59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
13 Aralık 2014'te Alp Kırşan ile nikah masasına oturan...
Manken Didem Soydan, trafiğe takılmamak için toplu taşıma kullandı....
Ahmet Kural ve Sıla çifti İstanbul gecelerindeydi....
Gökçe Bahadır ve Efe Duru ilişkilerini sürpriz bir şekilde...
Survivor yarışmasıyla tanınan Sahra Işık, Survivor 2018'de yarışacağını açıkladı....
Hayko Cepkin’in, Altın Kelebek gecesinde canlı performans sergileyen Aleyna...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri, pazar akşamı Zorlu PSM’de...
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Alper Potuk ile ünlü oyuncu Tuvana...
Demet Şener 11 yıllık eşi, 2 çocuğunun babası İbrahim...
44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bu akşam Zorlu PSM’de...
İki ünlü oyuncu Tolga Güleç ile Yeliz Şar bu...
Aşklarıyla yıllardır konuşulan Mustafa Sandal ve Emina Sandal'ın evlilikleri...
Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile işadamı Murat...
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan...
Antalya'da 120 bin metrekare alanda inşa edilen 420 konutluk...
Dansçısı Ceren Yılmaz’ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemeye verilen Murat...
Bir giyim markasıyla 2.5 milyon TL’ye anlaşan Burak Özçivit,...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının ana sponsorluğunda, Antalya Büyükşehir...

ANTALYA HABERLERİ

SERİK'E 227 MİLYONLUK YATIRIM

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Serik'e alt yapısıyla üst yapısıyla ASAT Genel Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediye'mizce yapmış olduğumuz ve yapmakta olduğumuz projelerin bedeli 227 milyon Türk Lirası" dedi.

14.06.2017 17:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Serik'te iftar programı düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Caddesi'ndeki iftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaymakam Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur, Serik Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın geleceğine yatırım yapmaktan vazgeçmediğini söyledi. Serik'e de hep bu mantıkta hizmet ettiklerini aktaran Türel, "Serik'imizin kanayan yarası olan birçok sorunu çözdük. Serik'in arıtmasının kapasitesi dolmuştu. Elektrik masrafı olmasın diye arıtma tesisi çalışmıyordu. 5 ay gibi kısa bir sürede 30 milyon yatırımla Serik'imize yeni bir arıtma tesisi yaptık. Turizmin en büyük sermayesi olan denizimizi kurtardık. Daha sonra Kızderesi Caddesi'ndeki derenin üzerini kapatarak güzel bir yol yaptık. Ardından Atatürk Caddesi'ne yakışır yolumuzu yapmaya başladık. 15 Haziran'a kadar tamamlanacak. Serik'imize en konforlu şekilde girişimizle çıkışımızla kavuşmuş olacağız" dedi.

Serik'e yapılacak daha birçok büyük proje olduğunu anlatan Türel, "En önemli projelerimizden bir tanesi de Kültür Merkezi projemiz. Serik Belediyesi işbirliğiyle alan tahsisi yapıldı. Projesini hazırladıktan sonra temelini en kısa sürede atacağız. Serik'e en önemli yaptığımız işlerden biri de kırsal yolların asfaltını yapmak oldu. Yapmaya da devam edeceğiz. Çok büyük mesafeler kaydettik. Serik'e altyapısıyla üst yapısıyla ASAT Genel Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediye'mizce yapmış olduğumuz ve yapmakta olduğumuz projelerin bedeli 227 milyon Türk Lirası'dır. Bu hizmetlerin gerçek mimarları sizlersiniz. Bu hizmetler sizlerin sayesinde oluyor. Sizler bizi desteklemeseniz inanın biz bu hizmetleri gerçekleştiremezdik" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Orta Mahalle Muhtarı Hasan Ali Kanmaz, Başkan Türel'e hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Muhtar Kanmaz, Türel'den D400 karayolu Serik Kadıoğlu kavşağı için üst geçit yapılmasını istedi. Kanmaz, "Burada sürekli ölümlü kazalar oluyor, bir hafta önce genç bir arkadaşımızı kaybettik. Sizden buraya üst geçit yapılmasını istiyoruz. Biliyoruz ki siz isterseniz buraya üst geçit yapımı gerçekleşir. Siz olur derseniz bu iş olur başkanım" dedi.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)

Yorumlar

Meating

Bağlantılı Haberler

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri