59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Oyuncu Burak Özçivit, bir giyim firmasının yeni yüzü oldu....
Cem Arsoy’la evli olan ünlü sunucu Zahide Yetiş’in 7...
Süperstar Ajda Pekkan, İngiliz basınında yer aldı....
Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay, Acun Medya Genel...
Kıvanç Tatlıtuğ, 79. ölüm yıldönümünde anılan Gazi Mustafa Kemal...
Sunucu Tanem Sivar'ın köpekleri zehirlenerek öldürüldükten sonra, hayvan haklarının...
Sangu'nun uzun süredir birlikte olduğu Yunus Özdiken'in, genç bir...
Türkiye’nin bu yılki Oscar adayı “Ayla", vizyondaki üçüncü haftasında...
Azra Akın, eşi Atakan Koru ile birlikte önceki akşam...
ABD’de 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan İran asıllı...
Yaklaşık iki hafta önce ters bir hareket sonucu ayak...
Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz bir dönem kız kardeşiyle aşk...
Engin Günaydın, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı “Aile Arasında”nın setinde...
Şeyma Subaşı'yla ilgili montajlı videolar yaydıkları, Instagram paylaşımlarına hakaret...
İsviçreli araştırmacıların geliştirdiği ince, esnek, lastikli bir yapısı olan...
Pelin Öztekin'in ayrıldığı sevgilisi Kıvanç Baran Arslan günden güne...
Bu sezon Çukur dizisinde yeraltı dünyasının tehlikeli ismi ‘Baykal’...
Kerem Bürsin, saat firması Hublot’nun marka yüzü oldu. Bu...

ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir'den emeklileri sevindirecek proje

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, emeklilere yönelik yaptıkları hobi bahçelerini yıllık 267 liraya tahsis edeceklerini belirterek,

08.08.2017 12:00

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gazetecilerle yatırım turuna çıktı. İlk olarak belediyenin Bahtılı Mahallesi'nde inşa ettiği Hobi Bahçesi'nde açıklamada bulunan Türel, emekli vatandaşlar için bu projenin oluşturulduğunu söyledi. Emeklilerin şehir gürültüsünden uzak, burada toprakla haşır neşir olacağını belirten Türel, emeklilerin kendi sebzesini ekebileceğini aktardı. Hobi Bahçesi'nin üretim amaçlı olmaktan öte günün stresinin atılacak, doğayla iç içe bir imkan sunduğunu dile getiren Türel, "Etrafında sosyal tesislerimiz, yarı olimpik bir yüzme havuzu, yeme içme tesisleri olacak. 78 dönümlük bir alanda 348 tane hobi bahçemiz var. Talebe göre yan tarafta bulunan 80 dönümlük alanda 418 hobi bahçesi daha yapabileceğiz. Antalya'da bütün kesimlere hizmet üretmenin keyfini yaşıyoruz. Emekli vatandaşlarımıza ömürlerinin ikinci baharında en güzel imkanı sunmayı görev biliyoruz" dedi.


YILLIK 267 LİRA


Hobi bahçelerindeki evlerin 4,5 metrekare olduğunu belirten Türel, konaklama için tahsis yapmadıklarını vurguladı. Sadece malzeme depolama alanı yaptıklarını kaydeden Menderes Türel, şöyle konuştu: "Bahçenin önünde bir veranda var. Orada oturarak günün stresini atabilecekler. 13,5 metre karelik verandanın yanı sıra 63 metrekare ekilebilir alanları olacak. Kullanım suyu için her türlü tedbiri aldık. Buranın işletmesini belediye şirketimiz Ekdağ yapacak. Tesis tamamlandı, müracaatlar 10 Ağustos itibariyle alınacak. 8 Eylül'e kadar müracaatlar devam edecek. 10-15 günlük değerlendirmeden sonra 1 Ekim'de hobi bahçelerinden istifade sağlanacak. 20 evi şehit ve gazi ailelerine ayırdık. Onun dışındaki evlerde talep fazla olursa yaş sıralamasına göre, en yaşlıdan başlamak üzere tahsisler yapılacak. Bir senelik tahsis ücreti, asgari ücretin yüzde 15 kadar bedel ödeyecek. Bugünkü asgari ücreti baz alırsak ücret 267 Türk lira olacak ve 4 taksitle ödenecek. Ayrıca 100 liralık kullanım teminatı alınacak. Tahsisleri her yıl yenileyeceğiz. İkinci etap Hobi Bahçesi için 20 milyonluk bir harcama öngörülüyor. Bahçeleri kullanan vatandaşlarımız elektrik ve su bedellerini kendi ödeyecek. Amacı dışında kullananların tahsisleri iptal edilecek. 05.00 ile 23.00 saatleri arasında burası açık olacak."

Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA, (DHA)

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri