59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründe...
ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone...
Adana merkezli 14 ilde internet üzerinden site kurup 700...
Sinan Çetin, yönetmen koltuğuna oturacağı yeni projesi için şarkıcı...
Sıla'nın peşini hırsızlar bırakmıyor....
Geride bıraktığımız hafta yaşadığı gıda zehirlenmesi sonrasında soluğu hastanede...
ANTALYA'da bugün yapılacak nişanına hazırlanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki...

MURATPAŞA

AESOB’TAN SOKAK İFTARI

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yoğun bir katılımla sokakta iftar yemeği verdi.

19.06.2017 22:00

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ramazan ayı münasebetiyle hizmet binası önünde ki sokak iftarına  başta Antalya Valisi Münir Karaloğlu olmak üzere,  Büyükşehir Başkan Vekili Bahattin Bayraktar, Garnizon Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Jandarma Alay Komutanı Yusuf Kelleli, Konyaaltı Kaymakamı Ibrahim Keklik, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, MHP il Başkanı Mustafa Aksoy, CHP İl Başkan Vekili Cengiz Gülebay, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yörük, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, Kepez Belediyesi Başkan Vekili  Serhat Demir, Muhasebeciler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, İl Müftüsü Osman Artan, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mahmut Kaplan, TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Huseyin Özdamar, SGK İl Müdürü Nejat Deniz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Halkbank Bölge Koordinatörü Rifat Ertuğ Koç, Halkbank Çallı Şube Müdürü Haluk Aydın, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hanifi İnce, Altıncı Bölge Birlik Başkanı Ahmet Tural, Büyükşehir ve ilçe Belediye  Meclis üyeleri, Oda ve Kooperatif Başkanları, Yönetim, denetim ve esnaf katıldı.

 Semazenlerin gösterisinin ardından  “Soframıza katılarak, bizleri onurlandıran başta çok değerli protokol üyelerini ve kıymetli dostlarımızı aramızda görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz” diyerek konuşmasına başlayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Şahsım ve Yönetim Kurulu adına hepiniz hoş geldiniz,  şerefler verdiniz. Öncelikle başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu Cehennemden kurtuluş olan 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun. Bildiğiniz gibi Ramazan ayı; hoş görü ve huzur ayıdır. Kalplerin sevgi ve huzurla dolduğu bu mübarek günlerin tüm yıla yayılmasına, birlik, kardeşlik ve beraberliğin daha da artmasına hepimizin ihtiyacı var. Hain 15 Temmuz darbe girişimi, PKK ve DEAŞ terör örgütleri, kanlı saldırılar. Hepsi büyüyen, gelişen bölgesinde karar verici güç olan Türkiye´mizin önünü kesmek için birlik olmuş şer cephesidir.Verdiğimiz aziz şehitlerimizin dökülen kanlarının yerde kalmaması,  devletimizin bütünlüğü için,  Bizler her zaman Bir ve birlikte olmalıyız ki bu cennet vatan hep Türk vatanı olarak kalsın. Al bayrağımız sonsuza dek dalgalansın” dedi.

Tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet idealinde güçlü bir şekilde yol alındığını belirten AESOB Başkanı Dere, “ Güçlü ve huzurlu günler bizi beklemektedir. Birliğimizin arttığı ve kenetlenmenin yaşandığı bu mübarek ramazan ayının sonunda ulaşmayı dilediğimiz bayram günlerini de; hep birlikte yaşamayı Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyorum. Sofralarımız bereketli ve vatanımız huzurlu olsun. Allah, tuttuğumuz ve tutmayı nasip edeceği tüm oruçlarımızı kabul etsin. Birlik, dirlik ve beraberliğimizin daim olsun” diye konuştu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’da konuşmasında “Toplumun belkemiği, orta direği, esnaf kardeşlerim, bizi buluşturan bir araya  getiren Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere’yi kutluyorum.  Yüce Rabbim zamanları diğerlerinden daha müstesna kılmıştır. Ramazan ayında olduğu gibi. Ramazan ayı ibadet ayıdır. Tıpkı burada olduğu gibi. iftar sofraları buluştuğumuz dertleştiğimiz, toplumun her kesimini bir araya getiren mübarek aydır. Çok güzel bir iftarda sokakta birlikteyiz. Toplumun her kesiminden insanlarla aynı sofrayı paylaşıyoruz. Bu güzelliği devam ettirmemiz lazım. Birliğe beraberliğe çok ihtiyacımız olduğu zaman dilimlerinden geçiyoruz. 15 Temmuz’da milli birliğimize, beraberliğimize kastedenlere yine böyle birlik ve beraberlikle karşı durduk. Antalyalı esnaf kardeşlerimle 27 gece Cumhuriyet meydanında birlikte nöbet tuttuk.  Allah yaşatmasın. Ancak yine benzer bir olayla karşılaşsak, bayrağı en önde alacak olan toplumun bel kemiği esnaf kardeşlerimdir. “ diye konuştu.

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri