59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

ANTALYA HABERLERİ

CHP'li vekil Budak: "Adaletsizliğin en ağır yaşandığı yer Türkiye"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 26 Ağustos'ta Çanakkale'de başlatacakları Adalet Kurultayı'nın 30 Ağustos'a kadar süreceğini belirterek, "Kurultay ile ilgili bizim partinin içinden de bir takım laflar ediliyor ama, bu kurultay o kurultay değil" açıklamasında bulundu.

07.08.2017 15:00

Çetin Osman Budak, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde soruları yanıtladı. CHP'nin Çanakkale'de 26- 30 Ağustos gerçekleştireceği Adalet Kurultayı'nın detaylarını açıklayan Budak, Çanakkale ruhunu ve büyük zaferi hafızalara kazımak için burada toplandıklarını söyledi. Kurultay ile ilgili kendi partisinin içinden bile bir takım laflar edildiğini dile getiren Budak, "Bu kurultay, o kurultay değil. Bu kurultay Orta Asya'dan Türk boylarının yılda bir iki defa bir araya gelip şenlikler yaptığı ve bütün obaların sorunlarının, bilginin, kültürün tartışıldığı yer anlamında bir kurultaydır. Çocuk istismarcılığından, kadın cinayetlerine kadar, eğitimdeki adaletsizlikten, mahkemedeki adaletsizliğe kadar, yüzlerce adaletsizlik burada ele alınacak. Adaletsizliğin en ağır yaşandığı yer Türkiye'dir. Burada bunlar ifade edilecek.  Panellerde adaletsizliğe uğrayanlar konuşacak. 8 ana başlık var, bunun altında yüzlerce başlık olacak."

ADALET KUTUSU KİTAP OLACAK

Kurultayrda ortaya bir 'Adalet Kutusu' koyacaklarını belirten Budak "Kişiler, başından geçen adaletsizlikleri en fazla bir sayfa olacak şekilde yazıp o kutunun içine atacak. O kutu her akşam açılacak ve yazılar redakte edildikten sonra kitap haline getirilecek. Bir adalet anıtı yapılacak. 'Bir tuğla da sen koy' diyeceğiz. Adalet sokağı, ne için adalet istiyorsunuz caddesi olacak. Çanakkale'de iki yer belirledik. Bunlardan birinde yapacağız. Ülkede adalet isteyenleri davet ediyoruz" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANINA ELEŞTİRİ

Çetin Osman Budak, gündeme yönelik açıklamalarda da bulundu. 2010 yılında yapılan referandumla yargının siyasetin emrine verildiğini iddia eden Budak, bu tarihten sonra FETÖ'nün kadrolaşmayı hızlandırdığını söyledi. Yargı bağımsızlığının gerilemeye başladığına dikkati çeken Budak şöyle devam etti: "Türkiye'de 15 Temmuz hain darbe girişimi ile birlikte ilan edilen OHAL'le muhalefetin sesi kısılmaya çalışılıyor. Meclis işlevsizdir, ülke KHK ile yönetilmektedir. 16 Nisan referandumu ile 12 Eylül anayasası daha ağır bir anayasa haline getirildi. Burada rejim değişmiştir, bu rejimin adı da tek adam rejimidir. Yasama, yürütme ve yargı tek bir kişinin elindedir. Yasama bypas edilmiştir. Cumhurbaşkanı aynı zamanda bir partinin genel başkanıdır. Anayasada tarafsızlık üzerine yemin etmiştir ama 80 milyonun cumhurbaşkanı değildir. Ona oy verenlerin cumhurbaşkanıdır."

MÜFTÜLERİN NİKAH KIYACAK OLMASI

Budak, müftülerin nikah kıyabilmesine yönelik yapılan düzenleme hakkında da "Evlilik dairelerimiz çok mu yoğun da müftüler nikah kıyabilecek? Meclis açıkken tecavüzcü ile mağdurun evlendirme yasası getirildi. Toplum direnmese yasa geçiyordu. Bu düzenleme, o yasanın geçirilmemesinin arkasından dolanma yöntemidir. Laikliğin tam karşısında çıkmış bir karardır" dedi.

TURİZMDE FİYATTAN TAVİZ VERİLİYOR

Bu yıl turizmde bir toparlanma görüldüğünü belirten Çetin Osman Budak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Toparlanma fiyattan taviz verilerek oluyor. Turizm hasılatı düştü. Turizmin sürdürülebilir olması için toplumsal huzur, tam demokrasi ve hukukun üstünlüğü gerekiyor. Bunlar olmazsa turizmi sürdüremezsiniz. Türkiye'nin ise her an Suriye veya Mısır gibi olma potansiyeli var. Turizm bakanları sürekli değişiyor ve hiçbirinin turizmle ilgisi yok. Bu iktidarın turizm politikası yok ve turizme şaşı bakıyor. Buraya nasıl şaşı bakarsınız? Yeni bakana bir rapor gönderdim ve uyarı yaptım. Siz turizmi anlamak istiyorsanız turizm esnafı ve çalışanları ile konuşmanız gerekiyor dedim. Ama Antalya'daki toplantıya bunlar çağırılmadı. Konaklamacı ve tur operatörleriyle buluştu. Onların da sıkıntısı var ama öbür tarafta evine bakan binlerce insan var."

BÜYÜKŞEHİR'E ADAYLIK SORUSU

Çetin Osman Budak, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacak mısınız?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Antalya kötü yönetiliyor. Yerel seçimlerde Antalya'yı CHP'nin alacağını biliyorum. Ben aday mıyım, ben şu an genel başkan yardımcısıyım. Ankara'nın ihtiyacı varsa Ankara'ya, Antalya'nın ihtiyacı var Antalya'ya hizmet ederim."

DHA

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri