EĞİTİM

15.04.2017

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Kelebek Çocuklar için çalışıyor!

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Kelebek Çocuklar için çalışıyor!

Türkiye Kredi Kayıt Bürosu’nun üniversite öğrencileri arasında düzenlediği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” adlı sosyal sorumluluk yarışmasına Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden oluşan bir grup  Epidermolizis Bülloza adlı kalıtsal deri hastalığına farkındalık yaratmak için ”En Güzel Yüzde 1”  projesini tasarladılar.

Halk arasında Kelebek Hastalığı olarak bilinen ve çocuklarda çıkan bu hastalığa karşı bilim dünyası henüz kayda değer bir tedavi yöntemi geliştiremedi. Türkiye’de yaklaşık olarak 4000’den fazla çocukta görülen Kelebek hastalığı ciddi bir deri hastalığıdır. Bu hastalığı geçiren çocuklar vücutlarında oluşan yoğun yaralar nedeniyle duş alamıyor, kimseye sarılamıyor, oyuncaklarıyla oyun oynayamıyor ve yemek yiyemiyor. Yani sıradan bir insanın yaptığı tüm eylemleri, büyük bir acı içerisinde gerçekleştiriyor. Hastalığın Tıp dünyasında fazla bilinmediği için Kelebek Çocukların anneleri deneme yanılma yöntemi ile doktorları yönlendiriyor. Üstelik bu çocuklar en fazla 13-14 yaşlarına kadar yaşayabiliyor. 

 “En Güzel Yüzde 1” adlı proje kapsamında, Kelebek çocukların ve ailelerinin yaşam kalitesini artırmak amaçlanmıştır. Kelebek çocuklar bir gece acı çekmeden rahat uyuyabilmek için 1 tüp kreme ihtiyaç duyarlar. Bu bilgi doğrultusunda anlaşılan kozmetik ürün mağazası, sadakat kartını kullanan müşterilerin cilt bakım ürünü alışverişlerinden elde ettiği karın yüzde 1´ini Kelebek Çocuklar için biriktirerek, ilgili dernek olan Debra aracılığıyla çocuklara krem olarak gönderecektir.  Aynı zamanda mağazaya gelen bireyleri bilgilendiren ve yönlendiren fotobloklar ile toplumun bu konuda farkındalığının artırılması sağlanması amaçlanmıştır.

Kredi Kayıt Bürosu, Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasının Facebook hesabında açılan oylama sistemi ile yarışmaya katılan diğer projeleri halk oylamasına sundu. En Güzel Yüzde 1 projesinin gerçekleşerek Kelebek Çocuklar’ın yaşam kalitesini artırmasını ve toplumun bu konuda bilinçlenmesini sağlamasını isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak projeye oy verebilirsiniz!

Oy vermek için TIKLAYINIZ...

YASAL UYARI: "mygazete.com" haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları New World Media Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

YORUM YAZ

*İsim *E-posta *Yorumunuz

Okuyucu Yorumları ( Toplam , 0 adet)