59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Türk voleybolu ve plaj voleybolunun duayen ismi 63 yaşındaki...
DÜNYACA ünlü "indie pop" şarkıcısı Tom Odell, dün gece...
Alman ARD kanalının seçimlerde sandıkların kapanmasının hemen ardından duyurduğu...
6 yıllık eşi Tuba Büyüküstün'den Haziran ayında boşanan oyuncu...
Kolombiyalı uyuşturucu lideri Pablo Escobar'ın ailesi Netflix'e dava açtı....
2014 yılında Volkan Üst ile tek celsede boşanan Özge...
Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray, Bursaspor deplasmanından...
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani tarafından...
PTT AŞ tarafından, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından...
“Analar ve Anneler”den beri ekranlardan uzak olan Sinem Kobal,...
Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmanın bugün yayınlanan bölümünde...
Oyuncu Ceren Moray, Fransız sevgilisi Nicco ile Bodrum’da evlendi....
Bağırsak enfeksiyonu nedeniyle hastaneye yatırılan ve 16 gündür yoğun...
Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA tarafından servis edilen...
TİYATRO sanatçısı Ali Poyrazoğlu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a...
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal,...
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Doğa Parkı'na bağışlanan 5...
Oyuncu Ahmet Kural, sevgilisi Sıla Gençoğlu ile fotoğrafını paylaşıp...

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen şehitleri anma töreninde konuştu.

16.07.2017 00:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki anmada yaptığı konuşmada "Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar (FETÖ sanıkları) mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise" dedi. 

15 Temmuz darbe girişimine değinen Erdoğan, "Tam bir yıl önce bugün bu saatlerde ülkemizin pek çok yeri ile birlikte burada bir ihanet girişimi başlamıştı. Tankları, zırhları ile buraya gelen darbecilerin köprüyü  kapatması ile bir süredir anlam verilemeyen hareketlenmenin sebebi, hedefi artık anlaşıldı. Köprüyü kapatan darbeciler kendilerince tüm Türkiye'ye, dünyaya artık kontrol bizim elimizde mesajı vermek istiyorlardı. O sırada ben, enerji bakanımız, eşim Dalaman'dan bu tarafa hareket etmiştik" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde konuştu: FETÖcülerin şuan daha iyi günleri

"ONLARIN KARŞISINA DİKİLEN MİLLETİN ELİNDE ETKİLİ BİR SİLAH VARDI  İMANIYDI İMANI" 

Erdoğan, "Türkiye'nin FETÖ ihanet çetesi aracılığıyla bir saldırıya bir işgal  girişimine maruz kaldığını gören milletimiz hemen harekete geçmiştir. Onların karşısına dikilen milletin elinde ne vardı? Silah mı vardı sadece bugün olduğu gibi bayrağı vardı. Çok etkili bir silah vardı  imanıydı imanı. Öbür tarafta da o imansız darbeciler vardı. Milletimiz o gece imanı ile dünyanın en modern silahlarına galebe çaldı. Tekbirle tankın üzerine giden bir milleti kim esir edebilir. Üzerindeki tişörtü tankın egzoz  borusuna affedersiniz içine tıkamak suretiyle  çalışamaz hale getiren imandır iman" ifadelerini kullandı. 

"HAİNLERİN ÜZERİNE YÜRÜYEN BU MİLLETİ KİM DURDURABİLİR?" 

15 Temmuz darbe girişimine karşı verilen mücadeleye vurgu yapan Erdoğan, "Önünde, arkasında onlarca kişi vurulduğu halde geri dönmeyi aklından geçirmeyen yeniden hainlerin üzerine yürüyen bu milleti kim durdurabilir? 'Kendisine geri dön yoksa öleceksin' diyenlere 'bugün ölmeyeceksek ne zaman öleceğiz'  diyen bir millete kim zincir vurabilir? Ah şu köprünün dili olsa da o gece yaşanan kahramanlıkları bir anlatsa. Ah şehit kanlarıyla sulanan her karış toprağın dili olsa da yiğitlik nasıl olurmuş tüm dünyaya anlatsa" açıklamasında bulundu. 

"50 MİLYONLUK TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ, İSTİKBALİMİZİ KURTARDIK"

Erdoğan, "O gece güneşler battı. 15 Temmuz gecesi bu hilal uğruna batan tüm güneşlerimize, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Onlar bizim güneşlerimizdir. O gece yaralansa da eğilmeyen tüm başlara şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz'da darbecilerin saldırısında 250 şehit verdik. Karşılığında ne kazandık biliyor musunuz? 50 milyonluk Türkiye'nin geleceğini, istikbalimizi kurtardık. Ödediğimiz bedel ağır anaların, Babaların, eşlerin, kardeşlerin yürek yangınlarına bedel biçmek asla mümkün değil" ifadelerini kullandı. 

"BİZİM ŞEHİTLERİMİZ CENNETE YÜRÜDÜLER. YERLERİ HAYIRLI OLSUN" 

Erdoğan, "Bizim şehitlerimiz cennete yürüdüler. Yerleri hayırlı olsun. O makam sevgili Peygamberimize en yakın makam. Türk milleti 15 Temmuz'da tarihte defalarca yaptığı gibi her zaman olduğu gibi kutsallarını korumak uğruna canını vermekten çekinmeyeceğini göstermiştir. Biz sıradan göçe bir kavim değiliz. Biz milletiz onlar ise illet farkımız bu" dedi. 

"ÖNCE BU HAİNLERİN KAFASINI KOPARTACAĞIZ"

İdam tartışmalarına ilişkin Erdoğan, "15 Temmuz milletimize karşı ilk değil son saldırı da olmayacaktır. Terör örgütlerini piyon olarak kullananların asırlık yıllık kuyruk acılarının çok iyi farkındayız. FETÖ'nün, PKK'nın, DEAŞ'ın görünen yüzler olmadığını çok iyi biliyoruz. Arkalarında kimlerin olduğunu biliyoruz. Piyonları ezip geçmeden kaleleri, filleri, atları, veziri alamaz şahı da mat edemeyiz. Onun için önce bu hainlerin kafasını kopartacağız. Kandil'de, Küpe'de, Bestler Deresi'nde şu anda askerimiz, polisimiz, komandolarımız, tüm güvenlik güçlerimiz oralarda bunları tek tek temizliyorlar. Diğer mesele ise parlamentonun meselesidir. Hukuk devletiyiz. Parlamento'ya geldiğinde bu konuda kararını vermesi halinde ben de bunu onaylarım" diye konuştu. 

(FETÖ SANIKLARI) MAHKEMEYE ÇIKARKEN GUANTANAMO'DA OLDUĞU GİBİ BUNLARI DA TEK TİP ELBİSE İLE ÇIKARALIM 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki anmada yaptığı konuşmada "Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar (FETÖ sanıkları) mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise" dedi. 

DHA

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri