MEDYA

17.05.2017

Google´dan Antalyalı gazetecilere ´Dijital Atölye´ semineri

Google´dan Antalyalı gazetecilere ´Dijital Atölye´ semineri

Google Türkiye Ofisi,  Antalya’da görev yapan gazeteciler için ‘Dijital Atölye’ eğitim semineri düzenledi. Akra Hotels’de düzenlenen seminerde katılımcılara, dijital alandaki bilgi ve becerilerini nasıl geliştirecekleri anlatıldı.

Google, Türkiye’ye özel içerikle hazırlanan ve ücretsiz bir eğitim hareketi olan ‘Dijital Atölye Projesi’ ile Antalyalı gazetecilere eğitim verdi. Düzenlenen eğitim seminerine, Google Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Öz, Basın İlan Kurumu (BİK) Antalya Şube Müdürü Nedim Engin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, MESE İletişim Danışmanı Mert Aybars ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

YETENEKLER NASIL GELİŞTİRİLİR ?

‘Dijital Atölye’ eğitim semineri, Google Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Öz tarafından verilirken, katılımcılara dijital alandaki bilgi ve becerilerini nasıl geliştirecekleri anlatıldı. Dijital platformlardaki potansiyel konusunda farkındalık oluşturmayı da amaçlayan seminerde, Antalyalı gazetecilere online yeteneklerini ve motivasyonlarını nasıl geliştirebilecekleri de anlatıldı. Dijital değişimin faydası, kariyer fırsatları ve firmalar için dijital markalaşma konularının da ele alındığı seminerde katılımcılara sertifika verildi.

‘TEKNOLOJİYLE İNSAN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ’

Seminer esnasında bir konuşma yapan Google Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Öz, Google Türkiye Ofisi’nin yaklaşık 10 yıldır faaliyette olduğunu belirtti. Öz, bu süreç boyunca yapılan en aktif eğitimin, genç kitlenin teknolojiye hızlı adapte olması dolayısıyla, Dijital Atölye olduğunu ifade etti. Google olarak misyonlarının, buluttaki bilgileri organize etmek ve teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmak olduğunu söyleyen Özlem Öz, “Google bilginin sahibi değildir. Bulutta var olan bilgiyi kullanıcısının hizmetine sunan bir platformdur. Bizler kendimizi aynı zamanda teknoloji şirketi olarak tanımlıyoruz. Bizim için kullanıcı her şeydir ve teknolojiyi kullanıcımız için daha faydalı hale getiren ürünler sunmak misyonu ile çalışıyoruz” dedi.

‘GOOGLE’DAN HERKES FAYDALANMALI’

Google´dan Türkiye´deki herkesin etkin bir şekilde faydalanması gerektiğine inandıklarını vurgulayan Özlem ÖZ ´Dijital Atölye´ ile ilgili şunları söyledi:

"Türkiye´ye özel olarak tasarladığımız içerik ile ücretsiz bir dijital eğitim hareketi başlatarak; gençleri, üniversite öğrencilerini girişimcileri, KOBİ´leri ve en önemlisi bugünün dijital dünyasında kariyer yapmak isteyenleri eğitimlerimize katılmaya davet ediyoruz. Dijital Atölye, yaratıcı fikrini işe dönüştürmek, bu alanda profesyonel hayatını devam ettirmek isteyen gençlere, girişimcilere, işlerini büyütmek isteyen KOBİ´lere açık olacak ve ilhan verecektir."

 Öz ayrıca Google’ın haber üretim aşamalarında gazetecilerin işlerini kolaylaştıracak bazı fonksiyonlarına dair bilgiler vererek örnekleriyle açıkladı. Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.                        

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)