59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Turizm sektörü ile Otel profesyonellerini bir çatı altında buluşturan...
Yapılan bir araştırmanın kanatlı böceklerin sayısının son 25 yılda...
Türkiye ve Güney Kore arasındaki dostluğu anlatan "Ayla" isimli...
Genelkurmay Başkanlığı, dün Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı geçmek...
Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, tapu sahiplerinin...
Ünlü şarkıcı Sıla, şiir kitabı çıkarıyor....
Turizm camiası tarafından, yılın ilk ve en önemli fuarlarından...
Oyuncu Hande Soral ve İsmail Demirci aileleri ve yakın...
‘Kurtlar Vadisi’ndeki ‘Abdülhey’ karakteriyle ünlenen Kenan Çoban, ikinci kez...
Endonezya ekibi Persela'nın kalecisi Huda, oynanan lig maçında başına...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'dan olan...
Antalya'da turizm acentesine para taşıyan kurye Mehmet M.'yi döverek,...
Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan sosyal medya üzerinden açıklamalarda...
Yeşim Salkım'ın kızı Gizem Salkım, bir süredir birlikte olduğu...
Evlendikten sonra Fahriye Evcen'in evinde oturmaya devam eden çiftin...
Hamdi Alkan'ın 2012'de boşandığı Canan Hoşgör'den olan kızı Zeynep...
Ses sanatçısı Faruk Tuncel’in kızı Berivan Tuncel evlendi....
7 yıllık evlilikleri 2 yıl önce biten şarkıcı Emre...

DÜNYA

Game of Thrones'un 7.sezonu başlıyor

Game of Thrones’un 7. sezon 1. bölümünde yer alan sahneler, yeni sezona dair önceden öne sürülen teorileri doğrular nitelikte.

17.07.2017 15:00

Game Of Thrones’un (Taht Oyunları) 6. sezonu bir yıl önce sona erdi. Yeni sezon ise “Winter is here” (Kış geldi) mottosuyla başladı. Bugün sabaha karşı yayınlanan ilk bölüm, Game of Thrones’un 7. sezonuna dair birçok teoriyi doğruladı.

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

Dizinin 7. sezon birinci bölümünde, özellikle Arya Stark’ın (Maisie Williams) sahnesi, dizinin hayranları açısından büyük şaşkınlık yarattı.

İşte ilk bölümün önemli anları... 

Arya, Frey’leri katletti

Genç suikastçi Arya Stark, geçtiğimiz sezon finalinde Walder Frey ve oğullarını öldürmüştü. Dedikodular ise Arya’nın Walder Frey’in yüzünü giyerek diğer Frey’leri öldüreceği yönündeydi. İlk bölümde tam olarak da böyle oldu. Walder Frey’in yüzünü giyen Arya, bütün Frey’ler için ziyafet yemeği verip şaraplarına zehir koydu. Frey’lerin ölümünü izlerken ise efsanevi bir konuşma yaptı. Konuşmada, “Bir kurdu hayatta bırakırsan kuzular asla güvende olmaz”, “Kuzey unutmaz”, “Kış, Frey’ler için geldi” gibi cümleler kurdu.

 

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

Euron, Cersei’ye evlenme teklifi ediyor

Euron Greyjoy, 6. sezonda ortaya çıkıp Balon Greyjoy’u öldürerek, Demir Ada’nın başına geçmişti. Şimdi ise ortaya çıkıp Cersei Lannister’a evlilik teklif ederek Lannister ordusuna katılacağı dedikodularını doğruladı. Euron Greyjoy’un Cersei ile evlenip evlenmeyeceği ise bilinmiyor. Fakat Cersei’ye büyük bir hediye sözü verdi. Yani bu ilişki bir süre daha devam edeceğe benziyor.

 

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

Bran duvara ulaşıyor

Bran Stark, geçtiğimiz sezonda hayatta kalmayı başarmıştı. 7. sezonun ilk bölümünde ise nihayet duvara ulaşıyor ve duvarın koruyucularını geçmesi için ikna ediyor. Peki bu neden önemli bir sahne? Geçtiğimiz sezonda Bran, Night’s King (Gece Kralı) tarafından işaretlenmişti. Bu, Night of King’in Three Eyed Raven’ın (Üç Gözlü Kuzgun) mağarasındaki sihirli korumalardan geçmesini sağladı. Bran Duvar’ı geçtiğinde de Night of King’in aynı şeyi yapma gücüne sahip olacağı konuşuluyor.

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

Arya, Ed Sheeran’a kraliçeyi öldüreceğini söylüyor

Dizinin yeni sezonunda oyuncu kadrosuna dahil olan İngiliz müzisyen Ed Sheeran, Lannister ordusundan bir asker olarak karşımıza çıkıyor. Söylediği şarkıyı Arya çok beğeniyor. Sonrasında ise Arya kraliçeyi öldürmek için King’s Landing’e (Kral Toprakları) gittiğini söylüyor ve herkes kahkaya boğuluyor. Sahnenin devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

 

Jorah, Sam’le tanışıyor

Bir başka teoriyi doğrulayan hareket de Sam Tarly ve Jorah Mormont’un Oldtown’daki (Eski Şehir) bir hücrede karşılaşması oluyor. Yaralı olan Jorah yine de oldukça sağlam görünüyor. Sam’in ona yardım edip etmeyeceği sonraki bölümlerde netleşecek. Bunun dışında Sam kütüphanede çok kötü vakit geçiriyor. Fakat sonrasında kütüphanedeki yasaklanmış bölgenin anahtarını çalıyor ve bu sayede Dragon Stone’un (Ejderha Kayası) altında bir sürü Dragon Glass (Ejderha Camı) olduğunu keşfediyor. White Walkers (Ak Gezenler) ile olacak savaşta bu bilgi çok yararlı olacağa benziyor.

 

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

Daenerys Targaryen, Westeros’a ulaşıyor

Ejderhaların annesi Danny (Emilia Clarke) sonunda Westeros’a geldi. Burada kendi ailesi olan Targaryen’lere ait Dragon Stone’a (Ejderha taşı) yerleşiyor. Birinci bölümde henüz çok fazla bir gelişme yaşanmasa da Danny’nin, “Başlayalım mı?” cümlesi dikkat çekiyor.BÇünkü “Başlayalım mı?” ile kastettiğinin tüm dünyayı ele geçirmek olduğu düşünülüyor.

 

Game Of Thrones, 7.sezon, 1. bölüm

White Walkers’ın (Ak Gezenler) devleri var

Kış geldi! Dolayısıyla Ak Gezen ordusu da! Dikkat çeken bir ayrıntı da Ak Gezenler’in ordusunda devlerin de bulunması oldu. Henüz Duvar’a ulaşmayan bu ordu, önümüzdeki bölümlerde büyük bir etki yaratacağa benziyor.

NTV

 

 

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri