59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG’dan sonra LYS de kalkıyor....
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
Şeyma Subaşı, en çok merak edilen soruya Instagram'dan yanıt...
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan...
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul...
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin dün akşam saatlerinde evinde hap...
Türkiye’nin ilk güneş enerjili stadyum olma özelliğini taşıyan Antalya...
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara...
Sık sık hızlı aşk trafiğiyle gündeme gelen Mehmet Ali...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...

POLİTİKA

BAŞBAKAN'DAN ÖNEMLİ UYARI

Başbakan Binali Yıldırım, bayram mesajında halkı trafik terörüne karşı uyardı.

25.06.2017 09:00

Ramazanın son iftarını doğup, büyüdüğü Erzincan’ın Refahiye İlçesi'ne bağlı Kayı Köyü'nde yapan bu sabah da yine köylüleri ile bayram namazını kılan Başbakan Binali Yıldırım,  bayram mesajında halkı trafik terörüne karşı uyardı.

Bugün saat 05.40’da köy meydanındaki Kayı Camisi'ne gelen Başbakan Binali Yıldırım, köylüleri ile birlikte bayram namazı için saf tuttu. Cami çıkışında köylüleriyle bayramlaşan Binali Yıldırım, çocuklara oyuncak da oyuncak dağıttı. Cami önünde açıklama yaparak bayram mesajı veren Başbakan Yıldırım, halkı özellikle trafik terörüne karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bayramların kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin doruğa ulaştığı günlerden birinin olduğunu hatırlatan Yıldırım:

“Bugün ramazan bayramının birinci günü. Ramazan bayramını bu yıl doğduğum, büyüdüğüm Erzincan’ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köylülerimle, komşularımla birlikte geçiriyoruz. Bayram namazını kıldık şimdi de artık bayramlaşacağız ve böylece ramazandan sonra bayramı idrak etmiş olacağız. Bayramlar kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin doruğa ulaştığı günlerdir. İşte o günlerden birini yaşıyoruz. İnşallah bu bayramda ülkemizin, milletimizin birliği, dirliği ve beraberliğine, tüm İslam aleminin huzuruna kardeşliğine vesile olur. Bu bayram vesilesi ile ben ülkemizin birliği, beraberliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatını ortaya koyan sınırlarda, dağlarlarda ve bayırlarda ülkenin güvenliği için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize polisimize, askerimize, jandarmamıza, korucularımıza teşekkür ediyorum. Teşekkürlerimiz sunuyorum. Milletin duası onlarla beraber. Çünkü onlar ülkemizin birliği için istiklali için geleceği için çalışıyorlar.”

Bayramlarda verilmesi gereken en önemli mesajlardan birinin de şüphesiz ki trafik terörü olduğunu hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım şunları söyledi:

“Bayramda insanlar sılayı rahim yapıyor ve memleketlerine giderek, büyüklerini, kabirlerini ziyaret ediyor. Bu gidiş ve gelişlerde hiç arzu etmediğimiz trafik kazaları meydana geliyor. Dolayısı ile vatandaşlarımızdan özellikle isteğim aman siz siz olun yolların kurallarına uyun. Yolların kralı olmaz yolların kuralı olur. Hızlı gitmenize gerek yok. Hızlık gitmekle yavaş gitmek arasında bir ömür kadar fark var. Onun için sizlerin sevdiklerinize sağ salim ulaşması bizim en büyük önceliğimiz ve beklentimizdir. Bu bakımdan dostlarımızı, eşimizi, akrabamızı üzmemek için lütfen yola çıkarken dinlenmiş olarak, yorulduğumuzda ara vermek sureti ile seyahatinizi tamamlayın.”

Doğduğu köyde bayramı idrak etmek için gelenlerin, güzel huylarından ve hasretlerinden biri olarak gençlere örnek teşkil ettiğini sözlerine ekleyen Yıldırım konuşmasını şöyle tamamladı:

 "Geçmişini bilemeyen geleceğini inşa edemez. O yüzden vatanın her köşesinde her yerinde ay- yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak her türlü çalışmayı birlikte yapmamız lazım. Türkiye hepimizin arzu ettiği muasır medeniyetler seviyesine ancak ve ancak daha çok çalışacak, birliğimizi ve kardeşliğimizi daha da sağlamlaştırarak farklılıklarımızı değil, ortak yönlerimizi ön plana çıkararak farklılıklarımızı zengin olarak görüp ve o şekilde hareket ederek sağlayacağız. Ben tekrar ramazan bayramının bütün milletimize, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Daha nice bayramlara birlik içinde beraberlik için de huzurla ulaşmamızı Mevlamdan niyaz ediyorum. Vatan için, millet için hayatını ortaya koyan, şehit olan bütün şehitlerimize Allah rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum.”

Turgay İPEK- Coşkun MENEK/ERZİNCAN (DHA)

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri