59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

ANTALYA HABERLERİ

Hollandalı gazetecilerden Karaloğlu'na ziyaret

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından yürütülen Antalya Tanıtım Projesi kapsamında Hollanda'dan gelen gazeteciler, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Ardından Vali Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti.

21.08.2017 11:00

Ziyarette Hollandalı gazetecilere Türkiye ve Antalya turizmini değerlendiren Vali Karaloğlu, “Antalya Türkiye'nin hatta dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından birisidir. Antalya, Türkiye'nin güney batısında yer alan, Akdeniz'e 650 kilometre sahili ve bu sahillerde 211 mavi bayraklı plajı ve marinası bulunan ve sahil boyunca da çok sayıda turizm bölgesi ile belgeli 650 bin yatağı bulunan çok önemli bir turizm kentidir" dedi.

Antalya'nın, deniz ve sahil turizmiyle öne çıksa da çok önemli alternatif turizm imkanlarına sahip olduğunu anlatan Vali Karaloğlu, Antalya'nın yalnızca bu sahil şeridinden ibaret olmadığını ve Antalya'nın en önemli özelliklerinden birisinin de sahil şeridinden hemen sonra Toros Dağları'nın başlaması ve orada başka bir kültürün, başka bir iklimin ziyaretçileri beklemekte olduğunu belirtti. Vali Karaloğlu, ayrıca bu coğrafyanın, Antalya'ya nisan ayında sahilde denize girme imkanı verirken yarım saat mesafede Saklıkent'te kayak yapma imkünı da sunduğunu da hatırlattı.

BATI AKDENIZ KALKINMA AJANSI (BAKA) TARAFINDAN YURUTULEN ANTALYA TANITIM PROJESI KAPSAMINDA HOLLANDA'DAN GELEN GAZETECILER, KENTIN TARIHI VE TURISTIK MEKANLARINI GEZDI. ARDINDAN VALI MUNIR KARALOGLU'NU MAKAMINDA ZIYARET EDEN GAZETECILER, ANTALYA'DAKI TURIZM FAALIYETLERI HAKKINDA BILGI ALDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK KONGRE MERKEZİ

Antalya'da turizmi çeşitlendirme noktasında da önemli çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Vali Karaloğlu, “Antalya sahip olduğu spor tesisleri ile kış aylarında birçok futbol kulübüne ve binlerce futbolcu ve sporcuya kamp yapma imkanı sunuyor. Kongre ve fuar turizmi konusunda da iddialı olan Antalya'da birçok fuar ve kongre merkezi hizmet veriyor. EXPO 2016 alanında bulunan 5 bin 500 koltuğa sahip Avrupa'nın en büyük kongre merkezi de Antalya kongre ve fuar turizmine hizmet etmektedir. Ayrıca organ nakli ve kanser tedavisinde iddialı olan Antalya, sağlık turizmi açısından bölgesinin çok önemli bir sağlık merkezi. Çok sayıda kaliteli hastanemiz var. Sağlık turizminde de iddialı bir noktaya gelmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

400'ÜN ÜZERİNDE ANTİK KENT VAR

Antalya'nın Akdeniz havzasında olması dolayısıyla binlerce yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir bölge olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Antalya'da şu anda tespit edilebilmiş 400'ün üzerinde antik kent var ve bu antik kentlerin içerisinde hala ayakta olan ve kullanılabilecek, içerisinde gösteriler yapılabilecek durumda antik tiyatrolar var. Antalya'nın geniş coğrafyasında çok güzel doğal alanlar var özellikle macera sporlarına macera turizmine yönelik de çok sayıda aktivite düzenlenmekte. Antalya'nın en önemli antik yollarından biri de Likya Yolu 520 kilometre boyunca Kemer'den girip Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne kadar devam eden önemli yerlerden biri. Doğa ve tarih turizmi açısından Antalya'nın değerleri paha biçilemez."
 

BATI AKDENIZ KALKINMA AJANSI (BAKA) TARAFINDAN YURUTULEN ANTALYA TANITIM PROJESI KAPSAMINDA HOLLANDA'DAN GELEN GAZETECILER, KENTIN TARIHI VE TURISTIK MEKANLARINI GEZDI. ARDINDAN VALI MUNIR KARALOGLU'NU MAKAMINDA ZIYARET EDEN GAZETECILER, ANTALYA'DAKI TURIZM FAALIYETLERI HAKKINDA BILGI ALDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

BİRBİRİNİ İYİ TANIYAN İKİ TOPLUM

Türkiye- Hollanda ve Antalya- Hollanda turizm ilişkilerine de değinen Vali Karaloğlu, “Hollanda'dan Türkiye'ye en çok turistin geldiği yıl 2014 olmuş ve o yıl gelen ziyaretçi sayısı 1 milyon 300 bini geçmiş. Gelenlerin yüzde 40'ı ise Antalya'yı tercih etmiş. 2014'den sonra dünyada ve bu coğrafyada yaşanan talihsiz olaylar turizm ile ilgili bu rakamları oldukça etkiledi. Türkiye ve Hollanda diplomatik ilişkilerinin 500'üncü yılını kutlamış ve birbirini iyi tanıyan iki toplum. Bu durumun geçici olduğunu ve rakamların tekrar yukarı çıkacağına inanıyoruz" diye konuştu.

(DHA)

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri