KÜLTÜR SANAT

15.04.2017

Antalya´da bale festivali düzenlenecek

Antalya´da bale festivali düzenlenecek

 MURATPAŞA Belediyesi, Rusya Dostluk ve Dayanışma Derneği ile Antalya Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında farklı şehirlerden 11 bale okulunun katılımıyla Çocuk ve Genç Bale Festivali düzenlenecek.

Muratpaşa Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, dans, mimik, müzik, duygu ve dekoru birleştiren en etkileyici sahne sanatlarından bale festivali hazırlıyor. Rusya Dostluk ve Dayanışma Derneği ile Antalya Devlet Opera ve Balesi işbirliğinde düzenlenecek Antalya Çocuk ve Genç Bale Festivali, Antalya, İzmir ve İstanbul´dan 11 bale okulunun 7- 17 yaş arası bale dansçılarıyla gerçekleştirilecek.

22 Nisan Cumartesi saat 18.00´da Haşim İşcan Kültür Merkezi Antalya Devlet Opera ve Balesi´nin büyük sahnesinde gerçekleştirilecek festival, bale öğrencilerinin deneyim kazanmaları, öğretmen ve öğrencileri yaratıcı olmaya teşvik etmek, çocukların profesyonel balerin ve baletlerle tanışmalarına olanak sağlama amacını taşıyor.

Festivalde bale okullarından gelen genç ve yetenekli bale dansçıları 5 dakikalık sürelerle sahneye çıkarak performanslarını sergileyecek. Üç bölüm halinde gerçekleştirilecek festivalin birinci bölümde bale okullarının 7- 10 yaş öğrencileri gösterilerini sunacak. İkinci bölümde ise 11- 13 yaş grubunda 8 bale okulu solo performanslarının ağırlıkta olduğu gösteriyle sanatseverlerle buluşacak. Festivalin son bölümünde ise 14- 17 yaş grubu öğrenciler sahnede olacak. Antalya Devlet Konservatuarı, bu bölümde solo performanslarla Peter Ludwing Hertel´in ´Şımarık Kız´ isimli operasını sahneleyecek.

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)