59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Hayko Cepkin’in, Altın Kelebek gecesinde canlı performans sergileyen Aleyna...
Riyad yönetimi, 2018 yılında ülkede sinema yasağının kalkacağını bildirdi....
Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, pazar akşamı Zorlu PSM’de...
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...
İki yıl önce yumurtalık kanseri teşhisi konan Bahar Korçan,...
Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği (AMEİFA), Antalya’daki engelli...
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...

ANTALYA HABERLERİ

Kaleiçi'nde yeni dönem

Antalya Valiliği'nin öncülüğünde Kaleiçi'nde başlatılan yeni uygulamada sokak işgalleriyle ilgili cezalar uygulanacak.

15.08.2017 14:00

Antalya'nın tarihi değeri Kaleiçi'nde Valilik öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi başta olmak üzere ilgili tüm tarafların içinde yer aldığı bir komisyonla başlatılan yeni uygulamalarla ilgili bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Vali Münir Karaloğlu'nun başkanlığındaki toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum ve esnaf temsilcileri katıldı.

MAZERET KABUL EDİLMEYECEK


Antalya'nın çok önemli bir marka değeri olan Kaleiçi'ni hem şehrin tanıtımında hem de turizminde iş yapan esnaflar açısından daha cazip hale getirmek için gayretlerinin devam edeceğini belirten Vali Karaloğlu, “Süreci izlemeye devam edeceğiz. Artık aldığımız kararları bundan sonra harfiyen uygulayacağız. Artık bundan sonra trafik, park ihlalleri, sokak işgalleriyle ilgili cezalar uygulanacak. Hiç kimse, ne esnaf, ne oraya giren- çıkan insanlar 'bilmiyorduk, duymadıydık' gibi mazeretleri de kabul etmiyoruz. Aldığımız kararlar harfiyen uygulanacak, ihlal edenlere karşı da gerekli yasal işlemler yapılacak" dedi. Vali Karaloğlu, Kaleiçi'ndeki yeni uygulamalarla iyileşmenin de hep birlikte hissedileceğini ve düzene girdikçe yerli ve yabancı turist sayısıyla Kaleiçi'nin cazibesinin de artacağını kaydetti.

YENİ UYGULAMALARDA NELER VAR?


24 Temmuz'da başlatılan uygulamalar kapsamında 40 özel güvenlik personeli göreve başladı. 75 ayrı noktada kamera sistemi oluşturuldu. Müzik yayınları saat 24.00'de sona erecek ve gürültü sınırını aşan esnaf affedilmeyecek. Yeni süreçte iki işletmeden birine 25 bin 486 TL, diğerine de ikinci ihlali olduğu için iki katı ceza uygulandı. Servis araçları 07.00- 12.00 arasında, öğrenci servisleri 07.00- 18.00 arasında girebilecek. Ambulans, itfaiye, kolluk kuvvetleri gibi araçlar için saat serbest olacak.

Giriş sınırlamasının başladığı saat itibariyle içeride yarım saatten fazla kalan araçlara ceza uygulanacak. Otopark cepleri haricinde bölgenin tümüne park yasağı getirildi. Bölgeye erişim sağlaması amacıyla 2 adet ring hattı oluşturuldu. Kaleiçi'nin tamamına erişimi sağlayabilecek şekilde 2 ring hattı, 4 elektrikli taksi, 2 de buggy hizmete sunuldu.Konutlar, turizm tesisleri, resmi kurum ve dernek için parselindeki otopark sayısı kadar park izni verildi. Ticari işletmelere, parselinde otopark bulunmayan her konut, turizm tesisi, resmi kurum kuruluş, dernek ve benzeri için talep edilmesi durumunda UKOME tarafından bir adet passcard verilecek.Seyyar satıcılar ve kağıt toplayıcıları içeriye alınmayacak. Mekanlarda Koruma Kurulu'nca alınan karar gereğince çizilen çizgilerin dışında masa ve sandalye konulması yasaklandı. Trafiğin giriş çıkışı ile ilgili olarak turnike koyulan noktalarda tarihi dokuya uygun kontrol noktaları, binaları ahşaptan yapılacak.

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA

 

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri