59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründe...
ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone...
Adana merkezli 14 ilde internet üzerinden site kurup 700...
Sinan Çetin, yönetmen koltuğuna oturacağı yeni projesi için şarkıcı...
Sıla'nın peşini hırsızlar bırakmıyor....
Geride bıraktığımız hafta yaşadığı gıda zehirlenmesi sonrasında soluğu hastanede...
ANTALYA'da bugün yapılacak nişanına hazırlanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki...
ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Adrasan Mahallesi yakınlarında kontrolden çıkan...
Bakü'nün kurtuluşunun 99. yılında Türk dostu Azerbaycan Milletvekili Ganire...
Ünlü aranjör Erdem Kınay ve Faslı genç şarkıcı Hind’in...
Geçtiğimiz hafta gıda zehirlenmesi nedeniyle konserini iptal eden İrem...

POLİTİKA

Erdoğan'dan Gülen'e: 'Sende o yürek var mı?'

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, '15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli'ndeki konuştu.

14.07.2017 20:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Ankara'da düzenlenen 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli'ne katıldı. ATO Congresium'daki törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal, Hayati Yazıcı ve Ravza Kavakcı'yla TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de katıldı.

15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli'nde hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin tarihin en alçak ihanet girişimi olduğunu söyledi. Erdoğan, "Türk milleti, Çanakkale'den ve Kurtuluş Harbi'nden bir asır sonra yeniden kim olduğunu hatırladığı, mazisiyle atisi arasındaki irtibatı tekrar ve daha güçlü şekilde tesis ettiği bir vakayla karşılaşmıştır. Darbe girişiminde bulunanların amacı, ellerindeki modern savaş araçlarıyla şiddetli bir şekilde milletin üzerine gidip sokakları, meydanları boşaltmak; kısa sürede ülkeye el koymaktı. Ama başaramadılar. Milletimiz tankların önünden kaçmak bir yana üzerine üzerine gitti. Ölüm kusan silahları görünce saklanmak bir yana darbecilerin yakalarına yapıştı. Hiç beklemedikleri bu tepki, darbecilerin planlarını bozdu. Morallerini çökertti. Onları yönlendirenlerin kontrolünü kaybetmelerine yol açtı" diye konuştu. 

"SENDE O YÜREK VAR MI? BURAYA GELİNCE NE OLACAĞINI BİLİYORSUN"

15 Temmuz'un dünya demokrasi tarihinde bir ilk olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Utanmadan, 'Amerika, bana müsaade ederse Türkiye'ye giderim' diyor. Seni, ben daha önce çağırdım. Gelseydin, niye gelmedin? Sende o yürek var mı? Buraya gelince ne olacağını biliyorsun. Akıbetini biliyorsun. Dünya tarihinde milyonlarca insanın ölümü göze alınarak ve bütün bunlara hiç acımadan bu adımı atanları biz millet olarak affetmiyoruz. İnanıyorum ki Allah, bütün bu şehitlerimizin hesabını da intikamını da soracaktır ve alacak. Silahların, tankların, uçakların, helikopterlerin üzerine cesaretle yürüdüğü dünyada bir başka örnek yok. Türkiye, 15 Temmuz'dan sonra artık çok daha güçlüdür. Çok daha emin adımlarla aydınlık geleceğine doğru ilerlemektedir" dedi. 

"KILIÇDAROĞLU, 'ÖRTÜLÜ DARBE'Yİ BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI'NIN EVİNDEN İZLEDİ"

Darbe girişimine ilişkin açıklamaları üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "15 Temmuz, en başta bir darbe girişimidir; ama Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi 'örtülü darbe' değil. Kılıçdaroğlu, 'örtülü darbe'yi Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinden izledi. Nasıl bir 'örtülü darbe'yse? Kaldı ki nasıl bir 'örtülü darbe', gel VİP'ye ondan sonra tanklar gitti mi; diye sor ve tankların oradan çekildiğini öğren. Beyefendi geldiği için iş birliği tuttukları tanklar, oradan çekildiler. Bakırköy'deki belediye başkanının evine gitti. Neymiş? Oteller, o akşam kapalı olduğu için otellerde yer bulamadı beyefendi. Onun için belediye başkanının evine gitti. 'Örtülü darbe'. Kahve, çay, onlar bir tarafta orada ekrandan 'örtülü darbe'yi izliyor. 20'sinde 'örtülü darbe' diyorsun; ama o gece ayın 15'ini 16'ya bağlayan gece. Nasıl bir örtülü darbe? Hayatı yalan. Bunlarda dürüstlük yok. Hiçbir zaman doğru konuşmadılar ve doğru olmadılar"

DHA

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri