59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında Bakırköy Belediyesi...
Riyad yönetimi, 2018 yılında ülkede sinema yasağının kalkacağını bildirdi....
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...
İki yıl önce yumurtalık kanseri teşhisi konan Bahar Korçan,...
Anadolu ve Ortadoğu Uluslararası Dostluk Derneği (AMEİFA), Antalya’daki engelli...
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...
Deepo Outlet Alışveriş Merkezi tarafından organize edilen, Türkiye ile...
'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasını sunan Murat Yıldırım, eşi...

ANTALYA HABERLERİ

BAŞKAN TÜREL’İN AÇIKLAMALARINA MURATPAŞA´DAN JET HIZIYLA CEVAP GELDİ

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in Giritli Parkı ile ilgili yaptığı basın toplantısındaki açıklamalara jet hızıyla cavap verdi.

19.06.2017 22:00

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

´Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel’in, Büyükşehir Belediyesi’nin Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında yapılacak otoparklara ilişkin düzenlediği basın toplantısı kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Sn. Türel, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında da ifade ettiği gibi, otoparklarına yapımına ilişkin süreç Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11 Eylül 2015 tarihli oturumunda başlamıştır. Başkanımız Sn. Ümit Uysal, otopark için park alanlarının ortadan kaldırılması halinde bölgede hiç yeşil alanın kalmayacağı konusunda sergilediği hassasiyeti meclis oturumu öncesinde de, gündem görüşmeleri sırasında da sürdürmüştür.

Sn. Türel, söz konusu tarihli oturumda; “Sayın Başkan (ÜMİT UYSAL), yeşil alanlarını ortadan kalkması halinde bölgede hiç yeşil alan kalmayacağı endişesini bizimle paylaştı ve biz de ‘Yeraltı otoparkları yaparak, onların üzerini de park düzenlemesiyle çok rahatlıkla vatandaşların park kullanımına sunacağımızı’ ifade ettik. Kendisiyle bu konuda bir mutabakat sağlamış durumdayız. Bu park alanlarını yeraltı otopark alanı olarak düzenlenmesi gündemimize gelmiştir” şeklinde konuşmuştur.
Başkanımız Sn. Uysal’ın bu kesin hassasiyeti sayesinde proje kapsamında yapılacak otoparkların yeraltı otopark olarak düzenlenmesi kararlaştırılmış, yeşil alanlar korunmuş ve karar mecliste oy birliğiyle alınmıştır. 
Başkanımız Sn. Uysal’ın, başkaca hiçbir idari karara dahli sözkonusu değildir. Aksine; başından itibaren karara muhalefeti söz konusudur, Sn. Türel de bunu gayet iyi bilmektedir.

Bu karar; Başkanımız Sn. Uysal’ın hassasiyeti ve ısrarıyla “Otoparkların tamamı yeraltına yapılacaktır” ifadesiyle plan notuna işlenerek, alınmıştır. Başkanımız Sn. Uysal’ın, ‘kabul’ oyu; “Otoparkların tamamı yeraltına yapılacaktır” şerhiyle verilmiştir.
Bu karar (karara ilişkin Antalya Büyükşehir Belediye Meclis tutanakları ektedir) ve Sn. Türel’in ifadeleri; Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis tutanaklarında yer almaktadır.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, konuyu defalarca yaptığı görüşmelerde; Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, mahallenin tek parkının yok edilmesini “Vahim” olarak değerlendirip, uyarılarda bulunmuştur. Ancak; Sn. Türel, ‘Bütün sorumluluk bende’ diyerek bu yanlış kararda ısrar etmiştir.

Muratpaşa Belediyesi olarak; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel’in, 11 Haziran 2017 tarihine yetişecek şekilde tekrar referandum yapma kararını memnuniyetle karşıladığımızı ve Muratpaşa Belediye Başkanı Sn. Ümit Uysal’ın; 11 Eylül 2015 tarihli Büyükşehir Belediye Meclis oturumunda dile getirdiği duyarlılığımızı tekrar belirtir, Şarampol Projesi’nin hayırlı olmasını dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri