59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi, TEOG’dan sonra LYS de kalkıyor....
Salı günü Acıbadem Fulya Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne transfer...
Şeyma Subaşı, en çok merak edilen soruya Instagram'dan yanıt...
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan...
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle eş durumundan tayin talebi kabul...
Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe'nin dün akşam saatlerinde evinde hap...
Türkiye’nin ilk güneş enerjili stadyum olma özelliğini taşıyan Antalya...
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara...
Sık sık hızlı aşk trafiğiyle gündeme gelen Mehmet Ali...
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde doğaya zarar veren taş ve mermer...
Müzisyen Erdem Kınay’ın, 2014’te evlendiği Sinem Kınay’a ihanet ettiği,...
Zehra Çilingiroğlu, annesi Hülya Avşar’ın geçen yıl kendisine hediye...
Pastel Film’in yeni projesinde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek...
ANFAŞ, Basın ve Sektör Buluşmaları’nın İzmir toplantısını gerçekleştirdi....
Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'den eşi Şükran Ovalı'ya bir jest...
Adana merkezli 14 ilde, fuhşa aracılık etmek amacıyla kurulan...
COCA Cola’nın dünyaca ünlü CEO’su Muhtar Kent’in mücevher tasarımcısı...
Fransa-St. Tropez'de evlenecek olan Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı'ın...

ANTALYA HABERLERİ

Yangın kontrol altına alındı

Isparta-Antalya karayolunda yolcu otobüsünün yanması sonra Burdur'un Bucak İlçesi'ne bağlı Kargı Köyü Çobanlar Mahallesi'nde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

10.07.2017 17:00

Yangına Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 4 yangın söndürme helikopteri, 2 yangın söndürme uçağı ile 20 arazözün yanı sıra Isparta ve Burdur illerinden de çok sayıda orman yangını söndürme aracı ve orman işçisi takviye gönderildi. Antalya, Isparta ve Burdur itfaiye ekiplerinin destek verdiği yangın kontrol altına alındı. Arazinin engebeli olması nedeniyle yerden müdahale güçlükle yapılıyor.

ISPARTA-ANTALYA KARAYOLUNDA ANADOLU TURIZM'E AIT YOLCU OTOBUSUNUN YANMASI SONRA BURDUR'UN BUCAK ILCESI'NE BAGLI KARGI KOYU COBANLAR MAHALLESI'NDE CIKAN ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI.(FOTO:MEHMET CINAR/ISPARTA-DHA)

MOTOR KISMINDA YANGIN BAŞLADI

Diğer yandan otobüs yangının ardından tahliye edilen 41 yolcu, 2 şoför ve 1 muavin olmak üzere toplam 44 kişinin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi. Otobüs şoförü Mehmet Sarıkaya, saat 08.00'de Uşak'tan aldığı yolcularla Antalya'ya seyrettiğini söyledi. Kargı Tüneli'ni geçtikten sonra otobüsün motor kısmından çıkan dumanı fark ettiği belirten Sarıkaya, "Hemen aracı durdurduk. Baktığımızda motor kısmının üstünde yangın başlamıştı. Müdahale ettik, kendi çabamızla söndürmeye çalıştık fakat başarılı olamadık" dedi.

ANTALYA- ISPARTA KARAYOLU KARAOZ MEVKIINDE 41 YOLCUSU BULUNAN OTOBUS, ELEKTRIK AKSAMINDAKI ARIZA NEDENIYLE YANDI.(FOTO:MEHMET CINAR/ISPARTA-DHA)

ELEKTRİK ARIZASI OLABİLİR

Yolcuları hemen tahliye etmeye başladıklarını anlatan Sarıkaya, "Yolcuları indirdikten sonra müdahaleye başladık ama başaramadık. Bizi aşmıştı. İtfaiyeye haber verdik. Arkadaşlar en hızlı şekilde gelmeye çalıştı. Rüzgar vardı ve alevler yükselince motor kısmından ağaç dalları tutuştu. Yangın sonra yavaş yavaş ormana yayıldı" diye konuştu. Mehmet Sarıkaya, yangının yakıtla ilgili değil elektriksel bir arıza nedeniyle çıkmış olabileceğini söyledi.

'ORMAN EKİPLERİ GELMEDİ' İDDİASI

Bölge sakinlerinden İlyas Çiçek ise otobüs yangınını yoldan geçerken fark ettiğini, 177'yi aradığını, ancak görevlilerin orman yangını haricindeki olaylara müdahale etmeyeceklerini söylediğini iddia etti. 177'yi defalarca aradığını vurgulayan Çiçek, "Yangın ormana sıçrayana kadar gelmediler. Orman ekibi bölgeye çok yakın. Eğer onlar gelmiş olsalardı yangın ormana sıçramazdı" dedi.

ANTALYA- ISPARTA KARAYOLU KARAOZ MEVKIINDE 41 YOLCUSU BULUNAN OTOBUS, ELEKTRIK AKSAMINDAKI ARIZA NEDENIYLE YANDI.(FOTO:MEHMET CINAR/ISPARTA-DHA)

YAKIT DEPOSU İNFİLAK ETTİ

Otobüsün en arka koltuğunda oturan yolculardan Hüseyin Yayla da "41 numaralı koltuktaydım. Koku ve duman olduğunu fark ettim. İnsanlar içeride panikledi. Muavine duman geldiğini söyledik, ancak balataların yanıyor olabileceğini söyledi. Duman yoğunlaştı ve otobüsün yandığını gördük. Otobüs durduruldu ve herkes panik halinde otobüsü boşalttı. Otobüsün arka kısmındaki yangın büyüdü ve yakıt deposunda patlama oldu. Ardından alevler ormana da sıçradı. Bütün yolcular inmiştik. Can kaybı yok ama bütün eşyalarımız yandı" dedi.

ISPARTA-ANTALYA KARAYOLUNDA ANADOLU TURIZM'E AIT YOLCU OTOBUSUNUN YANMASI SONRA BURDUR'UN BUCAK ILCESI'NE BAGLI KARGI KOYU COBANLAR MAHALLESI'NDE CIKAN ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI.(FOTO:MEHMET CINAR/ISPARTA-DHA)
Yolculardan Ramazan Yayla, defalarca itfaiyeyi aradıklarını ancak ekiplerin geç geldiğini iddia etti.

Mehmet ÇINAR- Ali ÇEVİKBAŞ

 

 

Corendon

Yorumlar

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri