59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Manken Didem Soydan, trafiğe takılmamak için toplu taşıma kullandı....
Gökçe Bahadır ve Efe Duru ilişkilerini sürpriz bir şekilde...
Ahmet Kural ve Sıla çifti İstanbul gecelerindeydi....
13 Aralık 2014'te Alp Kırşan ile nikah masasına oturan...
Kendi deyimleriyle "Türkiye'nin ilk dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya'dan...
Toygar Işıklı’nın Kıbrıs gazisi babası 70 yaşındaki Ahmet Işıklı,...
Murat Dalkılıç ve Hande Erçel aşk yaşıyor...
Kanal D’nin Perşembe akşamları ekrana gelen reyting rekortmeni dizisi...
Manken Didem Soydan, kendisini taciz eden ve attığı mesajlarda...
Ağustos 2012'de nikah masasına oturan oyuncu çift Yeliz Şar...
Survivor yarışmasıyla tanınan Sahra Işık, Survivor 2018'de yarışacağını açıkladı....
Hayko Cepkin’in, Altın Kelebek gecesinde canlı performans sergileyen Aleyna...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, pazar akşamı Zorlu PSM’de...
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...

ANTALYA HABERLERİ

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÖDÜLLENDİRİLDİ

ANTALYA'da uyuşturucu ile başarılı mücadele eden 9 farklı meslekten 9 kişi plaket ve fidanla ödüllendirildi.

29.06.2017 14:00

 

Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü '26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü' dolayısıyla Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde program düzenledi. Programa Vali Münir Karaloğlu, Başsavcı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

ANTALYA'DA UYUSTURUCU ILE BASARILI MUCADELE EDEN 9 FARKLI MESLEKTEN 9 KISI PLAKET VE FIDANLA ODULLENDIRILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Törende konuşan Vali Karaloğlu, hükümetin uyuşturucu ile mücadele eylem planı ilan ettiğini hatırlattı. İllerde buna yönelik koordinasyonların oluşturulduğunu kaydeden Karaloğlu, öncelikli olarak problemin ortaya çıkmasına yönelik tedbirler alınması gerektiğini belirtti. Karaloğlu, "Bir kişiyi bu belaya bulaştıktan sonra onu çıkarıp temizlemek ve topluma kazandırmak çok zor ve maliyetli. Bunun için öncelikle yapmamız gereken ortamları ortadan kaldırmak. Bir çocuk sevgisiz bırakıldıysa ve ilgi gösterilmezse bağımlılığın en büyük adayı oluyor. Ailelerin çocukları sevgi ortamında büyütmesi gerekiyor. Takip etmesi gerekiyor. Bütün ekonomik imkanları verdiğimizde her şeyin bittiğini zannetmemeliyiz" diye konuştu.

ANTALYA'DA UYUSTURUCU ILE BASARILI MUCADELE EDEN 9 FARKLI MESLEKTEN 9 KISI PLAKET VE FIDANLA ODULLENDIRILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

'YAZ SPOR OKULLARI VE KURAN KURSLARI ÖNEMLİ'

Antalya'da yaz aylarında yaz spor okulları ve Kuran kurslarını çocukların boş kalmaması açısından çok önemsediğini aktaran Karaloğlu, "Sokakta çocuğun başıboş olmaması gerekiyor. Boş zamanını bir rehberin öncülüğünde geçirmesi gerekiyor. Spor bu noktada önemli. Sokakta başıboş kalınca kötü niyetli insanlar o çocukları ağlarına düşürmede fırsat yakalıyor" dedi.

Mücadelenin koordineli yürümesi gerektiğini anlatan Vali Karaloğlu, koordinasyon çok iyi sağlanmazsa aynı vaka üzerinde kalındığını dile getirdi. Çok dramatik vakalarla karşılaştıklarını belirten Karaloğlu, "Mücadele dozumuz artıyor ama uyuşturucunun yayılma hızı da artıyor. Daha çok emek vermemiz lazım" diye konuştu.

'SİNSİCE HAYATA GİRİYOR' 

Antalya Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir ise uyuşturucu ile mücadele konusunda işbirliği içinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Antalya'nın uyuşturucu ile mücadelede örnek gösterildiğini aktaran Özdemir, "Bana olmaz dememeli, uyuşturucu toplumun her kesiminde kendisine yer bulabiliyor. Yaşadığımız en önemli terör olaylarından biri olarak görüyorum. Uyuşturucu ile mücadeleyi, geçen seneden beri mücadele ettiğimiz FETÖ'ye benzetiyorum. Sinsice hayatın içine sızabiliyor. Uyuşturucu ile mücadele sadece kolluk kuvvetlerinin görevi değildir. Ailelerden başlayarak mücadele yapılmalı" dedi.

ANTALYA'DA UYUSTURUCU ILE BASARILI MUCADELE EDEN 9 FARKLI MESLEKTEN 9 KISI PLAKET VE FIDANLA ODULLENDIRILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Konuşmaların ardından Antalya'da uyuşturucu ile mücadele eden başarılı kurum çalışanlarından 9 kişi, plaket ve fidanla ödüllendirildi.

Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri