazanç elde ediyor. Serik Belediyesi'nin tahsis ettiği bu araçlarda fiş, fatura hiçbir resmi evrak yok. Bu problemin bir an önce çözülerek otobüsçü esnafının huzurlu nefes almasını istiyoruz" diye konuştu.

KOCABIYIK, ZATEN TURİZM KÖTÜ GİDİYOR

Kadriye Taksiler Kooperatifi Başkanı Abdullah Kocabıyık da soruna hemen çözüm getirilmesini istedi. Otellerde hizmet veren rent a carlar nedeniyle taksicilerin mağdur olduğunu anlatan Kocabıyık, "Turizm kötü gidiyor. Turist dışarıya çıkmıyor. Taksici, minibüsçü mağdur durumda" dedi.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK,

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri