59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Antalya'da mide küçültme ameliyatı olan Türkçe öğretmeni 33 yaşındaki...
Turizm sektörü ile Otel profesyonellerini bir çatı altında buluşturan...
Yapılan bir araştırmanın kanatlı böceklerin sayısının son 25 yılda...
Türkiye ve Güney Kore arasındaki dostluğu anlatan "Ayla" isimli...
Genelkurmay Başkanlığı, dün Suriye sınırından Türkiye'ye yasa dışı geçmek...
Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, tapu sahiplerinin...
Ünlü şarkıcı Sıla, şiir kitabı çıkarıyor....
Turizm camiası tarafından, yılın ilk ve en önemli fuarlarından...
Oyuncu Hande Soral ve İsmail Demirci aileleri ve yakın...
‘Kurtlar Vadisi’ndeki ‘Abdülhey’ karakteriyle ünlenen Kenan Çoban, ikinci kez...
Endonezya ekibi Persela'nın kalecisi Huda, oynanan lig maçında başına...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'dan olan...
Antalya'da turizm acentesine para taşıyan kurye Mehmet M.'yi döverek,...
Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan sosyal medya üzerinden açıklamalarda...
Yeşim Salkım'ın kızı Gizem Salkım, bir süredir birlikte olduğu...
Evlendikten sonra Fahriye Evcen'in evinde oturmaya devam eden çiftin...
Hamdi Alkan'ın 2012'de boşandığı Canan Hoşgör'den olan kızı Zeynep...
Ses sanatçısı Faruk Tuncel’in kızı Berivan Tuncel evlendi....

ANTALYA HABERLERİ

'Türkiye'ye haksızlık yapılıyor' buluşması

ANTALYA'nın Manavgat İlçesi Side tatil bölgesine sürekli gelen çoğunluğu İsveçlilerden oluşan yaklaşık 100 turist, Türkiye'nin güvenli olduğu mesajı vermek için buluştu.

07.09.2017 14:00

 

İsveç'te yaşayan ve her yıl Side'ye tatile gelen Matilda Axelsson, geçen haziran ayında sosyal medya hesabından eylülde Side'de buluşma kampanyası başlattı. Yurtdışında Türkiye aleyhindeki olumsuzluklara tepki amacıyla organize edilen buluşma, kısa sürede büyük destek gördü. Dün akşam gerçekleştirilen buluşmaya Side'ye tatile gelen ve çoğunluğu İsveçlilerden oluşan, aralarında Norveçli, Danimarkalı ve Finlandiyalıların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup katıldı. Side'de yerleşik yaşayan ve Türk eşiyle birlikte restoran işleten İsveçli Malin Larsson da buluşmaya destek verdi. Buluşma Larsson ve eşinin işlettiği Friends Restoran'da yapıldı.

ANTALYA'NIN MANAVGAT ILCESI SIDE TATIL BOLGESINE SUREKLI GELEN COGUNLUGU ISVECLILERDEN OLUSAN YAKLASIK 100 TURIST, TURKIYE'NIN GUVENLI OLDUGU MESAJI VERMEK ICIN BULUSTU.(FOTO:MITHAT ABAKAN/MANAVGAT-DHA)

"TÜRKİYE'YE HAKSIZLIK YAPILIYOR"

Organizasyonu düzenleyen Matilda Axelsson, Side'yi ve Türkiye'yi çok sevdiğini belirterek, yurtdışında Türkiye'ye yönelik haksızlık yapıldığını belirtti. Dünyanın her yerinde terörist saldırılar olabileceğini ve hiçbir ülkenin güvenli olmadığını anlatan Axelsson, "Burada hep birlikte mutlu şekilde tatil yapıyoruz. Ben her yıl değişik zamanlarda Side'ye gelip, daire kiralayarak 5 ay kalıyorum. Side'yi seviyorum. Burası harika bir yer" dedi.

ANTALYA'NIN MANAVGAT ILCESI SIDE TATIL BOLGESINE SUREKLI GELEN COGUNLUGU ISVECLILERDEN OLUSAN YAKLASIK 100 TURIST, TURKIYE'NIN GUVENLI OLDUGU MESAJI VERMEK ICIN BULUSTU.(FOTO:MITHAT ABAKAN/MANAVGAT-DHA)

"ÇOK FAZLA OLUMSUZ HABER"

Malin Larsson, yurtdışında hem Türkiye'ye, hem Side'ye yönelik olumsuz bir algı olduğunu belirterek, arkadaşının ilçede buluşma kampanyasını sosyal medyada gördüğü zaman çok mutlu olduğunu ve buna destek vermek istediğini aktardı. Side'de herkesin güvenle tatil yapabildiğini anlatan Larsson, "Herkes Side'yi, Türkiye'yi seviyor. Şimdi çok fazla negatif haber var. Ama gerçek böyle değil. Türkiye'de, Side'de her şey çok pozitif" diye konuştu.

ANTALYA'NIN MANAVGAT ILCESI SIDE TATIL BOLGESINE SUREKLI GELEN COGUNLUGU ISVECLILERDEN OLUSAN YAKLASIK 100 TURIST, TURKIYE'NIN GUVENLI OLDUGU MESAJI VERMEK ICIN BULUSTU.(FOTO:MITHAT ABAKAN/MANAVGAT-DHA)

"TÜRKİYE'DEKİ GİBİ İNSANLAR YOK"

Türkiye'ye ilk 1979 yılında geldiğini anlatan Marianne Lindström, o zamandan bu yana inanılmaz değişiklikler olduğunu söyledi. O dönem İstanbul'da hatırladığı en önemli şeyin bazı problemler nedeniyle her köşe başında silahlı asker ve polisler olduğunu vurgulayan Lindström, 2004 yılından itibaren de Side'ye geldiğini ve çok sevdiğini, eskiden daha fazla turist geldiğini şimdi bu sayının azaldığını söyledi. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerine gittiğini ancak Türkiye'deki gibi iyi insanları hiçbir yerde göremediğine dikkati çeken Lindström, "Ne İspanya'da, ne İtalya'da ne de diğer ülkelerde Türkiye'deki gibi çok sıcakkanlı ve yardımsever insanlar yok" dedi.

Uzun sohbetlerin edildiği buluşmaya Manavgat Belediye Başkan vekili Erşan Özden de katılarak misafirlere, Side'den memnun olup olmadıkları ve sorun yaşayıp yaşamadıklarını sordu.

(Mithat ABAKAN / DHA) 

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri