59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
13 Aralık 2014'te Alp Kırşan ile nikah masasına oturan...
Manken Didem Soydan, trafiğe takılmamak için toplu taşıma kullandı....
Ahmet Kural ve Sıla çifti İstanbul gecelerindeydi....
Gökçe Bahadır ve Efe Duru ilişkilerini sürpriz bir şekilde...
Survivor yarışmasıyla tanınan Sahra Işık, Survivor 2018'de yarışacağını açıkladı....
Hayko Cepkin’in, Altın Kelebek gecesinde canlı performans sergileyen Aleyna...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, pazar akşamı Zorlu PSM’de...
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...

ANTALYA HABERLERİ

DÜNYA GAZETECİLERİ ANTALYA´YA GELİYOR

Rus Gazeteciler Federasyonu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile (AGC) Nisan 2018´de Antalya´da büyük bir medya buluşması düzenlemesi kararını aldı.

18.05.2017 10:00

Rusya Gazeteciler Federasyonu ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 2018 Nisan ayında Antalya´da büyük bir medya buluşması kararı aldı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) öncülüğünde Moskova´nın merkezinde 165 bin metrekarelik bir parkta kurulan "Türkiye Festivali" için Rusya´da bulunan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Gazeteler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Rusya Gazeteciler FederasyonunBaşkanı Vsevolod Bogdanov´u ziyaret etti.

Ziyarette Antalya heyetine Türkiye´nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz de eşlik etti. Rus Gazeteciler Federasyonu olarak 2009 yılında Antalya´yı ziyaret ettiklerini hatırlatan Bogdanov, Kemer ilçesinde Tahtalı dağında hayatını kaybeden gazeteciler için Antalya Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde  beyaz güvercin uçurduklarını orada yapılan büyük buluşmayı hala unutamadıklarını söyledi ve heyete o dönem çekilen fotoğrafları gösterdi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile ilişkilerin eskisi gibi devam etmesini arzuladıklarını belirten Bogdanov, "2009 yılında yaptığımız ziyareti hala unutamadım. Tahtalı dağının zirvesinde gazeteciler için uçurduğumuz güvercinler düzenlediğimiz anma töreni hiçbir zaman unutulmaz. Orada çekilen fotoğrafları yarın Viyana´da Birleşmiş Milletler tarafında düzenlenecek olan medya formunda göstereceğim" dedi. Başkan Mevlüt Yeni´yi Eylül ayında Soçi´de yapılacak 1500 gazetecinin katılacağı Medya Formuna davet eden Bogdanov Türkiye´nin modern bir ülke olarak ön plana çıktığını ifade etti.

Rusya Gazeteciler Birliği Başkanı Vsevolod Bogdanov, "Türkiye´deki eski antik tiyatrolar Romadan daha eski. Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile olan ilişkilerin güçlendirerek devam etmesini istiyorum. Bu nedenle Kasım ayı içinde Soci düzenleyeceğimiz büyük medya formuna Antalya olarak sizleri davet ediyorum. 2009 yılında başlattığımız işbirliğini ve eksik kalan projelerimize devam etmek istiyorum. Bu nedenle Antalya ile geniş katılımlı medya buluşması düzenleyelim."

Türkiye´nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Rus gazetecilerin Türkiye Festivaline gerçekleştirdikleri yoğun katılım için teşekkür etti. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Türkiye Festivali" için Moskovo´da olduklarını hatırlatarak, "Türkiye´nin kültürü, sanatı, turizmi tüm değerlerini tanıtıyoruz. Türkiye ile Rusya´nın derin tarihi bağları var. Siyasi ilişkiler üst düzey devam ediyor. Arzu ediyoruz ki bu diplomatik ilişkilere yeni bir boyut katalım. Türklerinde Rusya´ya ziyaretlerini önemseyerek turizm olarak iki tarafında kazan kazan prensibindeyiz" diye konuştu.

 

 

AGC Başkanı Mevlüt Yeni de, 2009 yılında Rus Gazeteciler birliği ile başlattıkları işbirliğine devam etmek istediklerini kaydetti. Yeni, "2009 yılında Rus Gazeteci dostlarımızı Antalya´da ağırlamıştık. Buluşmaların güçlenerek devam etmesini istiyoruz. Yarım kalan projelerin devamı için 2018 Nisan ayında Medya Buluşmasını birlikte düzenleyelim." Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanıda olan Mevlüt Yeni, Rusya Gazeteciler Federasyonuna Türkiye´nin en büyük medya meslek örgütü ile işbirliği yapmayı ve partner olmayı teklif etti. Başkan Bogdanov ise teklife olumlu yanıt verdi.  Antalya´da yapılması plananan büyük medya buluşmasına BM´ye üye tüm ülkelerden gazeteci davet edileceği ifade edildi. 

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 2009 yılındaki buluşmanın ardından Rus Gazeteciler Birliği ile yeni bir buluşmanın devam etmesi dileğinde bulundu. AKTOB Başkanı Erkan Yağdı da turizmi barış projesi olarak insanlara sunulması gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, Bogdanova Döşeme Halısı hediye etti. TÜROFED Başkanı Ayık ve AGC Başkanı Mevlüt Yeni´nin hediye taktimiyle sona erdi.

( Mygazete.com )

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri