59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

ANTALYA HABERLERİ

Başkan Türel'den müjde

Başkan Menderes Türel, Elmalı'da Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi işbirliği ile yapılan Fethiye Caddesi'nin açılışını yaptı.

19.08.2017 17:00

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı Projesi içinde yer alan Hazine'ye ait arazilerin proje esaslı mülkiyet satışına izin veren kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını müjdeledi. Türel, "Projemize Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla artık nihai nokta kondu. Hayırlı olsun" dedi.

Alt yapısı ASAT tarafından gerçekleştirilen yolun açılışında Elmalılılara seslenen Başkan Türel, “Bu güzel caddeyi Ümit Öztekin başkanımızla sizlerin hizmetine sunmaktan büyük bir onur duyuyorum. Sinerji diye bir kavram var. Sinerji 2 kere 2 eşittir 25 demektir. 4 demek değildir. İşte biz Elmalı'da sinerjide örnek bir uygulamayla Ümit başkanımızla 2 kere 2'yi 25 yapıyoruz. Bu caddenin alt yapısını ASAT yaptı. Üstünü de Ümit Başkan. Asfaltını da kurduğumuz asfalt plentinden elde etti" dedi.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, ELMALI'DA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE ELMALI BELEDIYESI ISBIRLIGI ILE YAPILAN FETHIYE CADDESI'NIN ACILISINI YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Türkiye'de ilk defa bir ilçede Büyükşehir Kanunu ile birlikte asfalt plenti kurduklarını belirten Türel, “Elmalı'nın içinde bir asfalt plentinin olması bu hizmetlerin çok daha kolaylaştırılmasını sağlıyor. Elmalı'nın beldelerine de köylerine önemli asfalt hizmeti götürüyoruz. Elmalı'da kültür merkezinden otogar çalışmasına kadar birçok projemiz hızla devam ediyor" diye konuştu.

ELMALI'YA 100 MİLYONLUK YATIRIM

2013 yılında Özel İdare döneminde Antalya'nın tüm ilçelerindeki köylere yapılan yatırım miktarının 10 milyon lira olduğunu hatırlatan Başkan Türel, "Şimdi Büyükşehir Belediyesi olarak sadece Elmalı'ya biz 3 senede 100 milyon TL'lik yatırım ve projeyi kazandırmışız" dedi.

ANTALYA'NIN AMELESİ OLMAKTAN ŞEREF DUYUYORUM

Antalya'nın Elmalı'nın amelesi olarak çalışmaktan şeref duyduğunu vurgulayan Başkan Türel, “Geçen hafta iki gün boyunca bakanlıklarda bir Başbakan Yardımcısı, 3 bakan 4'de genel müdürlerle görüşmek suretiyle Antalya'nın projeleri için Büyükşehir Belediyesi evrak memurluğu görevini ifa ettim. Elimde dosya ile bakanlara genel müdürlere dosya gezdiriyordum. Benim içim şereftir. Bizden önceki belediye başkanı çıktı zamanında 'Ben ne gidecekmişim Ankara'ya onların ayağına, benim ayağıma gelsinler' dedi. Biz şeref duyarız. Kim için gidiyorum ya sizin için gidiyorum" diye konuştu.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, ELMALI'DA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE ELMALI BELEDIYESI ISBIRLIGI ILE YAPILAN FETHIYE CADDESI'NIN ACILISINI YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

BOĞAÇAYI MÜJDESİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu gayretlerin Antalya'ya hizmet olarak döndüğünü belirterek, muhteşem proje olarak adlandırılan Boğaçayı Projesi'nin içinde yer alan Hazine'ye ait arazilerin, Maliye Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından proje esaslı mülkiyet satışına izin veren kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün akşam imzalandığını söyledi.

Başkan Türel, “Boğaçayı Projemize Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla artık nihai nokta kondu. Hayırlı olsun" diye konuştu.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, ELMALI'DA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE ELMALI BELEDIYESI ISBIRLIGI ILE YAPILAN FETHIYE CADDESI'NIN ACILISINI YAPTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

(DHA)

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri