59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...
Eski Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı emekli Korgeneral İlyas...
ANTALYA İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektöründe...
ABD merkezli teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone...
Adana merkezli 14 ilde internet üzerinden site kurup 700...
Sinan Çetin, yönetmen koltuğuna oturacağı yeni projesi için şarkıcı...
Sıla'nın peşini hırsızlar bırakmıyor....
Geride bıraktığımız hafta yaşadığı gıda zehirlenmesi sonrasında soluğu hastanede...
ANTALYA'da bugün yapılacak nişanına hazırlanan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki...
ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Adrasan Mahallesi yakınlarında kontrolden çıkan...
Bakü'nün kurtuluşunun 99. yılında Türk dostu Azerbaycan Milletvekili Ganire...
Ünlü aranjör Erdem Kınay ve Faslı genç şarkıcı Hind’in...
Geçtiğimiz hafta gıda zehirlenmesi nedeniyle konserini iptal eden İrem...

ANTALYA HABERLERİ

Antalya'da işkence iddiası

ANTALYA'da öldürüldükten sonra cesedi yakılıp kuyuya atılan 25 yaşındaki Hulusi Gelişken'in babası Sedat Gelişken, oğlunun kredi kartı şifresini söylemesi için canlı canlı kesilerek işkence yapıldığını iddia etti.

19.07.2017 15:00

Antalya Kirişçiler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda arama yapan define avcıları, geçen yıl bir kuyuda yanmış ceset buldu. Başından vurulduktan sonra yakılan cesedin, bir süredir kendisinden haber alınamayan Hulusi Gelişken'e ait olduğu tespit edildi. Olayla ilgili soruşturmada, Hulusi Gelişken'in, kız arkadaşıyla birlikte kaldığı evden, geçen yıl 23 Haziran'da sabaha karşı arkadaşı İbrahim Caner ve Mahsum Kartal ile birlikte Isparta'ya gideceğini söyleyip ayrıldığı, bir daha kendisinden haber alınamadığı, kredi kartından da 3 kez para çekildiği ve şifresinin değiştirildiği anlaşıldı. Bunun üzerine İbrahim Caner ile Mahsum Kartal ile cinayet romanı yazarı Murat C. gözaltına alındı.

İŞKENCE İDDİASI

Davanın dördüncü duruşmasında, öldürülen Hulusi Gelişken'in babası Sedat Gelişken, kredi kartı şifresini söylemesi için oğlunun canlı canlı kesilip işkence yapıldığını iddia etti. Cesedi teşhis için adli tıp kurumuna çağrıldığında oğlunun cesedinin üzerinde çok sayıda derin kesik izi gördüğünü belirten Sedat Gelişken, “Kredi kartı ve şifre bilgilerini elde edebilmek için oğluma öldürülmeden önce işkence yapıldığını düşünüyorum. Ayrıca otopsi sırasında kamera kaydı varsa bunun istenmesini talep ediyorum. İbrahim Caner'e diğer sanık Mahsum Kartal'ın da yardım ettiğini düşünüyorum" dedi.

Mahsum Kartal ise cinayet sırasında herhangi bir yardımda bulunmadığını söyledi. Kartal, Hulusi Gelişken'ın kredi kartı şifresini İbrahim Caner'in önceden bildiğini ileri sürdü. Avukatı Rıdvan Yıldız da müvekkilinin olayı anlatarak jandarmanın soruşturmasına ışık tuttuğunu söyledi, tahliye talebinde bulundu.

Murat C. ise tutuklandıktan sonra götürüldükleri cezaevinde müşahade odasında beklerken İbrahim Caner ile Mahsum Kartal ile iki gün tecritte kaldığını, bu süreçte Caner'in kendisini tehdit ettiğini belirterek, "Maktule ait kredi kartını ve şifresini bana İbrahim Caner verdi" iddiasında bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen İbrahim Caner, “Ben Hulusi Gelişken'den kart şifresini almadım. Kart şifresinin nasıl alındığını da bilmiyorum" dedi.

Sedat Gelişken'in iddiaları üzerine otopsi yapılırken kamera ve fotoğraf çekimi yapılmışsa bunların mahkemeye gönderilmesi için Morg İhtisas Dairesi'ne yazı yazılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Duruşma çıkışı gazetecilere açıklama yapan Sedat Gelişken, ayrıldığı eşi ve çocuklarına bir dükkan verdiğini, bu dükkanın satışından elde edilen parayı bilen İbrahim Caner'in bu parayı alabilmek için oğlunu öldürdüğünü ileri sürdü. Sedat Gelişken, "Oğluma kredi kartı şifresini ve paraların yerini söylemesi için işkence yapmışlar. Bıçakla kesmişler, sonra da pompalı tüfekle öldürüp kuyuya atıp yakmışlar. Birkaç saat sonra gelip tekrar yakmışlar" dedi.

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri