59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

ANTALYA HABERLERİ

Antalya'da olaylı proje

ANTALYA'da mahallelerindeki parka, yeraltı otoparkı yapılmasına karşı çıkanlara polis müdahale etti.

31.07.2017 14:00

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Şarampol Projesi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Göçmen Parkı'nı yeraltı otoparkına dönüştürmek için başlattığı proje olaylara neden oldu. Mahallede yaşayanlar, yaklaşık bir haftadır parkta oturarak inşaat çalışmalarının başlamasını engellerken, bu sabah itibariyle iş makineleri parka geldi. Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve çevik kuvet polislerinin hazır bekletildiği alanda, vatandaşlar iş makinelerinin parka girmesine izin vermedi. Bir grup vatandaş iş makinesinin önüne çıkarak, makinenin alana girmesine izin vermezken, bazıları da iş makinesinin önünde oturdu. Kocaeli depreminde yakınlarını kaybettikten sonra Antalya'ya yerleşen Gül Karataş, 'Fındık' adlı köpeğiyle kepçenin içine oturdu. Deprem olduktan sonra oturacakları alanlar olmadığı için Antalya'ya yerleştiğini belirten Karataş, "Şimdi de bu parkımızı betona çevirmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğim" dedi.

ANTALYA'DA MAHALLELERINDEKI PARKA, YERALTI OTOPARKI YAPILMASINA KARSI CIKAN VATANDASLARA POLIS MUDAHALE ETTI. (FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

Polis ekipleri 3 anons yaptıktan sonra vatandaşları parkın içinden çıkarmak istedi. CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, ilçe örgütleri başkanları ve DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar da vatandaşlara destek için parka geldi. Polis, bir süre daha bekledikten sonra vatandaşlara müdahale etti. Parktan çıkmak istemeyen vatandaşlarla polis arasında arbede çıktı. Polis müdahalesi sırasında arkadaşının gözaltına alınmasını engellemeye çalışan bir kadın yere düşüp yaralandı. Yaralı kadın, ambulansla hastaneye götürüldü. Polis, alandan çıkmak istemeyen DİSK Başkanı Cemal Aybar'ı kollarından tutarak zorla çıkardı. Vatandaşların parktan çıkarılmasının ardından iş makineleri parka girerek yıkım çalışmalarına başladı. Çalışmalar esnasından çevik kuvvet ekipleri ve vatandaşların bekleyişi sürüyor.

ANTALYA'DA MAHALLELERINDEKI PARKA, YERALTI OTOPARKI YAPILMASINA KARSI CIKAN VATANDASLARA POLIS MUDAHALE ETTI. (FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

Şarampol Projesi kapsamında Üçgen Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi'nde iki otopark öngörülüyordu. Vatandaşların, Üçgen Mahallesi'ndeki Giritli Parkı'nda otopark istemediğini belirtmesi üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla otopark için referandum yapılmış, oylamaya katılan vatandaşların çoğunluğu otoparka karşı çıkmıştı. Türel, oylama sonrasında otoparktan vazgeçildiğini kaydetmişti.

ANTALYA'DA MAHALLELERINDEKI PARKA, YERALTI OTOPARKI YAPILMASINA KARSI CIKAN VATANDASLARA POLIS MUDAHALE ETTI. (FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

(Hasan DEMİRBAŞ/ DHA)

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri