59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Oyuncu Ahmet Kural, sevgilisi Sıla Gençoğlu ile fotoğrafını paylaşıp...
Yaz saati uygulamasının devam etmesinden dolayı, İstanbul'da sabahçılar en...
Genç şarkıcı Lider Şahin, babası Selami Şahin’in sahnesi öncesi...
Şarkıcı Nevin'le kısa süreli bir ilişki yaşayan Mehmet Ali...
Şeyma Subaşı, en çok merak edilen soruya Instagram'dan yanıt...
Radyo Programcısı Adem Metan, Radyo Viva’daki programında sevilen oyuncu...
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin dün akşam saatlerinde evinde hap...
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara...
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
Türkiye’nin ilk güneş enerjili stadyum olma özelliğini taşıyan Antalya...
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan...
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul...
Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG’dan sonra LYS de kalkıyor....
Sık sık hızlı aşk trafiğiyle gündeme gelen Mehmet Ali...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...

ANTALYA HABERLERİ

Antalya'da olaylı proje

ANTALYA'da mahallelerindeki parka, yeraltı otoparkı yapılmasına karşı çıkanlara polis müdahale etti.

31.07.2017 14:00

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Şarampol Projesi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Göçmen Parkı'nı yeraltı otoparkına dönüştürmek için başlattığı proje olaylara neden oldu. Mahallede yaşayanlar, yaklaşık bir haftadır parkta oturarak inşaat çalışmalarının başlamasını engellerken, bu sabah itibariyle iş makineleri parka geldi. Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve çevik kuvet polislerinin hazır bekletildiği alanda, vatandaşlar iş makinelerinin parka girmesine izin vermedi. Bir grup vatandaş iş makinesinin önüne çıkarak, makinenin alana girmesine izin vermezken, bazıları da iş makinesinin önünde oturdu. Kocaeli depreminde yakınlarını kaybettikten sonra Antalya'ya yerleşen Gül Karataş, 'Fındık' adlı köpeğiyle kepçenin içine oturdu. Deprem olduktan sonra oturacakları alanlar olmadığı için Antalya'ya yerleştiğini belirten Karataş, "Şimdi de bu parkımızı betona çevirmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğim" dedi.

ANTALYA'DA MAHALLELERINDEKI PARKA, YERALTI OTOPARKI YAPILMASINA KARSI CIKAN VATANDASLARA POLIS MUDAHALE ETTI. (FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

Polis ekipleri 3 anons yaptıktan sonra vatandaşları parkın içinden çıkarmak istedi. CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, ilçe örgütleri başkanları ve DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar da vatandaşlara destek için parka geldi. Polis, bir süre daha bekledikten sonra vatandaşlara müdahale etti. Parktan çıkmak istemeyen vatandaşlarla polis arasında arbede çıktı. Polis müdahalesi sırasında arkadaşının gözaltına alınmasını engellemeye çalışan bir kadın yere düşüp yaralandı. Yaralı kadın, ambulansla hastaneye götürüldü. Polis, alandan çıkmak istemeyen DİSK Başkanı Cemal Aybar'ı kollarından tutarak zorla çıkardı. Vatandaşların parktan çıkarılmasının ardından iş makineleri parka girerek yıkım çalışmalarına başladı. Çalışmalar esnasından çevik kuvvet ekipleri ve vatandaşların bekleyişi sürüyor.

ANTALYA'DA MAHALLELERINDEKI PARKA, YERALTI OTOPARKI YAPILMASINA KARSI CIKAN VATANDASLARA POLIS MUDAHALE ETTI. (FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

Şarampol Projesi kapsamında Üçgen Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi'nde iki otopark öngörülüyordu. Vatandaşların, Üçgen Mahallesi'ndeki Giritli Parkı'nda otopark istemediğini belirtmesi üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla otopark için referandum yapılmış, oylamaya katılan vatandaşların çoğunluğu otoparka karşı çıkmıştı. Türel, oylama sonrasında otoparktan vazgeçildiğini kaydetmişti.

ANTALYA'DA MAHALLELERINDEKI PARKA, YERALTI OTOPARKI YAPILMASINA KARSI CIKAN VATANDASLARA POLIS MUDAHALE ETTI. (FOTO:HASAN DEMIRBAS/ANTALYA-DHA)

(Hasan DEMİRBAŞ/ DHA)

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri