59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Oyuncu Burak Özçivit, bir giyim firmasının yeni yüzü oldu....
Cem Arsoy’la evli olan ünlü sunucu Zahide Yetiş’in 7...
Süperstar Ajda Pekkan, İngiliz basınında yer aldı....
Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay, Acun Medya Genel...
Kıvanç Tatlıtuğ, 79. ölüm yıldönümünde anılan Gazi Mustafa Kemal...
Sunucu Tanem Sivar'ın köpekleri zehirlenerek öldürüldükten sonra, hayvan haklarının...
Sangu'nun uzun süredir birlikte olduğu Yunus Özdiken'in, genç bir...
Türkiye’nin bu yılki Oscar adayı “Ayla", vizyondaki üçüncü haftasında...
Azra Akın, eşi Atakan Koru ile birlikte önceki akşam...
ABD’de 27 Kasım’da jürili duruşması başlayacak olan İran asıllı...
Yaklaşık iki hafta önce ters bir hareket sonucu ayak...
Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz bir dönem kız kardeşiyle aşk...
Engin Günaydın, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı “Aile Arasında”nın setinde...
Şeyma Subaşı'yla ilgili montajlı videolar yaydıkları, Instagram paylaşımlarına hakaret...
İsviçreli araştırmacıların geliştirdiği ince, esnek, lastikli bir yapısı olan...
Pelin Öztekin'in ayrıldığı sevgilisi Kıvanç Baran Arslan günden güne...
Bu sezon Çukur dizisinde yeraltı dünyasının tehlikeli ismi ‘Baykal’...
Kerem Bürsin, saat firması Hublot’nun marka yüzü oldu. Bu...

ANTALYA HABERLERİ

Antalya AKEV Üniversitesi Eğitime Başlıyor

Antalya AKEV Üniversitesi bu yıl eğitime başlıyor.

22.07.2017 14:00

AKEV Üniversitesi ilk yıl aralarında İnsani Bilimler, Sanat ve Tasarım, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yer aldığı 12 bölümle eğitime başlayacak Antalya AKEV Üniversitesi ilk yıl 610 öğrenci kabul edecek.

AKEV Üniversitesi’nin çalışmaları hakkında MYGazete.com'a özel açııklamalarda bulunu Rektör Hayati Aktaş şunları söyledi; "53 yılık köklü geçmişi ile anaokulundan üniversiteye kadar çağdaş okullar yapmak, eğitim ve insanlığa hizmet etmek amacıyla kurulan Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV) Türkiye’nin en eski özel öğretim kurumlarından biri.Bu yıl AKEV Üniversitesi olarak eğitime başlamanın heyecanının yaşıyoruz. 12 bölüm ve 610 öğrenci ile eğitime başlayacağız. Antalyamıza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

AKEV Üniversitesi’nin vakıfçılık anlayışı doğrultusunda ücret politikasını öğrenciler için özendirici bir oranda belirlediğini ifade eden Rektör Aktaş, temel amacın ticaret değil, topluma hizmet olduğunu kaydetti.

AKEV Üniversitesi’nin 2017  - 2018 eğitim yılında 4 fakülte ve 1 meslek yüksekokulu ile eğitime başlayacağını kaydeden Rektör Aktaş şöyle konuştu;

“Antalya, bölge, ülke ve dünya analizleri sonucunda öğretim hizmetlerimizin çerçevesini belirledik. Hedefimiz 10 yıl içinde alanında örnek gösterilen, kurulduğu bölge ve toplum başta olmak üzere, tüm insanlığa ışık sunan gerçek bir Vakıf Üniversitesi olmak.

İlk senemizde İnsani Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümü, Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde; Radyo, Sinema ve Televizyon, İletişim Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Geleneksel Türk El Sanatları bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde İşletme, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu bünyesinde; Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Grafik Tasarımı, Sosyal Hizmetler, İnşaat Teknolojisi ve Mimari Restorasyon bölümlerimize öğrenci alacağız.

Gelecek yıllarda üniversitemize yeni bölümler eklemek için çalışmalarımızı tamamladık. Hedefimiz 34 bölüm açmak. Beş bin öğrenciye eğitim verebilecek ortama sahibiz. Üniversitemizde anadilde eğitimin dışında öğrencilerimizin en az iki yabancı dil öğrenerek mezun olması temel ilkemizdir. Böylelikle gençlerimiz evrensel değerlere ve mesleğin gerektirdiği maksimum donanımla hayata atılacaktır. İş ve hayat içinde eğitim ve iş güvenceli eğitim, Antalya AKEV Üniversitesi’nin başlıca hedeflerimiz arasında.”

Rektör Aktaş, Kadriye’deki kampüste öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak derslikler, kütüphane ve barınma imkanı bulunduğunu belirtti.

Rektör Aktaş, Birleşmiş Milletler nezdinde sürdürülmekte olan ve Antalya AKEV Üniversitesi’nin de akredite olduğu “Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration” (Güvenli, Kurallı ve Düzenli Göç’ün Küresel Etkisi) süreci çerçevesinde 24-25-26 Temmuz 2017 tarihlerinde New York’ta Birleşmiş Milletler Merkezi’nde yapılacak olan uluslararası toplantıya konuşmacı olarak katılacağını da sözlerine ekledi.

( Emre GÜNDOĞDU / MYGazete.com)

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri