59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan...
Türkiye’nin ilk güneş enerjili stadyum olma özelliğini taşıyan Antalya...
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul...
Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG’dan sonra LYS de kalkıyor....
Genç şarkıcı Lider Şahin, babası Selami Şahin’in sahnesi öncesi...
Sık sık hızlı aşk trafiğiyle gündeme gelen Mehmet Ali...
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
Şarkıcı Nevin'le kısa süreli bir ilişki yaşayan Mehmet Ali...
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara...
Radyo Programcısı Adem Metan, Radyo Viva’daki programında sevilen oyuncu...
Şeyma Subaşı, en çok merak edilen soruya Instagram'dan yanıt...
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin dün akşam saatlerinde evinde hap...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...

ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir Meclisin'de tartışma

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı olağan meclisi, Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirildi.

10.07.2017 19:00

 Yüksek voltaj nedeniyle akıllı kameralar çalışmayınca meclis salonundaki ekranlara yayın verilemedi. Belediye meclisinin ağustos ayında tatil yapması kararının alındığı toplantıda 65 gündem maddesi ele alındı. Ak Parti Grubu Sözcüsü Bahattin Bayraktar gündem dışı yaptığı konuşmada 15 Temmuz 2016'da Türkiye'nin yeniden dizayn edilmeye çalışıldığını, darbe girişimcilerinin Osmanlı tokadı yediğini söyledi.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYESI TEMMUZ AYI OLAGAN MECLISI, BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL BASKANLIGINDA GERCEKLESTIRILDI. (CHP) (FOTO:ANTALYA-DHA)

'SİYASİ SORUMLULARIN YAKALANMAMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ'

CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer Çevikol ise gündem dışı konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 25 gün süren adalet yürüyüşüyle toplumsal barışta adaletin öneminin vurgulandığını söyledi. Çevikol, "15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümünde milletimizin birlik ve beraberlikle bir araya gelmesini isteriz. Ancak darbe girişiminin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen siyasi uzantıların henüz tespit edilememiş olması düşündürücüdür. Gerçek sorumluların ortaya çıkarılarak şehitlerin kanlarının yerde kalmamasını istiyoruz" dedi.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYESI TEMMUZ AYI OLAGAN MECLISI, BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL BASKANLIGINDA GERCEKLESTIRILDI. (MHP)(FOTO:ANTALYA-DHA)

'YOLLARDA ŞOV YAPILDI'

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ise 15 Temmuz'da Türkiye'nin kendi silahlarıyla vurulduğunu söyledi. Türk milletinin kahramanca direnerek darbeyi püskürttüğünü belirten Senirli, "Darbenin siyasi ayağına ulaşılamaması, damatlara gelince adaletin bocalaması FETÖ ile mücadeleyi sulandırmıştır. Adalet toplumları aydınlatan kutup yıldızıdır. Hak arayışları milletin temel haklarındandır ama yollara çıkıp şov yapılmasını tasvip etmiyoruz" diye konuştu.

'HİKAYE OKUMAYIN'

Yürüyüşü eleştiren Senirli'ye CHP'liler tepki gösterdi. CHP'li Cansel Tuncer Çevikol, Senirli'nin sözlerinin kabul edilemez olduğunu kaydedince, Senirli şu cevabı verdi:

"Bizim eleştirimiz adalet yürüyüşüne değil, bir terör örgütünün siyasi uzantısı ile fotoğraf verilmesidir. Ben bir serzenişi bildirdim." Selçuk Senirli'nin bu sözleri CHP'lileri kızdırdı. CHP'li meclis üyeleri, "Bırakın kendimiz karar verelim, hikaye okumayın" sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYESI TEMMUZ AYI OLAGAN MECLISI, BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL BASKANLIGINDA GERCEKLESTIRILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

TÜREL'DEN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Milli Birlik ve Demokrasi Haftası'nda birçok etkinlik düzenleyeceklerini söyledi. 15 Temmuz'un öneminin unutturulmaması gerektiğini belirten Türel, şöyle devam etti:

"Kendi silahlarımızla arkamızdan vurulduğumuz için yara çok derindir. Yakın dostlarımızı, ülkemiz için karanlık gün olarak tarihe geçen gecede kaybettik. Milli iradeyi savunmak için hayatını siper eden 250 şehidimizi minnetle anmak içi ne yapsak az gelir. Bir hilal uğruna batan güneşler, tarihe altın harflerle geçti. FETÖ'nün hainliğini daha önce görmemize rağmen milletini vuracak kadar hain olabileceğini göremedik. Bunu acı şekilde öğrendik. Bugünü unutturmak isteyenleri görüyoruz. Bu milli mücadeledir. Devletin bekası meselesidir. Demokrasi hepimize lazım."

'ÖNEMLİ PLANLAMA KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK'

Mecliste 5 merkez ilçe ile Serik'i kapsayan 100 binlik ile 25 binlik çevre düzeni planları tartışmalara neden oldu. CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer Çevikol, planın detayları hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, her iki planın gelecek meclise bırakılmasını istedi. Çevikol, "İmar planlarının plan teklifi bize gelmedi. Konu hakkında belediye tarafından bilgilendirilmedik. Plan notları yok. 2040 yılına kadar çok önemli bir üst planı oylayacağız. Bilinçli olarak oy kullanmak istiyoruz. Planları ekrana yansıtalım istiyorum ama ekranlar çalışmıyor. Kararı aldıktan sonra tartışmamızın bir anlamı yok" dedi.

Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA,

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri