59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...
Önümüzdeki yıl çekilmesi planlanan filmin başrolü için Beren Saat...
Balerin Evlin Avidor, bir marketten 150 liralık et çaldığı...
Fenerbahçe'nin İspanyol santrforu Soldado oyuna girdikten sonra 20 saniyede...
Oyuncu Burak Özçivit, bir giyim firmasının yeni yüzü oldu....
Cem Arsoy’la evli olan ünlü sunucu Zahide Yetiş’in 7...
Süperstar Ajda Pekkan, İngiliz basınında yer aldı....
Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay, Acun Medya Genel...
Kıvanç Tatlıtuğ, 79. ölüm yıldönümünde anılan Gazi Mustafa Kemal...
Sunucu Tanem Sivar'ın köpekleri zehirlenerek öldürüldükten sonra, hayvan haklarının...
Sangu'nun uzun süredir birlikte olduğu Yunus Özdiken'in, genç bir...
Türkiye’nin bu yılki Oscar adayı “Ayla", vizyondaki üçüncü haftasında...
Azra Akın, eşi Atakan Koru ile birlikte önceki akşam...
ABD’de 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan İran asıllı...
Yaklaşık iki hafta önce ters bir hareket sonucu ayak...
Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz bir dönem kız kardeşiyle aşk...
Engin Günaydın, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı “Aile Arasında”nın setinde...

ANTALYA HABERLERİ

Ali Şafak Öztürk aday mı olacak?

Hürses Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ebru Küçükaydın, önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün aday gösterileceğini iddia etti.

27.09.2017 16:31

Hürses Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ebru Küçükaydın bugünkü köşe yazısında çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Küçükaydın Ankara kulislerinde önümüzdeki yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan ismin OPET’in varisi, Regnum Otel’in sahibi ve Antalyaspor Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk olduğunu belirtti.

İşte Ebru Küçükaydın'ın bugün Hürses Gazetesi'nde yayınlanan köşe yazısının tamamı;

Yerel seçimler için daha uzun süre varken adaylıklar konusunda siyasi partiler çok hareketlendi. Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, özellikle yerel yönetimlerde genç, iyi okullarda okumuş, aile bağları kuvvetli, iş dünyasında söz sahibi yeni isimlerin gerek teşkilatlarda, gerek kabinede, gerekse yerel yönetimlerde yer almasını arzu ediyor. Bunun içinde herkesten öneri alıyor.

Bu bağlamda bakıldığında İstanbul için Medipol Başakşehir Kulüp Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ’ın bu özelliklere sahip olması bir de üzerine Sayın Emine Erdoğan tarafından damat olarak tanınması 2019 yılı yerel seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ideal bir aday olarak görünüyor. Gümüşdağ’ın 2019 yılına kadar yıpranmaması adına da bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna başka bir isim oturtuluyor.

CHP’de de durum farklı değil. Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı için soyunan hatta adı Cumhurbaşkanlığı adaylığı için dahi adı geçen Koç Grubu’nun önemli varislerinden Sayın Ali Koç’a geçtiğimiz ay CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif gitti. Koç bu teklifi değerlendireceğini bildirdi.

Yerel seçimlerin çetin geçeceği şimdiden belli…

Ben de Ankara’ya doğru kulak kabartıp ‘acaba diğer büyükşehirlerde belediye başkanlığı için kim hazırlanıyor?’ diyerek, önceki gece telefona sarıldım. İstanbul’dan sonra önceliğim tabi ki Antalya idi. Antalya Büyükşehir Belediyesi için siyasi kulislerde bilmediğimiz bir isim geçiyor muydu?

Öncelikli olarak mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel dışında parti içinde şu an görevde olan iki isim dile getirildi. Bu isimlere bir gazeteci olarak şaşırmam mümkün değildi, çünkü bu iki kişi zaten Büyükşehir Başkanlığı koltuğuna oturmak için kırk takla atıyor. Hepimiz de taklaları takip ediyoruz.

Beni şaşırtan ve Antalya’nın en güçlü adayını çıkaracağız, sadece Ak Parti’den değil her kesimden oy alacak genç, dinamik, yurt dışında eğitim almış, vizyon sahibi, Antalya’ya hitap edecek biri denildiğinde inanın aklıma bana söylenen isim gelmedi.

İlk duyduğumda inanmadım, ardından Ankara’da parti içinde önemli isimleri adeta gece yarısı rahatsız edip, bilgileri dahilinde o isimi telaffuz edecekler mi? diye adeta teyit ettim.

Ankara kulislerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan isim OPET’in varisi, Regnum Otel’in sahibi, Antalyaspor Kulüp Başkanı Sayın Ali Şafak Öztürk oldu.

Ankara’dan gelen kulise inanmayıp onu arayayım, bunu arayayım derken sanki hepsi birbirinden habersiz söz sahibi gibi aynı kişinin ismini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fikret Öztürk ile arasının çok iyi olduğu hatta Ali Şafak Öztürk’un babası Fikret Öztürk’e Erdoğan’ın ‘Fikret abi’ diye hitap ettiği şeklinde başlayan cümlelerin ardı arkası kesilmedi.

Sanki Antalya’da yaşıyormuş gibi, Ankara kulislerinde kentimizde olan bitenleri anlatanlar, Ali Şafak Öztürk’ün şimdilik yıpranmaması adına arka planda dile getirildiğini, buna karar verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağını söylese de, adaylık konusunda baba Fikret Öztürk’ün oğlunu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda görmek istediğini de ifade etti. Hatta Ali Şafak Öztürk ile ilgili önemli üst düzey siyasetçilerden ve Antalya’da görev yapan üst düzey bürokratlardan ‘çok olumlu’ görüş alındığını da dile getirenleri dinledikçe, şaşkına döndüm.

Demek ki, İstanbul’da uygulanması planlanan sistem, Antalya için de geçerli olacak.

Ne diyeyim?

Sayın Ali Şafak Öztürk’ün adı Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçerse, kentimizde tüm dengeler değişir mi?

Değişir…

Buradan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başta İstanbul olmak üzere Antalya gibi büyükşehir belediyelerini kaybetmeme adına hiç aklımıza gelmeyecek güçlü adaylar ile şimdiden hareket etmesi için daha çok erken deme yerine, Ak Parti’nin yerel seçimlere perde arkasında nasıl güçlü hazırlandığını da ortaya koyuyor.

(Kaynak: Hürses Gazetesi )

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri