SAĞLIK

10.04.2017

´Erken teşhis hayat kurtarır´

´Erken teşhis hayat kurtarır´

ATATÜRK Devlet Hastanesi´nde kanser hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hasta ve hasta yakınlarına bilgi verildi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği´ne bağlı Atatürk Devlet Hastanesi´nde Kanser Haftası dolayısıyla kanserde erken tanının önemine dikkati çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi. Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Şubesi ile hastanenin kanser kayıt hemşireleri Hamide Tüfekçi, Melek Kıymaz ile Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halenur Şahin, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gönderilen Gezici Sağlıklı Yaşam Aracı´nda hastane çalışanlarına, hasta ve hasta yakınlarına kanserle ilgili broşür dağıtıldı.

Görevliler, ziyaretçilere, erken dönemde teşhis edilen meme kanserinin iyileşme şansının yüzde 98 olduğunu; erken teşhis için kadınların düzenli olarak kendi kendilerine meme muayenesi yapmaları gerektiği anlattı. Rahim ağzı ve kolon kanserinin de erken teşhisinin mümkün olan kanserler olduğu bilgisini veren görevliler, bu üç kanser türünün ücretsiz taramaları için vatandaşları Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi´ne (KETEM) yönlendirdi.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)