59 MyGazete Logo
Antalya'dan Dünyaya
Adopen
,
InterPress
Modacı Nur Yerlitaş'ın ınstagram canlı yayınında "Şehitler mehitler aman...
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin...
"Mutluluk Zamanı" filminin galasına Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma...
Sosyal medyaya veda eden isimler kervanına oyuncu Deniz Baysal...
"Kardeşim Benim 2'nin" galası dün akşam yapıldı....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nun kızları Zehra, önceki gün...
Ezgi molanın yazdığı ve başrolünü üstendiği "Maide'nin Altın Günü"...
Raşit Bağzıbağlı önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi....
Önceki gün bir düğünde sahneye çıkan Alişan, adetlere uyup...
En son İçerde dizisiyle ekranlarda olan Bensu Soral hastanelik...
“Şevkat Yerimdar”ın Sanem’i Semra Güzel, deneme çekimine sıcak bakmayan...
Şarkıcı Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır...
İbrahim Büyükak, önceki gün nişanlısı Nurdan Beşen ile Etiler’deydi....
Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Şener Şen’in 7 yıl sonra...
Nurgül Yeşilçay, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi....
Survivor yarışmasıyla tanınan Nagihan Karadere ile eşi Uğur Gökçe’nin...
Emrah, önceki gün eşi Sibel Erdoğan ve çocuklarıyla birlikte...
Tülin Şahin, Victoria Secret'in 29 Kasım'da Çin'de düzenleyeceği defilede...

ANTALYA HABERLERİ

Taksiciler isyan etti

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde yaklaşık 10 yıldır durak ve kulübesi olmadığı için bir apartmanın alt katındaki dükkânı aylık 700 lira kira ödeyerek kullanan ALO taksi çalışanları, yetkilere seslenerek, yardım talebinde bulundu.

13.11.2017 16:12

Antalya’da yıllardır durak ve kulübesi olmayan ve kira ödeyerek ayakta durmaya çalışan tek taksi durağı unvanına sahip ALO Taksi çalışanları, kendileri gibi artık kendilerine yardım edilmesini istedi. Varlık Mahallesi sınırlarında Hızır Reis caddesi üzerinde bir binanın altında bulunan Alo Taksi durağının taksicileri Barbaros taksi durağı ile ayrılmalarının ardından durak yeri sorunu yaşıyor. Taksi durağı olarak kullandıkları dükkân için ayda 700 lira kira ödeyen taksiciler belediyelerden ve Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’dan durak yeri istedi. Yıllardır bu sorunu yaşadıklarını belirten Durak Başkanı Melih Bilgin, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı UKOME’ye 4 kez dilekçe verdiklerini ancak bir yanıt alamadıklarını belirtirken, diğer taksi duraklarına kaldırım üzerinde bile yer sağlanmasına karşın kendilerine durak yeri gösterilmediğini öne sürdü.

VERİLEN SÖZLER UNUTULDU
Kendilerine yer gösterilmediğini ve dükkâna aylık 700 lira kira ödediklerini belirten Durak başkanı Melih Bilgin, yaklaşan oda seçimleri öncesinde Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın durak sözünü tutmasını beklediklerini söyledi. Bilgin, ayrıca daha önce yıkılan durak yeri için Muratpaşa Belediyesi’nin aidat borcu çıkardığını da öne sürdü. Başkan Alkan ise, Muratpaşa Belediyesi’nin yer göstermesini beklediklerini söyledi.

BAŞKAN TÜREL’E SESLENDİLER
Bilgin, “Antalya’da Fulda taksi durağı ile bizim durağımız yok. Fulda’nın yerine otopark yapıldığı için şimdilik durakları yok. 10 senedir buraya kira ödüyoruz. Barbaros taksi ile ayrıldığımızda kulübe sözü verdiler ama bu sözü yerine getirmediler. Bir şeyler yapılacaksa adaletli olmalıdır. Büyükşehir Belediyesine gittik görüştük. Bugün yarın bugün yarın diye bizi oyaladılar. Bu konuda, başkanımız Menderes Türel’den yardım bekliyoruz. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Bugün Ankara’daki taksi duraklarında tuvalet ve duş yeri bile var. Bizim 3 bekleme yerimiz var 10 taksi ile çalışıyoruz. Daha önce Varlık Pazar yerinde bize yer gösterildi ama arazi şahısa aitti. Şahıs buna izin vermedi. Pazar bizim için kör nokta niteliği taşıyor. Taksinin görülmesi gerek ki para kazansın. 3 metrekare, 4 metrekare de olsun küçük bir durağımız olsa yeter.” dedi.

(MYgazete.com )
 

Etiketler :

Yorumlar

Meating

Turizm Haberleri

Editörün Seçtikleri

En Çok Okunanlar

Spor Haberleri