MEDYA

12.05.2017

Antalyalı gazeteciler Bakan Hermann´ın konuğu oldu

Antalyalı gazeteciler Bakan Hermann´ın konuğu oldu

 BAVYERA Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, ´Kardeş Kent´ etkinlikleri kapsamında, Nürnberg Basın Kulübü´nün davetlisi olarak Nürnberg´de bulunan Antalyalı gazetecilerle bir araya geldi.

Herrmann, Türkiye´de yapılan referandum süreci ve Almanya´daki yankıları, PKK ve FETÖ terör örgütleriyle iltica edenler hakkında bilgi verdi. Türk- Alman ilişkilerinin yeniden geliştirilmesi konusunda neler yapılması gerektiğini anlatan Joachim Herrmann, "Benim açımdan, Türkiye ile AB arasında karşılıklı yapılan anlaşmalar ve işbirlikleri geliştirilmeli" dedi.

Alman Bakan Herrmann Cumhurbaşkanına video konferans yoluyla üstelik bir günde mahkeme kararı ile konuşma yasağı getirilirken, birkaç gün sonra Kandildeki terörist başına video yoluyla konuşma izni verilmesini nasıl yorumluyorsunuz sorusuna ise şöyle cevap verdi:  "Kandil benim eyaletimde o konuşmayı yapamaz, PKK yasaklı bir terör örgütüdür, ben konuşmasına Bavyera´da izin vermem" oldu.

Herrmann, Alman turistlerin son yıllarda Türkiye´yi tercih etmemesinin nedenleri arasında terör olayları ile siyasi ilişkilerdeki gerginlikleri gösterdi.

 

Bülent TATOĞULLARI/NÜRNBERG, (DHA)

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)