59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründe...
ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone...
Adana merkezli 14 ilde internet üzerinden site kurup 700...
Sinan Çetin, yönetmen koltuğuna oturacağı yeni projesi için şarkıcı...
Sıla'nın peşini hırsızlar bırakmıyor....
Geride bıraktığımız hafta yaşadığı gıda zehirlenmesi sonrasında soluğu hastanede...
ANTALYA'da bugün yapılacak nişanına hazırlanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki...

ANTALYA HABERLERİ

Başkan Türel'den müjde

Başkan Menderes Türel, Elmalı'da Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi işbirliği ile yapılan Fethiye Caddesi'nin açılışını yaptı.

19.08.2017 17:00

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı Projesi içinde yer alan Hazine'ye ait arazilerin proje esaslı mülkiyet satışına izin veren kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını müjdeledi. Türel, "Projemize Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla artık nihai nokta kondu. Hayırlı olsun" dedi.

Alt yapısı ASAT tarafından gerçekleştirilen yolun açılışında Elmalılılara seslenen Başkan Türel, “Bu güzel caddeyi Ümit Öztekin başkanımızla sizlerin hizmetine sunmaktan büyük bir onur duyuyorum. Sinerji diye bir kavram var. Sinerji 2 kere 2 eşittir 25 demektir. 4 demek değildir. İşte biz Elmalı'da sinerjide örnek bir uygulamayla Ümit başkanımızla 2 kere 2'yi 25 yapıyoruz. Bu caddenin alt yapısını ASAT yaptı. Üstünü de Ümit Başkan. Asfaltını da kurduğumuz asfalt plentinden elde etti" dedi.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, ELMALI'DA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE ELMALI BELEDIYESI ISBIRLIGI ILE YAPILAN FETHIYE CADDESI'NIN ACILISINI YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Türkiye'de ilk defa bir ilçede Büyükşehir Kanunu ile birlikte asfalt plenti kurduklarını belirten Türel, “Elmalı'nın içinde bir asfalt plentinin olması bu hizmetlerin çok daha kolaylaştırılmasını sağlıyor. Elmalı'nın beldelerine de köylerine önemli asfalt hizmeti götürüyoruz. Elmalı'da kültür merkezinden otogar çalışmasına kadar birçok projemiz hızla devam ediyor" diye konuştu.

ELMALI'YA 100 MİLYONLUK YATIRIM

2013 yılında Özel İdare döneminde Antalya'nın tüm ilçelerindeki köylere yapılan yatırım miktarının 10 milyon lira olduğunu hatırlatan Başkan Türel, "Şimdi Büyükşehir Belediyesi olarak sadece Elmalı'ya biz 3 senede 100 milyon TL'lik yatırım ve projeyi kazandırmışız" dedi.

ANTALYA'NIN AMELESİ OLMAKTAN ŞEREF DUYUYORUM

Antalya'nın Elmalı'nın amelesi olarak çalışmaktan şeref duyduğunu vurgulayan Başkan Türel, “Geçen hafta iki gün boyunca bakanlıklarda bir Başbakan Yardımcısı, 3 bakan 4'de genel müdürlerle görüşmek suretiyle Antalya'nın projeleri için Büyükşehir Belediyesi evrak memurluğu görevini ifa ettim. Elimde dosya ile bakanlara genel müdürlere dosya gezdiriyordum. Benim içim şereftir. Bizden önceki belediye başkanı çıktı zamanında 'Ben ne gidecekmişim Ankara'ya onların ayağına, benim ayağıma gelsinler' dedi. Biz şeref duyarız. Kim için gidiyorum ya sizin için gidiyorum" diye konuştu.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, ELMALI'DA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE ELMALI BELEDIYESI ISBIRLIGI ILE YAPILAN FETHIYE CADDESI'NIN ACILISINI YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

BOĞAÇAYI MÜJDESİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu gayretlerin Antalya'ya hizmet olarak döndüğünü belirterek, muhteşem proje olarak adlandırılan Boğaçayı Projesi'nin içinde yer alan Hazine'ye ait arazilerin, Maliye Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından proje esaslı mülkiyet satışına izin veren kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün akşam imzalandığını söyledi.

Başkan Türel, “Boğaçayı Projemize Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla artık nihai nokta kondu. Hayırlı olsun" diye konuştu.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, ELMALI'DA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE ELMALI BELEDIYESI ISBIRLIGI ILE YAPILAN FETHIYE CADDESI'NIN ACILISINI YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

(DHA)

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri