59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul...
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin dün akşam saatlerinde evinde hap...
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan...
Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG’dan sonra LYS de kalkıyor....
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara...
Sık sık hızlı aşk trafiğiyle gündeme gelen Mehmet Ali...
Türkiye’nin ilk güneş enerjili stadyum olma özelliğini taşıyan Antalya...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...

ANTALYA HABERLERİ

Hollandalı gazetecilerden Karaloğlu'na ziyaret

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından yürütülen Antalya Tanıtım Projesi kapsamında Hollanda'dan gelen gazeteciler, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Ardından Vali Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti.

21.08.2017 11:00

Ziyarette Hollandalı gazetecilere Türkiye ve Antalya turizmini değerlendiren Vali Karaloğlu, “Antalya Türkiye'nin hatta dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından birisidir. Antalya, Türkiye'nin güney batısında yer alan, Akdeniz'e 650 kilometre sahili ve bu sahillerde 211 mavi bayraklı plajı ve marinası bulunan ve sahil boyunca da çok sayıda turizm bölgesi ile belgeli 650 bin yatağı bulunan çok önemli bir turizm kentidir" dedi.

Antalya'nın, deniz ve sahil turizmiyle öne çıksa da çok önemli alternatif turizm imkanlarına sahip olduğunu anlatan Vali Karaloğlu, Antalya'nın yalnızca bu sahil şeridinden ibaret olmadığını ve Antalya'nın en önemli özelliklerinden birisinin de sahil şeridinden hemen sonra Toros Dağları'nın başlaması ve orada başka bir kültürün, başka bir iklimin ziyaretçileri beklemekte olduğunu belirtti. Vali Karaloğlu, ayrıca bu coğrafyanın, Antalya'ya nisan ayında sahilde denize girme imkanı verirken yarım saat mesafede Saklıkent'te kayak yapma imkünı da sunduğunu da hatırlattı.

BATI AKDENIZ KALKINMA AJANSI (BAKA) TARAFINDAN YURUTULEN ANTALYA TANITIM PROJESI KAPSAMINDA HOLLANDA'DAN GELEN GAZETECILER, KENTIN TARIHI VE TURISTIK MEKANLARINI GEZDI. ARDINDAN VALI MUNIR KARALOGLU'NU MAKAMINDA ZIYARET EDEN GAZETECILER, ANTALYA'DAKI TURIZM FAALIYETLERI HAKKINDA BILGI ALDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK KONGRE MERKEZİ

Antalya'da turizmi çeşitlendirme noktasında da önemli çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Vali Karaloğlu, “Antalya sahip olduğu spor tesisleri ile kış aylarında birçok futbol kulübüne ve binlerce futbolcu ve sporcuya kamp yapma imkanı sunuyor. Kongre ve fuar turizmi konusunda da iddialı olan Antalya'da birçok fuar ve kongre merkezi hizmet veriyor. EXPO 2016 alanında bulunan 5 bin 500 koltuğa sahip Avrupa'nın en büyük kongre merkezi de Antalya kongre ve fuar turizmine hizmet etmektedir. Ayrıca organ nakli ve kanser tedavisinde iddialı olan Antalya, sağlık turizmi açısından bölgesinin çok önemli bir sağlık merkezi. Çok sayıda kaliteli hastanemiz var. Sağlık turizminde de iddialı bir noktaya gelmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

400'ÜN ÜZERİNDE ANTİK KENT VAR

Antalya'nın Akdeniz havzasında olması dolayısıyla binlerce yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir bölge olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Antalya'da şu anda tespit edilebilmiş 400'ün üzerinde antik kent var ve bu antik kentlerin içerisinde hala ayakta olan ve kullanılabilecek, içerisinde gösteriler yapılabilecek durumda antik tiyatrolar var. Antalya'nın geniş coğrafyasında çok güzel doğal alanlar var özellikle macera sporlarına macera turizmine yönelik de çok sayıda aktivite düzenlenmekte. Antalya'nın en önemli antik yollarından biri de Likya Yolu 520 kilometre boyunca Kemer'den girip Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne kadar devam eden önemli yerlerden biri. Doğa ve tarih turizmi açısından Antalya'nın değerleri paha biçilemez."
 

BATI AKDENIZ KALKINMA AJANSI (BAKA) TARAFINDAN YURUTULEN ANTALYA TANITIM PROJESI KAPSAMINDA HOLLANDA'DAN GELEN GAZETECILER, KENTIN TARIHI VE TURISTIK MEKANLARINI GEZDI. ARDINDAN VALI MUNIR KARALOGLU'NU MAKAMINDA ZIYARET EDEN GAZETECILER, ANTALYA'DAKI TURIZM FAALIYETLERI HAKKINDA BILGI ALDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

BİRBİRİNİ İYİ TANIYAN İKİ TOPLUM

Türkiye- Hollanda ve Antalya- Hollanda turizm ilişkilerine de değinen Vali Karaloğlu, “Hollanda'dan Türkiye'ye en çok turistin geldiği yıl 2014 olmuş ve o yıl gelen ziyaretçi sayısı 1 milyon 300 bini geçmiş. Gelenlerin yüzde 40'ı ise Antalya'yı tercih etmiş. 2014'den sonra dünyada ve bu coğrafyada yaşanan talihsiz olaylar turizm ile ilgili bu rakamları oldukça etkiledi. Türkiye ve Hollanda diplomatik ilişkilerinin 500'üncü yılını kutlamış ve birbirini iyi tanıyan iki toplum. Bu durumun geçici olduğunu ve rakamların tekrar yukarı çıkacağına inanıyoruz" diye konuştu.

(DHA)

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri