59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi...
Riyad yönetimi, 2018 yılında ülkede sinema yasağının kalkacağını bildirdi....
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...
İki yıl önce yumurtalık kanseri teşhisi konan Bahar Korçan,...
Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği (AMEİFA), Antalya’daki engelli...
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...
Deepo Outlet Alışveriş Merkezi tarafından organize edilen, Türkiye ile...
'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasını sunan Murat Yıldırım, eşi...

ANTALYA HABERLERİ

'Türkiye'ye haksızlık yapılıyor' buluşması

ANTALYA'nın Manavgat İlçesi Side tatil bölgesine sürekli gelen çoğunluğu İsveçlilerden oluşan yaklaşık 100 turist, Türkiye'nin güvenli olduğu mesajı vermek için buluştu.

07.09.2017 14:00

 

İsveç'te yaşayan ve her yıl Side'ye tatile gelen Matilda Axelsson, geçen haziran ayında sosyal medya hesabından eylülde Side'de buluşma kampanyası başlattı. Yurtdışında Türkiye aleyhindeki olumsuzluklara tepki amacıyla organize edilen buluşma, kısa sürede büyük destek gördü. Dün akşam gerçekleştirilen buluşmaya Side'ye tatile gelen ve çoğunluğu İsveçlilerden oluşan, aralarında Norveçli, Danimarkalı ve Finlandiyalıların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup katıldı. Side'de yerleşik yaşayan ve Türk eşiyle birlikte restoran işleten İsveçli Malin Larsson da buluşmaya destek verdi. Buluşma Larsson ve eşinin işlettiği Friends Restoran'da yapıldı.

ANTALYA'NIN MANAVGAT ILCESI SIDE TATIL BOLGESINE SUREKLI GELEN COGUNLUGU ISVECLILERDEN OLUSAN YAKLASIK 100 TURIST, TURKIYE'NIN GUVENLI OLDUGU MESAJI VERMEK ICIN BULUSTU.(FOTO:MITHAT ABAKAN/MANAVGAT-DHA)

"TÜRKİYE'YE HAKSIZLIK YAPILIYOR"

Organizasyonu düzenleyen Matilda Axelsson, Side'yi ve Türkiye'yi çok sevdiğini belirterek, yurtdışında Türkiye'ye yönelik haksızlık yapıldığını belirtti. Dünyanın her yerinde terörist saldırılar olabileceğini ve hiçbir ülkenin güvenli olmadığını anlatan Axelsson, "Burada hep birlikte mutlu şekilde tatil yapıyoruz. Ben her yıl değişik zamanlarda Side'ye gelip, daire kiralayarak 5 ay kalıyorum. Side'yi seviyorum. Burası harika bir yer" dedi.

ANTALYA'NIN MANAVGAT ILCESI SIDE TATIL BOLGESINE SUREKLI GELEN COGUNLUGU ISVECLILERDEN OLUSAN YAKLASIK 100 TURIST, TURKIYE'NIN GUVENLI OLDUGU MESAJI VERMEK ICIN BULUSTU.(FOTO:MITHAT ABAKAN/MANAVGAT-DHA)

"ÇOK FAZLA OLUMSUZ HABER"

Malin Larsson, yurtdışında hem Türkiye'ye, hem Side'ye yönelik olumsuz bir algı olduğunu belirterek, arkadaşının ilçede buluşma kampanyasını sosyal medyada gördüğü zaman çok mutlu olduğunu ve buna destek vermek istediğini aktardı. Side'de herkesin güvenle tatil yapabildiğini anlatan Larsson, "Herkes Side'yi, Türkiye'yi seviyor. Şimdi çok fazla negatif haber var. Ama gerçek böyle değil. Türkiye'de, Side'de her şey çok pozitif" diye konuştu.

ANTALYA'NIN MANAVGAT ILCESI SIDE TATIL BOLGESINE SUREKLI GELEN COGUNLUGU ISVECLILERDEN OLUSAN YAKLASIK 100 TURIST, TURKIYE'NIN GUVENLI OLDUGU MESAJI VERMEK ICIN BULUSTU.(FOTO:MITHAT ABAKAN/MANAVGAT-DHA)

"TÜRKİYE'DEKİ GİBİ İNSANLAR YOK"

Türkiye'ye ilk 1979 yılında geldiğini anlatan Marianne Lindström, o zamandan bu yana inanılmaz değişiklikler olduğunu söyledi. O dönem İstanbul'da hatırladığı en önemli şeyin bazı problemler nedeniyle her köşe başında silahlı asker ve polisler olduğunu vurgulayan Lindström, 2004 yılından itibaren de Side'ye geldiğini ve çok sevdiğini, eskiden daha fazla turist geldiğini şimdi bu sayının azaldığını söyledi. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerine gittiğini ancak Türkiye'deki gibi iyi insanları hiçbir yerde göremediğine dikkati çeken Lindström, "Ne İspanya'da, ne İtalya'da ne de diğer ülkelerde Türkiye'deki gibi çok sıcakkanlı ve yardımsever insanlar yok" dedi.

Uzun sohbetlerin edildiği buluşmaya Manavgat Belediye Başkan vekili Erşan Özden de katılarak misafirlere, Side'den memnun olup olmadıkları ve sorun yaşayıp yaşamadıklarını sordu.

(Mithat ABAKAN / DHA) 

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri