59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründe...
ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone...
Adana merkezli 14 ilde internet üzerinden site kurup 700...
Sinan Çetin, yönetmen koltuğuna oturacağı yeni projesi için şarkıcı...
Sıla'nın peşini hırsızlar bırakmıyor....
Geride bıraktığımız hafta yaşadığı gıda zehirlenmesi sonrasında soluğu hastanede...
ANTALYA'da bugün yapılacak nişanına hazırlanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki...
ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Adrasan Mahallesi yakınlarında kontrolden çıkan...
Bakü'nün kurtuluşunun 99. yılında Türk dostu Azerbaycan Milletvekili Ganire...
Ünlü aranjör Erdem Kınay ve Faslı genç şarkıcı Hind’in...
Geçtiğimiz hafta gıda zehirlenmesi nedeniyle konserini iptal eden İrem...

MAGAZİN

En sevilen şarkıcı oldu

HOLLANDA´da ailesinin işlettiği restoranda şarkı söylerken keşfedilen Karsu Dönmez bugün ülkenin en sevilen şarkıcılarından biri oldu

10.04.2017 15:00

HOLLANDA´da ailesinin işlettiği restoranda şarkı söylerken keşfedilen ve bugün ülkenin en sevilen şarkıcılarından biri olan Karsu Dönmez, Antalya´da çocuklara özel düzenlenen etkinlikte piyanosuyla şarkılarını seslendirdi.

Hatay´ın Karsu Köyü´nden 1970 yılında Hollanda´ya göç eden bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Karsu Dönmez´e, ailesi, köylerinin adını verdi. Amsterdam´da ailesinin işlettiği restoranda henüz 7 yaşındayken tuşlarına dokunduğu piyano sayesinde müzikle tanıştı. Müziğe ilgi duyan Karsu Dönmez, aile restoranında bir yandan garsonluk yaparken bir yandan da müzik yapmaya başladı. Müzik eğitimi de almaya başlayan Karsu Dönmez, kısa zamanda Hollandalıların sevdiği bir şarkıcı oldu.

BELGESELCİ KEŞFETTİ

Her akşam ailesinin restoranında sahneye çıkan, yoğun bir hayran kitlesi olan Karsu Dönmez, 16 yaşında geldiğinde kendisini dilemeye gelen ´Altın Buzağı´ ödüllü genç belgesel film yönetmeni Mercedes Stalenhoef tarafından fark edildi. Mercedes Stalenhoef, Karsu Dönmez´in çaldığı piyanodan, seslendirdiği şarkılardan çok etkilendi. Dönmez´le tanışan Mercedes Stalenhoef, müzikteki başarısını belgesel yaptı. Müziğe ilgisi sayesinde genç yaşta ünlü olan Dönmez, yaptığı dünya müzikleriyle kendini sevdirdi.

20 ÜLKEDE KONSER VERDİ

Bugüne kadar 3 albüm yapan 20 ülkede konser veren Karsu Dönmez, çok sevdiği Antalya´da da çocuklara özel düzenlenen etkinlikte konser verdi. En güzel çocuk şarkılarını piyanosu eşliğinde seslendiren Karsu Dönmez, miniklerden yoğun ilgi gördü.

Psikolog ya da sporcu olmayı hayal ederken piyano sevdasından dolayı tamamen müziğe kanalize olduğunu anlatan Karsu Dönmez, "Müzik eğitimi alarak kendimi geliştirdim. Restorana beni dinlemeye gelen Mercedes Stalenhoef müzikteki başarımı belgesel yaptı. 16 yaşında New York´un dünyaca ünlü gösteri merkezinde sahneye çıktım. Hollanda´nın yanı sıra çeşitli ülkelerde ödüller almaya başladım, hayatım birden değişti" dedi.

Kozmopolit bir şehirde büyüdüğünü, farklı kültürleri erken yaşta tanıdığını ve bu sayede özgürce müzik yaparak çok sesliliği yakaladığını belirten Dönmez, "Müziğe klasik müzikle başladım, tüm müzikleri birleştirip harmanladım. Birçok ülkeden müzisyenlerle çalışıyorum. Hayranlarımın karşısına dünya müzikleriyle çıkıyorum" diye konuştu.

Corendon

Yorumlar

Bağlantılı Haberler


Warning: mysqli_fetch_object() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/mygazete/public_html/_sys/dns.mlib.php on line 61

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri