59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...
Önümüzdeki yıl çekilmesi planlanan filmin başrolü için Beren Saat...
Balerin Evlin Avidor, bir marketten 150 liralık et çaldığı...
Fenerbahçe'nin İspanyol santrforu Soldado oyuna girdikten sonra 20 saniyede...
Oyuncu Burak Özçivit, bir giyim firmasının yeni yüzü oldu....
Cem Arsoy’la evli olan ünlü sunucu Zahide Yetiş’in 7...
Süperstar Ajda Pekkan, İngiliz basınında yer aldı....
Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay, Acun Medya Genel...
Kıvanç Tatlıtuğ, 79. ölüm yıldönümünde anılan Gazi Mustafa Kemal...
Sunucu Tanem Sivar'ın köpekleri zehirlenerek öldürüldükten sonra, hayvan haklarının...

DÜNYA

HALAL SƏNƏ QARDAŞ

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ndeki konuşmasıda Azerbaycan ve Türkiye’ye çifte standartlarla yaklaşan Avrupa’yı eleştirdi.

29.06.2017 15:00

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ndeki konuşmasıda Azerbaycan ve Türkiye’ye çifte standartlarla yaklaşan Avrupa’yı eleştirdi. Ermenistan’ın terörü desteklediğini ifade eden Paşayeva Avrupa’yı sessiz kalmamaya çağırdı.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva AKPM’de yaptığı konuşmada, “Değerli dostlar, AKPM’ye üye ülkelerin tamamında, insanlar terör ve şiddet olaylarının artmasından son derece rahatsız ve artık hiç kimse kendisini güvende hissetmiyor. Ben terör hadiselerinden dolayı büyük mağduriyetlere uğramış, eziyet çekmiş bir ülke olan Azerbaycan'ın temsilcisi ve bazı arkadaşlarını da bu hain terör saldırılarında kaybeden bir meslektaşınız olarak şunları ifade etmek istiyorum.  Gittikçe artan terör saldırılarını ve şiddet olaylarını; ancak teröre ve teröristlere karşı hiçbir ayrım yapmadan, çifte standartlara yol vermeden, birlik ve beraberlik içinde mücadele edersek önleyebiliriz. O zaman terörle mücadelede daha başarılı olacağımıza inanıyorum.  Bu nedenle Avrupa'nın, terörle mücadelede çifte standartlı yaklaşımlara artık bir son vermesi gerekmektedir” dedi.

"Ermenistan bu terör elebaşını Milli Kahraman ilan etti ve teröristin heykelini dikti"

Paşayeva  sözlerini şöyle sürdürdü; “ Ülkem Azerbaycan'da, birkaç yıl önce, sınır komşumuz olan Ermenistan tarafından desteklenen terör örgütlerince birçok terör olayı yaşandı. Metrolar, otobüsler, trenler bombalı saldırıların hedefi oldu; çok sayıda masum insan hayatını kaybetti, birçok insan da yaralandı, sakat kaldı.  373 farklı terör olayında, 2 binden fazla insanımız katledildi. Ama bu terör olaylarını, planlayan ve icra edenlerin birçoğu Ermenistan tarafından himaye edildi ve gizlendi. Bu hain saldırıların failleri, henüz hukuk önünde hesap vermiş değillerdir.  Monte Melkonyan gibi tüm dünyada bilinen bir terörist Azerbaycan topraklarında sivil insanların katledilmesinde, Azerbaycan topraklarının işgalinde aktif rol aldı. Peki Ermenistan bu teröriste ne yaptı? Ermenistan bu terör elebaşını Milli Kahraman ilan etti ve teröristin heykelini dikti.

Maalesef yüzlerce masum insanımız ve savunmasız çocuklarımız, Ermenistan tarafından açıkça desteklenen teröristlerin gerçekleştirdiği terör olaylarında hayatını kaybetmiş olsa da bizim çağrılarımız buradan duyulmadı. Üye ülkelerden ve bugün bizi aynı çatı altında toplayan bu teşkilatımızdan yeterli desteği alamadık.

Biz, Paris'te, Londra'da, Brüksel'de veya Avrupa'nın herhangi bir yerinde,  terör veya şiddet hadisesi meydana geldiğinde, bu saldırıları her defasında lanetledik, sizinle birlikte üzüldük, terörle mücadelede de yanınızda olduğumuzu deklare ettik. Sizlerin de, bize karşı yapılan terör saldırılarında aynı tavrı sergilemenizi bekliyoruz ve bizim bu çağrımız, son derece masumane ve haklı bir çağrıdır.

Avrupa'nın, Azerbaycan'a karşı gösterdiği bu çifte standartlı tavrı, Türkiye'ye karşı da sergilediğini üzülerek izliyoruz. Bugün Türkiye, hem ülke içinde hem de sınırlarından ötede birçok terör örgütüne karşı cansiperane bir şekilde mücadele ediyor. Türkiye aynı zamanda Avrupa adına, insanlık adına, medeniyetimiz adına terörle mücadele ediyor ve bu yolda şehitler veriyor. Peki, Avrupa’nın bazı ülkeleri ne yapıyor? Maalesef bazı Avrupa ülkeleri Türkiye'ye yeterli desteği vermediği gibi; Türkiye'nin mücadele ettiği terör örgütlerinin yandaşlarına da her türlü kolaylığı sağlıyor. Bu son derece üzücü; üzücü olduğu kadar da kabul edilemez bir durumdur. Bu tür davranışlara son verilmelidir. Terörle mücadelede meclisimiz ve üye ülkelerimizin Türkiye'ye daha çok destek vermeleri şarttır. Ve meclisimizi Türkiye’ye terörle mücadelede destek vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mygazete.com

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri