59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul...
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin dün akşam saatlerinde evinde hap...
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan...
Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG’dan sonra LYS de kalkıyor....
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara...
Sık sık hızlı aşk trafiğiyle gündeme gelen Mehmet Ali...
Türkiye’nin ilk güneş enerjili stadyum olma özelliğini taşıyan Antalya...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...

POLİTİKA

Deniz Baykal'dan flaş açıklama

Deniz Baykal, Antalya'da sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi.

19.08.2017 15:00

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Bizim sağduyuyu en kısa sürede hakim kılmamız lazım. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek kadar tehlikeli bir şey yoktur. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek yanlış iştir" dedi.

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. ESKI SANAYI SITESI ICINDEKI PARKTA DUZENLENEN ACIKHAVA KAHVALTISINDA ESNAFLA BULUSAN BAYKAL, SOHBET EDIP SORUNLARINI DINLEDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

Eski sanayi sitesi içindeki parkta verilen açık hava kahvaltısında esnafla bir araya gelen Baykal, sohbet edip sorunlarını dinledi. Kahvaltı ardından Türk kahvesi içen ve esnafla selfie çektiren Baykal, ülke gündemine ilişkin görüşlerini esnafla paylaştı. Türkiye'nin sağ duyuya, müzakereye, konuşmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Deniz Baykal, şöyle dedi:

"Bizim sağ duyuyu en kısa sürede hakim kılmamız lazım. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek kadar tehlikeli bir şey yoktur. Siyasi kavgayı mahkemede çözmek yanlış iştir. Siyasetin zemini ayrı. Siyasetin tarafı hakim polis değil. Siyasetin tarafı halk, işçi, memur, kadın, emekli, yatırımcı, girişimci taraftır. Bunların dili başka, mahkemenin dili başka. Mahkemede alet kelepçe. Siyasette alet kelepçe değil. Siyasetin aleti 'sen ne diyorsun kardeşim' diyerek sormak ve dinlemektir."

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. ESKI SANAYI SITESI ICINDEKI PARKTA DUZENLENEN ACIKHAVA KAHVALTISINDA ESNAFLA BULUSAN BAYKAL, SOHBET EDIP SORUNLARINI DINLEDI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

"ÇOK CİDDİ SIKINTILAR VAR"

Ülkedeki her şeyin hukuk ve demokrasi zemininde, insana saygı ve siyaset zemininde yeniden şekillendirmesi gerektiğini belirten Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Memleketimizde çok önemli olaylar tartışmalar yaşıyoruz. Türkiye'de her düşünceye her anlayışa her sese ihtiyaç var. Sen sus kardeşim ben biliyorum seslerine ihtiyacımız yok. Bir müzakere bir paylaşma bir tartışma ortamı yaratılamadı. Herkes dediğim dedik anlayışını dayattı. Gücü olan anlayışını dayattı sonra her şey sıkıştı. Çok ciddi sıkıntılar var. Bir oturalım konuşalım. Partiler dinlesin, değişik görüşler dinlesin. Ülkenin yararına milletin yararına ne varsa ona bakalım. Herkesin bir kendi yararı var. Bir de milletin yararı var. Milletin yararı ile siyasetçinin kendi siyasi anlayışının yararı üst üste çakıştırılabildiyse mesele yok. Bazen siyasetçinin yararı ile milletin yararı çelişiyor. Siyasetçi bir şey istiyor milletin işine gelmiyor. Ama o dayatıyor sonra işler sıkışıyor."

Siyasi hatanın siyasetle düzeltilmesi gerektiğini kaydeden Baykal, "Hukuk, siyaset karşı karşıya mücadele eder hale geldi mi siyaset de kaybeder hukuk da... Siyaset ile hukuku çatıştırmamak lazım. Siyaset kendi zemininde yürüyecek hukuk kendi zemininde. Siyasetçi vay bu gelişme beni rahatsız etti hukuk sopasını kullanarak hallederim demeye başladı mı iş sıkıntıya girer" dedi.

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. BAYKAL, KAHVALTI SONRASI TURK KAHVESI ICEN VE ESNAFLA BOL BOL OZCEKIM YAPTI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

"TEMELDE SİYASET BOZULDU"

Asker, hukuk ve politikanın bozulduğunu anlatan Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Bunlarla birlikte temelde ne bozuldu buluyor musunuz? Siyaset bozuldu. Siyasette denge bozulunca hükmetmeye başladı. Her yere kesinlikle bulaşmaması gereken yerlere. Mesela orduya, yargıya, diyanete, son dönemlerin en kritik olayı diyanete bulaşması. Siyasette denge kaybolunca tüm dengeler bozuluyor. Hukuk düzeni yönetim düzeni olağanüstüye geçiyor. Yargı yargı olmaktan çıkıyor. Asker bir tuhaf oluyor. Diyanette bir başka şekle giriyor. Bunların çaresi vatandaşta."

CHP ESKI GENEL BASKANI VE ANTALYA MILLETVEKILI DENIZ BAYKAL, MEMLEKETI ANTALYA'DA SANAYI ESNAFIYLA KAHVALTIDA BIR ARAYA GELDI. BAYKAL, KAHVALTI SONRASI TURK KAHVESI ICEN VE ESNAFLA BOL BOL OZCEKIM YAPTI.(FOTO:IBRAHIM LALELI/ANTALYA-DHA)

(İbrahim LALELİ / DHA)

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri