59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...
Önümüzdeki yıl çekilmesi planlanan filmin başrolü için Beren Saat...
Balerin Evlin Avidor, bir marketten 150 liralık et çaldığı...
Fenerbahçe'nin İspanyol santrforu Soldado oyuna girdikten sonra 20 saniyede...
Oyuncu Burak Özçivit, bir giyim firmasının yeni yüzü oldu....
Cem Arsoy’la evli olan ünlü sunucu Zahide Yetiş’in 7...
Süperstar Ajda Pekkan, İngiliz basınında yer aldı....
Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay, Acun Medya Genel...
Kıvanç Tatlıtuğ, 79. ölüm yıldönümünde anılan Gazi Mustafa Kemal...
Sunucu Tanem Sivar'ın köpekleri zehirlenerek öldürüldükten sonra, hayvan haklarının...
Sangu'nun uzun süredir birlikte olduğu Yunus Özdiken'in, genç bir...
Türkiye’nin bu yılki Oscar adayı “Ayla", vizyondaki üçüncü haftasında...
Azra Akın, eşi Atakan Koru ile birlikte önceki akşam...
ABD’de 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan İran asıllı...
Yaklaşık iki hafta önce ters bir hareket sonucu ayak...
Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz bir dönem kız kardeşiyle aşk...
Engin Günaydın, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı “Aile Arasında”nın setinde...

POLİTİKA

Deniz Baykal'dan flaş açıklama

Deniz Baykal, Antalya'da sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

19.08.2017 15:00

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Bizim sağduyuyu en kısa sürede hakim kılmamız lazım. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek kadar tehlikeli bir şey yoktur. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek yanlış iştir" dedi.

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. ESKI SANAYI SITESI ICINDEKI PARKTA DUZENLENEN ACIKHAVA KAHVALTISINDA ESNAFLA BULUSAN BAYKAL, SOHBET EDIP SORUNLARINI DINLEDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

Eski sanayi sitesi içindeki parkta verilen açık hava kahvaltısında esnafla bir araya gelen Baykal, sohbet edip sorunlarını dinledi. Kahvaltı ardından Türk kahvesi içen ve esnafla selfie çektiren Baykal, ülke gündemine ilişkin görüşlerini esnafla paylaştı. Türkiye'nin sağ duyuya, müzakereye, konuşmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Deniz Baykal, şöyle dedi:

"Bizim sağ duyuyu en kısa sürede hakim kılmamız lazım. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek kadar tehlikeli bir şey yoktur. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek yanlış iştir. Siyasetin zemini ayrı. Siyasetin tarafı hakim polis değil. Siyasetin tarafı halk, işçi, memur, kadın, emekli, yatırımcı, girişimci taraftır. Bunların dili başka, mahkemenin dili başka. Mahkemede alet kelepçe. Siyasette alet kelepçe değil. Siyasetin aleti 'sen ne diyorsun kardeşim' diyerek sormak ve dinlemektir."

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. ESKI SANAYI SITESI ICINDEKI PARKTA DUZENLENEN ACIKHAVA KAHVALTISINDA ESNAFLA BULUSAN BAYKAL, SOHBET EDIP SORUNLARINI DINLEDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

"ÇOK CİDDİ SIKINTILAR VAR"

Ülkedeki her şeyin hukuk ve demokrasi zemininde, insana saygı ve siyaset zemininde yeniden şekillendirmesi gerektiğini belirten Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Memleketimizde çok önemli olaylar tartışmalar yaşıyoruz. Türkiye'de her düşünceye her anlayışa her sese ihtiyaç var. Sen sus kardeşim ben biliyorum seslerine ihtiyacımız yok. Bir müzakere bir paylaşma bir tartışma ortamı yaratılamadı. Herkes dediğim dedik anlayışını dayattı. Gücü olan anlayışını dayattı sonra her şey sıkıştı. Çok ciddi sıkıntılar var. Bir oturalım konuşalım. Partiler dinlesin, değişik görüşler dinlesin. Ülkenin yararına milletin yararına ne varsa ona bakalım. Herkesin bir kendi yararı var. Bir de milletin yararı var. Milletin yararı ile siyasetçinin kendi siyasi anlayışının yararı üst üste çakıştırılabildiyse mesele yok. Bazen siyasetçinin yararı ile milletin yararı çelişiyor. Siyasetçi bir şey istiyor milletin işine gelmiyor. Ama o dayatıyor sonra işler sıkışıyor."

Siyasi hatanın siyasetle düzeltilmesi gerektiğini kaydeden Baykal, "Hukuk, siyaset karşı karşıya mücadele eder hale geldi mi siyaset de kaybeder hukuk da... Siyaset ile hukuku çatıştırmamak lazım. Siyaset kendi zemininde yürüyecek hukuk kendi zemininde. Siyasetçi vay bu gelişme beni rahatsız etti hukuk sopasını kullanarak hallederim demeye başladı mı iş sıkıntıya girer" dedi.

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. BAYKAL, KAHVALTI SONRASI TURK KAHVESI ICEN VE ESNAFLA BOL BOL OZCEKIM YAPTI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

"TEMELDE SİYASET BOZULDU"

Asker, hukuk ve politikanın bozulduğunu anlatan Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Bunlarla birlikte temelde ne bozuldu buluyor musunuz? Siyaset bozuldu. Siyasette denge bozulunca hükmetmeye başladı. Her yere kesinlikle bulaşmaması gereken yerlere. Mesela orduya, yargıya, diyanete, son dönemlerin en kritik olayı diyanete bulaşması. Siyasette denge kaybolunca tüm dengeler bozuluyor. Hukuk düzeni yönetim düzeni olağanüstüye geçiyor. Yargı yargı olmaktan çıkıyor. Asker bir tuhaf oluyor. Diyanette bir başka şekle giriyor. Bunların çaresi vatandaşta."

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. BAYKAL, KAHVALTI SONRASI TURK KAHVESI ICEN VE ESNAFLA BOL BOL OZCEKIM YAPTI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

(İbrahim LALELİ / DHA)

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri