59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi...
Riyad yönetimi, 2018 yılında ülkede sinema yasağının kalkacağını bildirdi....
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...
İki yıl önce yumurtalık kanseri teşhisi konan Bahar Korçan,...
Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği (AMEİFA), Antalya’daki engelli...
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...
Deepo Outlet Alışveriş Merkezi tarafından organize edilen, Türkiye ile...
'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasını sunan Murat Yıldırım, eşi...

GÜNDEM

AGF’DEN ÖNEMLİ KARARLAR

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF)´nun Haziran ayı aylık Yönetim Kurulu Toplantısı, Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetinin (CGC) ev sahipliğinde yapıldı.

23.06.2017 17:00

Antalya, Isparta, Burdur, Hatay, Kahramanmaraş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nden gelen cemiyet başkanları ve AGF Yönetim Kurulu Üyeleri, toplantı öncesi Osmaniye Valisi Kerem Al´ı makamında ziyaret etti.

AGF Başkanı Mevlüt Yeni, ziyarette Vali Al´a Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.Geçtiğim günlerde babasını kaybeden Vali Kerem Al’a başsağlığı da dileyen AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni, “Osmaniye için başarılı çalışmalara imza attığınızı, Osmaniye halkının takdirini toplayıp, vatandaşlarımıza devlet baba şefkatiyle yaklaştığınızı biliyoruz. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla Merkez Valiliğine atanmanız, Osmaniyelileri biraz üzmüş. İnşallah ilerleyen süreçte daha güzel yerlerde, daha güzel hizmetlerle ülkemize katkı sağlamaya devam edersiniz.” dedi.

Osmaniye Valisi Kerem Al ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Olanda hayır vardır. Bu makamlar takdir makamlarıdır. Devletimiz bizlere hangi görevi verirse bizler ülkemiz için o görevi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteririz" dedi.

Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan AGF Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Yeni, amaçlarının, mesleğin sorunlarına, sıkıntılarına yerinde çözüm üretmek olduğunu ifade etti.

Yeni, "Bizim bölgemizdeki basın sorunlarının diğer bölgelerdeki sorunlardan farkı yok. Ama ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Vatanını, milletini, ülkesini seven aydın, ilerici görüşe sahip gazetecilere ülkenin ne kadar ihtiyacı olduğunu hele hele böyle zamanlarda, böyle dönemlerde daha iyi gördük, daha iyi anladık. Sözde vatanseverlere değil, özde vatanseverlere ihtiyacımız olduğunu her daim görüyoruz" dedi.

AGF Genel Başkanı Mevlüt Yeni, "Gazetecilik faaliyetlerimizin dışında derneklerimizin, bağlı olduğumuz örgütlerin çalışmalarının yanı sıra tabi ki ülkemizin sorunlarını, bölgemizin sorunları ve kentin sorunları bizim de sorunlarımız demektir. Dolayısıyla sadece gazetecilerin sorunlarını kendilerine dert edinen değil, bölgenin de sorunlarını kendisine dert edinen bir gazetecilik anlayışımız var. Dolayısıyla bize hiç kimse şunu diyemez. ´Yahu siz işinizi yapın.´ Hayır, gazeteciler, ülkenin, kentlerin sahipleridir. Gazeteciler, yazdıkları, çizdikleri doğru şeylerle ülkenin daha aydınlığa kavuşmasına katkı sağlarlar." diye konuştu.

Toplantıya misafir olarak katılan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir ise, konfederasyonun teşkilatlanması hakkında bilgiler verdi.

Özdemir, “TGK’nın çatısı altındaki federasyonlar içerisinde en aktif çalışan ve toplantılarını bölgesindeki değişik illerde düzenli bir şekilde yapan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu yönetimini takdir ediyorum. Her zaman söylediğim gibi AGF’nin bu çalışmalarını diğer federasyonlarımızda örnek almalıdır. Ayrıca şunu da belirmeden geçemeyeceğim, Konfederasyonumuzun kuruluşundan bugüne yönetiminde yer alan Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Ali Cihangir, dolayısıyla Osmaniye basını bizim için önemli bir yer tutmaktadır. Bugün buradaki ev sahipliğinden dolayı Ali başkanımızın şahsında tüm cemiyet üyelerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir de federasyon toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını kaydederek, “Yaklaşık 4 yıldır bu oluşumun içerisindeyiz ve bu oluşumun içerisinde olmaktan da onur duyuyoruz.”dedi.

Gerek Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve gerekse Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak önemli çalışmalara imza attıklarını dile getiren Cihangir, "Geçmişe baktığımızda çok yol kat ettiğimizin farkına varıyoruz. Yılların eksikliklerini 3-4 yılda bir federasyon, konfederasyon toparlayamaz. Önemli kazanımlar elde edildi ama daha yapılacak çok işimiz var. Bunun için hep birlikte mücadelemizi sürdürüyoruz. İnanıyorum ki bu birlik ve beraberliğimizle basının bir çok sorununu çözüme kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’nin genel başkanlığında, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar, Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Taraşlı, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu, Akdeniz Bölgesi Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi Ali Buldu’dan oluşuyor.

(Mygazete.com)

Yorumlar

Kedi
Hayırlı olsun yeni mygazete
Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri