59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi...
Riyad yönetimi, 2018 yılında ülkede sinema yasağının kalkacağını bildirdi....
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...
İki yıl önce yumurtalık kanseri teşhisi konan Bahar Korçan,...
Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği (AMEİFA), Antalya’daki engelli...
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...
Deepo Outlet Alışveriş Merkezi tarafından organize edilen, Türkiye ile...
'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasını sunan Murat Yıldırım, eşi...

POLİTİKA

Başkan Aksoy'dan sert açıklama

MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, istifa ettiğini açıklayanların partiden zaten ihraç edildiğini belirterek, istifa eden MHP'li üyeleri eleştirerek, "Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir. Ben de dahil olmak üzere" dedi.

28.11.2017 12:14

MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Finike İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. MHP İlçe Başkanı Hakan Türksoy ve partililer tarafından karşılanan İl Başkanı Aksoy, gazetecilerin sorusu üzerine istifaları yorumladı. 'İstife ettik' diyen kişilerin partiden zaten ihraç edildiklerini aktaran Aksoy, "Süreci 1 Kasım seçimlerinden bu yana değerlendirdiğimizde; bir takım imza süreçleri başlamıştır. Kongre talebinde bulunulmuştur. Biz bu talepleri demokratik haklar olarak kabul ettik. MHP'nin Merkez Yönetim Kurulu'nun almış olduğu bir karar vardı. Nedir bu karar? MHP kongresini 18 Mart 2018'de yapacak kararıydı. Çünkü MHP'nin temayüllerinde olağanüstü kongreleri yoktur. Olağan kongreleri vardır. 1997'de rahmetli Alparslan Türkeş'in vefatından sonrasında olmuştur. Yani bu arkadaşlara bunu anlatmaya çalıştık" dedi.

Sadece MHP'nin değil bütün siyasi partilerin bir tüzüğü olduğunu anımsatan Aksoy, "Parti tüzükleri gereğince de parti tüzüğüne aykırı hareket eden parti disiplin kuruluna verilir. Disiplin soruşturması neticesinde bir karar verilir. Nedir bu karar? Kimisine kınama olur. Kimisine uyarı olur. Kimisi ihraç istemiyle ihraç edilir. Geçen günlerde Finike'de bir takım istifalar söz konusu oldu. Finike'de, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertürk Yazar olmak üzere geçmiş dönem ilçe başkanları ihraç edilmiştir. İhraç edilmiş olan arkadaşlarımızın sonradan, 'İstifa ettim gidiyorum' demeleri, bizim açımızdan yok hükmündedir. Biz zaten ihraç etmişiz" diye konuştu.

 MHP IL BASKANI MUSTAFA AKSOY, FINIKE ILCE TESKILATI'NI ZIYARET ETTI. (FOTO:FINIKE-DHA)

İhraç sürelerine ilişkin de bilgi aktaran Aksoy, "İhraç süreçleri ne zaman başlamıştır? 16 Nisan referandum dönemleri partinin merkez yönettim kurulu 'Evet' yönünde oy kullanma konusunda bir karar almış. Partinin almış olduğu karara; yöneticisinden üyesine kadar herkesin uyma mükellefiyeti vardır. Sokaktaki seçmen Ahmet ağaya diyecek bir şeyimiz yok. Neye isterse oraya verir. Bu kararlara uyulmadığı için disiplin kurulları işletilmiştir" dedi.

MHP'yi kayaya benzeterek, "Burada Antalya ve Finike kamuoyunun bilmesi gereken bir durum var. Kayadan hortum dahil her türlü fırtına sadece toz alır götürür" diyen İl Başkanı Aksoy, şunları kaydetti:

"Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir. Ben de dahil olmak üzere. Aday olmak için meydana çıkanlar daha sonra partinin hiçbir çalışmasında olmayanlar sonra da 'Ben küstün gidiyorum.' İyi güle güle git. Kal diyecek halimiz yok. MHP'den 50 adam gitti diye bu partiye bir şey olmaz. Onlar gitti diye ağlayacak mıyız? Genç arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz. Finike Ahmet'ten, Mehmet'ten, Hüseyin'den ibaret bir ilçe değil. Kutlu hareketin, kutlu mazisi de öyle iki adamın, üç adamın meselesinden ibaret değil. Kimsenin timsah gözyaşlarına da aldanacak değiliz. Bizim için bunlar yok hükmündedir. 50 kişi gider 50 kişi gelir üye olur. Görev yaptın Allah razı olsun. Yeni parti kurmuşsunuz gidin çalışmanızı yürütün, MHP üzerinden siyaset yapmayın. Bu siyasi nezakete sığmaz ve yakışmaz."

(Suat SÖĞÜT/ DHA )

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri