59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

POLİTİKA

Meral Akşener meydan okudu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde kiraladığı evinde gazetecileri ağırlayarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

03.11.2017 09:20

İlk yurt içi gezisini Bitlis'e yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşaner, Tatvan ve Ahlat İlçesi'nde vatandaşlarla biraraya gelip, esnaf ziyaretinlerinde bulunduktan sonra Erkizan Mahallesi'nde 650 liraya kiraladığı evine geçerek bir süre dinlendi. Meral Akşener, Türklerin Anadolu'ya ilk giriş kapısı olan ve yaklaşık 150 yıl konakladıkları Ahlat'ta, kiraladığı evinde öince komşuları ile bir araya geldi, ardından kendisini takip eden gezetecileri davet etti. 3 odalı evin salonunda yaklaşık 30 muhabir ve kemaramanı ağırlayıp, çay ikram eden Akşener, bugüne kadar 19 evde yaşadığını, Ahlat'taki evinin ise 20'ncisi olduğunu söyledi.

Evi çok beğendiğini, dekor işini de Halil İbrahim Oral ve Koray Aydın'ın eşlerinin yaptığını, Ankada'daki evini de gözden geçirmeyi düşündüğünü söyledi. Ramazan Bayramını Ahlat'taki evinde geçireceğini anlatan Akşener, bundan sonraki gezilerini de Trakya ve Karadeniz'e yapacağını ve her hafta sonunu bir şehirde geçirmeyi hedeflediklerini belirterek gündeme dair açıklamalarda bulundu.  

POLİS EVİNE BENİ ALMADILAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, meclis başkanlığı yaptığı dönemde Ankara'daki Polisevi'ne alınmadığını söyledi. Akşener, "Daha sonra otellerde kalmaya başladım. Şöyle bir durum oluyor. Devlet koruyor beni. Yani, terörle mücadele yasasına göre devlet koruyor beni. Talep ettiğim için değil. Ankara'dan bir ekip veriliyor. Bende dert olmasın diye polisevinde kalma nedenim o. Polis evi daha güvenli olduğu için orayı tercih ediyorum. Otele gittiğimizde o iki kişi sizi bekliyor. Kanun gereği. Ben de insanlar yorulsun istemiyorum. 2 ay sonrasında otel müdürleri söylemeye başladı. Bakanlıklardan arıyorlarmış, size iş vermeyiz diye. 'Rica etsek bir daha bizde kalmasanız' diye. Bunların hepsini yaşadım ben" dedi.

Şifa dilediği Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü açtığını da belirten Akşener, "Sayın Baykal Tayyip beyin önünü açtı. Allah kendisine şifa versin. Doğru bir iş yaptığına da inanıyorum. Sayın Baykal'ın o tavrını ben savundum. Demokrasi için bakarsanız doğru bir iş yaptı. Bugün aynı şeyi yapacak, parmağını kaldıracak insan siyasi sahada bulmak çok zor. Çok şedit çok tahkir edici çok haksız bir dil var" diye konuştu.

"MEYDAN OKUYORUM, SÜLALEM VE DAMATLAR"

"Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan çevresindeki FETÖ'cüleri yakalamak istiyorsa, kim çok bana hakaret ediyorsa, bilsin ki o FETÖ'cüdür. Yani özel bir şeye gerek yok. Kim bana FETÖ üzerinden ağır hakaret ediyorsa, bilin ki, o kişi FETÖ'cüdür. Bir eski içişleri Bakanı olarak bilerek söylüyorum. Ben bir turnusol kağıdıyım ülkede. Ben olsam onların üstüne giderim."

Devletin kendinisi 9 yıldır gözlediğini belirten Akşener, "Ben bu devletin yetkililerine sesleniyorum. Siz devletsiniz, devletin görevlilerisiniz. Benim gibi gariban bir kadın. Devlet 9 senedir de beni gözlüyor. Evimin önünde bir polis noktası vardı. Şimdi ben kaldırttım. Baktılar kim geldi kim gitti. Devlet güçlüdür. Bu devletin elinde benim ile ilgili bilgi, belge ne karine vardı ise lütfen gereğini yapın. Tutuklayacak mısınız, gözaltına alacak mısınız, gereği ne ise onu yapın. Hukuk bile demiyorum. Bakın bir terör örgütünün yatakçısı, mensubu, sempatizanı şusu, busu olmak bunu kaldıracak iş değil. Hemen ilk ağızda yakalanan FETÖ'cü diyor. Fakat Allah'ın sopası yok damat gitti. Şimdi ben ayıp olması diye sayın Kahraman'a bir beyanda bulunmadım. Bu söylediklerimi de ifademde yazdırdım. Ondan sonra da döndüm dedim ki, 'kim en şiddetli Meral FETÖ'cüdür diyorsa derhal onun hakkında soruşturma başlatsın.' Şöyle bir teklifim var arkadaşlar. Benim doğduğum köye gidelim. Orasının 3'te 2'si benim akrabam. Köyümüzde FETÖ'cü yok. Ayrıca benim sülalemde hiç yok. Yani akrabam olmayanlarda da FETÖ'cü yok. Ben yedi göbek sülalemi toplayacağım karşınıza. Ne görevden alınan ne atılan, ne şu var, ne bu var. Sonra da damatları toplayacağız. Karşı taraftaki damatları toplayacağım. Ama sayım yapacağım. Meydan okuyorum. Sülalem ve damatlar."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik sert sözleri de değerlendiren Akşener, "Benim Sayın Bahçeli ile ilgili bir tespitim var. En çok, en ağır, en galiz hakaretleri kime ve kimlere ederse en yakın onlarla dost oluyor." dedi. 

Yorumlar

Meating

Bağlantılı Haberler

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri