59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Evlendikten sonra Fahriye Evcen'in evinde oturmaya devam eden çiftin...
Endonezya ekibi Persela'nın kalecisi Huda, oynanan lig maçında başına...
Oyuncu Hande Soral ve İsmail Demirci aileleri ve yakın...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'dan olan...
Adana’da bir sınıf öğretmeni, tahtaya kaldırdığı öğrencisini ‘D’ harfini...
Yeşim Salkım'ın kızı Gizem Salkım, bir süredir birlikte olduğu...
Hamdi Alkan'ın 2012'de boşandığı Canan Hoşgör'den olan kızı Zeynep...
Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan sosyal medya üzerinden açıklamalarda...
Başrollerinde Emre Kınay ile Sibel Can'ın yer aldığı Sevda'nın...
Tartışmalara neden olan 15 dakika kuralı artık uygulanmayacak....
‘Kurtlar Vadisi’ndeki ‘Abdülhey’ karakteriyle ünlenen Kenan Çoban, ikinci kez...
7 yıllık evlilikleri 2 yıl önce biten şarkıcı Emre...
Başarılı oyuncu Ferit Aktuğ'un oynayacağı yeni dizi belli oldu....
7 yıllık evlilikleri 2 yıl önce biten şarkıcı Emre...
Ses sanatçısı Faruk Tuncel’in kızı Berivan Tuncel evlendi....
Muğla'nın Milas İlçesi'nde düğünlerde müzisyenlik yapan evli ve 2...
Türk Sanat Müziği'nin efsane sesi Semra İnanç, hayatını kaybetti....
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’ya 18 milyon lira yatırım bedeli...

MURATPAŞA

BAŞKAN TÜREL’İN AÇIKLAMALARINA MURATPAŞA´DAN JET HIZIYLA CEVAP GELDİ

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in Giritli Parkı ile ilgili yaptığı basın toplantısındaki açıklamalara jet hızıyla cavap verdi.

19.06.2017 22:00

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

´Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel’in, Büyükşehir Belediyesi’nin Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında yapılacak otoparklara ilişkin düzenlediği basın toplantısı kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Sn. Türel, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında da ifade ettiği gibi, otoparklarına yapımına ilişkin süreç Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Eylül 2015 tarihli oturumunda başlamıştır. Başkanımız Sn. Ümit Uysal, otopark için park alanlarının ortadan kaldırılması halinde bölgede hiç yeşil alanın kalmayacağı konusunda sergilediği hassasiyeti meclis oturumu öncesinde de, gündem görüşmeleri sırasında da sürdürmüştür.

Sn. Türel, söz konusu tarihli oturumda; “Sayın Başkan (ÜMİT UYSAL), yeşil alanlarını ortadan kalkması halinde bölgede hiç yeşil alan kalmayacağı endişesini bizimle paylaştı ve biz de ‘Yeraltı otoparkları yaparak, onların üzerini de park düzenlemesiyle çok rahatlıkla vatandaşların park kullanımına sunacağımızı’ ifade ettik. Kendisiyle bu konuda bir mutabakat sağlamış durumdayız. Bu park alanlarını yeraltı otopark alanı olarak düzenlenmesi gündemimize gelmiştir” şeklinde konuşmuştur.
Başkanımız Sn. Uysal’ın bu kesin hassasiyeti sayesinde proje kapsamında yapılacak otoparkların yeraltı otopark olarak düzenlenmesi kararlaştırılmış, yeşil alanlar korunmuş ve karar mecliste oy birliğiyle alınmıştır. 
Başkanımız Sn. Uysal’ın, başkaca hiçbir idari karara dahli sözkonusu değildir. Aksine; başından itibaren karara muhalefeti söz konusudur, Sn. Türel de bunu gayet iyi bilmektedir.

Bu karar; Başkanımız Sn. Uysal’ın hassasiyeti ve ısrarıyla “Otoparkların tamamı yeraltına yapılacaktır” ifadesiyle plan notuna işlenerek, alınmıştır. Başkanımız Sn. Uysal’ın, ‘kabul’ oyu; “Otoparkların tamamı yeraltına yapılacaktır” şerhiyle verilmiştir.
Bu karar (karara ilişkin Antalya Büyükşehir Belediye Meclis tutanakları ektedir) ve Sn. Türel’in ifadeleri; Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis tutanaklarında yer almaktadır.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, konuyu defalarca yaptığı görüşmelerde; Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, mahallenin tek parkının yok edilmesini “Vahim” olarak değerlendirip, uyarılarda bulunmuştur. Ancak; Sn. Türel, ‘Bütün sorumluluk bende’ diyerek bu yanlış kararda ısrar etmiştir.

Muratpaşa Belediyesi olarak; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel’in, 11 Haziran 2017 tarihine yetişecek şekilde tekrar referandum yapma kararını memnuniyetle karşıladığımızı ve Muratpaşa Belediye Başkanı Sn. Ümit Uysal’ın; 11 Eylül 2015 tarihli Büyükşehir Belediye Meclis oturumunda dile getirdiği duyarlılığımızı tekrar belirtir, Şarampol Projesi’nin hayırlı olmasını dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri